(Hakimiyet Gazetesi'nin resmi internet sitesidir)

2023 MÜFREDATI NE?

EREĞLİ

Zonguldak’ın Ereğli İlçesindeki Doğa Koleji’nde, “2023 Eğitim Vizyonuna Doğru” konulu seminer düzenlendiği bildirildi.

Okul idaresinden yapılan yazılı açıklamaya göre, seminere konuşmacı olarak talına İstanbul Üniversitesi Hasan Ali Yücel Eğitim Fakültesi’nde Öğretim Görevlisi Doç. Dr. Coşkun Küçükpete, “Yeni müfredat Paradigmaları De Diyor?” konulu sunum gerçekleştirdi.

Küçüktepe, “2023 Vizyon Bilfisi Hangi Mesajları Veriyor”, “21. Yüzyılda Eğitim Hangi Kavramları Ön Plana Çıkarıyor?”, Uluslar arası Eğitim Araştırmaları”, “Yeni Müfredat Neler Getiriyor” ve “Yeni Müfredatlar Uygun Aksiyonlar nelerdir” konu başlıklarına ilişkin konuşmasında, şunları kaydetti:

“İçinde bulunduğumuz dönemde maksimum 5 yılda bir müfredatı değiştirmek zorundasınız. Çünkü o kadar çok bilgi üretiliyor ki; sizin geleceğe yönelik bir projeksiyonunuz varsa, yetiştirdiğiniz çocuklar gelecekte yaşayacaksa -ki öyle-, o zaman o çocukların yaşayacağı dünyaya uygun alt yapı oluşturmak zorundasınız. Onun için ciddi anlamda bir dönüşüm, sirkülasyon var. 21. yüzyılda bilgi üretimi, teknolojini de yardımıyla çok hızlı artıyor. örnek olarak, 4 yıllık teknik üniversite okuyan bir öğrencinin; eğitimin ilk yılında öğrendiği bir bilgi üçüncü sınıfa geldiğinde güvenilirliğini kaybetti ya da bu riskle karşı karşıya. Birinci sınıfta öğrenilen bir bilgi üçüncü sınıfta geçerliğini bitirebiliyor. Ya da o öğrendiğiniz alanda yeni bilgiler çıkmış onları da öğrenmek zorundasınız. Artık sadece diploma edinme geçerliliğini yitirdi. Çok fazla sertifika programlarına katılın. Kendinize çok fazla yatırım yapın. Bu sizin için bir zorunluluk.”

İlçe Milli eğitim Müdür Vekili İsmail Aksoy ise doç. Dr. Coşkun Küçüktepe’ye okul adına plaket takdimi sırasında yaptığı konuşmada, gerçekleştirilen seminerin öğretmenlere ve öğrencilere çok faydalı olacağına inandığını söyledi.

Doğa koleji Bölge Müdürü Kerem Özdemir de Küçütepe’ye çiçek takdim etti. Küçüktepe ise verilen çiçeği, okuldaki öğretmenler adına salonda ders ortalaması en yüksek olan Öğretmen adayına hediye etti.
İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Bahattin Girgin, Doğa Koleji yönetimi, öğretmenleri ile öğrencilerin bulunduğu seminerde, katılımcılara sertifikaları verildi.

Doç. Dr. Coşkun Küçükpete, Kurum kurucusu Ali Çataklı’yı da ziyaret ederek bir süre görüştü.
Bu sayfayı yazdır

20.12.2018 11:23:18

Bu haber 485 defa okunmuştur

Facebook'ta Paylaş
YORUM EKLE
Adınız


(1000 / )

YORUMLAR (0)


Şu anda 11 kişi online
Toplam ziyaret : 47.947.219

Başlangıç Tarihi Bitiş Tarihi

Fikri KAPAN { KÖŞEMDEN }
BÖYLE Mİ OLMALIYDI?!


Devamını oku »

15.1.2019 09:53:59 tarihinde yazıldı
381 kez okundu

Deniz ÖZSAN { DİYETİSYENDEN... }
     Uzman Diyetisyen - denizozsan@gmail.com
YENİ YIL SOFRASI…


Devamını oku »

31.12.2018 19:37:52 tarihinde yazıldı
434 kez okundu

Recep ÇETİN { TARİHTEN... }
"BABA"SININ MEZARINI BİLMEYEN ŞEHİR


Devamını oku »

9.1.2019 13:43:39 tarihinde yazıldı
411 kez okundu

(ESPRİYLE) KAREDEN YANSIYAN

O GÜNDEN BERİ DÜŞÜNÜYORMUŞ!

Güleyüpoğlu


Bu site en iyi IE5+ tarayıcı ve 1024 x 768 çözünürlükte izlenir.
Tüm Hakları Saklıdır
© 2006 EregliHakimiyet.Com - EregliHakimiyet.Net

Tasarım & Programlama RSNet tarafından yapılmıştır

Ereğli Haberleri