(Hakimiyet Gazetesi'nin resmi internet sitesidir)

2023 MÜFREDATI NE?

EREĞLİ

Zonguldak’ın Ereğli İlçesindeki Doğa Koleji’nde, “2023 Eğitim Vizyonuna Doğru” konulu seminer düzenlendiği bildirildi.

Okul idaresinden yapılan yazılı açıklamaya göre, seminere konuşmacı olarak talına İstanbul Üniversitesi Hasan Ali Yücel Eğitim Fakültesi’nde Öğretim Görevlisi Doç. Dr. Coşkun Küçükpete, “Yeni müfredat Paradigmaları De Diyor?” konulu sunum gerçekleştirdi.

Küçüktepe, “2023 Vizyon Bilfisi Hangi Mesajları Veriyor”, “21. Yüzyılda Eğitim Hangi Kavramları Ön Plana Çıkarıyor?”, Uluslar arası Eğitim Araştırmaları”, “Yeni Müfredat Neler Getiriyor” ve “Yeni Müfredatlar Uygun Aksiyonlar nelerdir” konu başlıklarına ilişkin konuşmasında, şunları kaydetti:

“İçinde bulunduğumuz dönemde maksimum 5 yılda bir müfredatı değiştirmek zorundasınız. Çünkü o kadar çok bilgi üretiliyor ki; sizin geleceğe yönelik bir projeksiyonunuz varsa, yetiştirdiğiniz çocuklar gelecekte yaşayacaksa -ki öyle-, o zaman o çocukların yaşayacağı dünyaya uygun alt yapı oluşturmak zorundasınız. Onun için ciddi anlamda bir dönüşüm, sirkülasyon var. 21. yüzyılda bilgi üretimi, teknolojini de yardımıyla çok hızlı artıyor. örnek olarak, 4 yıllık teknik üniversite okuyan bir öğrencinin; eğitimin ilk yılında öğrendiği bir bilgi üçüncü sınıfa geldiğinde güvenilirliğini kaybetti ya da bu riskle karşı karşıya. Birinci sınıfta öğrenilen bir bilgi üçüncü sınıfta geçerliğini bitirebiliyor. Ya da o öğrendiğiniz alanda yeni bilgiler çıkmış onları da öğrenmek zorundasınız. Artık sadece diploma edinme geçerliliğini yitirdi. Çok fazla sertifika programlarına katılın. Kendinize çok fazla yatırım yapın. Bu sizin için bir zorunluluk.”

İlçe Milli eğitim Müdür Vekili İsmail Aksoy ise doç. Dr. Coşkun Küçüktepe’ye okul adına plaket takdimi sırasında yaptığı konuşmada, gerçekleştirilen seminerin öğretmenlere ve öğrencilere çok faydalı olacağına inandığını söyledi.

Doğa koleji Bölge Müdürü Kerem Özdemir de Küçütepe’ye çiçek takdim etti. Küçüktepe ise verilen çiçeği, okuldaki öğretmenler adına salonda ders ortalaması en yüksek olan Öğretmen adayına hediye etti.
İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Bahattin Girgin, Doğa Koleji yönetimi, öğretmenleri ile öğrencilerin bulunduğu seminerde, katılımcılara sertifikaları verildi.

Doç. Dr. Coşkun Küçükpete, Kurum kurucusu Ali Çataklı’yı da ziyaret ederek bir süre görüştü.
Bu sayfayı yazdır

20.12.2018 11:23:18

Bu haber 658 defa okunmuştur

Facebook'ta Paylaş
YORUM EKLE
DEĞERLİ OKURLARIMIZ;
Sitemizde takip ettiğiniz haberlerimize gönderdiğiniz yorumlarınızda; suç teşkil edecek, yasa dışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri içerikli olanlar; basın meslek ahlakı ile topluma saygı dolayısıyla yayınlanmamaktadır. Bu konudaki hassasiyetimize anlayış göstereceğiniz düşüncesiyle, teşekkür ediyoruz. HAKİMİYET
Adınız


(1000 / )

YORUMLAR (0)


Şu anda 31 kişi online
Toplam ziyaret : 50.931.099

Başlangıç Tarihi Bitiş Tarihi

Fikri KAPAN { KÖŞEMDEN }
KENTİN ÖNCELİKLİ SORUNU NETLEŞTİ; TRAFİK!


Devamını oku »

16.7.2019 11:24:58 tarihinde yazıldı
184 kez okundu

Deniz ÖZSAN { DİYETİSYENDEN... }
     Uzman Diyetisyen - denizozsan@gmail.com
TATİL GELİYOR; DETOKS MU YAPSAM?


Devamını oku »

3.7.2019 11:41:28 tarihinde yazıldı
289 kez okundu

Recep ÇETİN { TARİHTEN... }
EREĞLİ''NİN ÜZERİNDE BEDDUA VAR!


Devamını oku »

10.7.2019 15:46:16 tarihinde yazıldı
416 kez okundu

(ESPRİYLE) KAREDEN YANSIYAN

ALMANYA’DAN GELDİ, ATA’SIYLA KONUŞTU!Bu site en iyi IE5+ tarayıcı ve 1024 x 768 çözünürlükte izlenir.
Tüm Hakları Saklıdır
© 2006 EregliHakimiyet.Com - EregliHakimiyet.Net

Tasarım & Programlama RSNet tarafından yapılmıştır

Ereğli Haberleri