(Hakimiyet Gazetesi'nin resmi internet sitesidir)

OKSİJEN ODASI DA İSTEDİ

(Haber: Orhan Akyüz) - Zonguldak’taki, Çaycuma ve Çevre Köylerini Kalkındırma, Güzelleştirme ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Savaş Çiloğlu, “Göz bebeğimiz Türk Petrolleri Anonim Ortaklığı’nın (TPAO), Zonguldak Atatürk Devlet Hastanesi'ne 10 yataklı yanık merkezi kurması takdire şayandır’’ dedi.

Başkan Çiloğlu, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımında, şu ifadeleri kullandı:

“Dernek olarak bizim de yıllardır dile getirdiğimiz bölgemizdeki hastanelerde yanık ünitesi eksikliğinin ülkemizin ulusal petrol şirketi göz bebeğimiz Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı (TPAO) tarafından giderildiğini bölgemiz milletvekillerimiz aracılığıyla öğrenmiş bulunmaktayız.

Bir maden kenti olarak bilinen Zonguldak, zaman zaman grizu faciaları ile gündemine gelir. Yaşanan grizu facialarının ardından hayatını kaybedenlerin yanı sıra vücudu yanarak yaralı kurtulan madencilerimiz oluyor.  Özellikle grizu facialarından yanarak kurtulan madencilerimiz, ne yazık ki  ilimizde yanık ünitesi olmadığı için il dışına gönderiliyorlardı. Tabi ki bu durum da zamanla yarışan yaralı madencilerimiz için büyük tehlike arz ediyordu.

En son Bartın’ın Amasra ilçesindeki Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) Amasra Müessese Müdürlüğü maden ocağında meydana gelen yüreklerimizi dağlayan grizu faciasında da kentimizdeki hastanelerde yanık ünitesi olmadığından vücutları yanan 6 madencimiz İstanbul’a gönderilmişti.

“TAKDİRE ŞAYANDIR”

Bölgemizde doğal gazın bulunmasıyla Zonguldak’ın Çaycuma ilçesine bağlı Filyos beldesinde faaliyetlere başlayan Türk Petrolleri Anonim Ortaklığı’nın (TPAO), Zonguldak Atatürk Devlet Hastanesi'ne 10 yataklı yanık merkezi kurması takdire şayandır, çok önemli buluyorum. TPAO’nun anlamlı katkılarıyla bundan böyle artık Zonguldak’ta grizudan etkilenen madencilerimiz yanık tedavisi için başka illere gönderilmek zorunda kalmayacaklar, tedavileri Zonguldak’ta yapılacak, bu güzide kurumumuzun yönetim kademesinin duyarlılıkları  sayesinde yaralılarımızın şifalarına katkı sağlanmış olacak. Tabii ki gönlümüz kazaların yaşanmamasından yanadır.

TPAO GENEL MÜDÜRÜ BİLGİN’E TEŞEKKÜR

Başta TPAO Genel Müdürümüz Melih Han Bilgin bey olmak üzere emeği geçen siyasetçilerimize ve hastanenin başhekimimize teşekkür ediyorum, şükranlarımı sunuyorum.

DİĞER KURULUŞLARDAN OKSİJEN ODASI TALEBİ

Yine madende karbonmonoksit gazı ve soba zehirlenmelerinde hayati önem taşıyan hiperbarik oksijen odası eksikliğinin de diğer büyük sanayi kuruluşları tarafından TPAO’yu örnek alarak tamamlamaları temennimizdir.

TPAO’nun anlamlı bu girişiminin bölgemizdeki büyük sanayi kuruluşlarına örnek olmasını diliyoruz.”
Bu sayfayı yazdır

25.01.2023 11:23:03

Bu haber 386 defa okunmuştur

Facebook'ta Paylaş
YORUM EKLE
DEĞERLİ OKURLARIMIZ;
Sitemizde takip ettiğiniz haberlerimize gönderdiğiniz yorumlarınızda; suç teşkil edecek, yasa dışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri içerikli olanlar; basın meslek ahlakı ile topluma saygı dolayısıyla yayınlanmamaktadır. Bu konudaki hassasiyetimize anlayış göstereceğiniz düşüncesiyle, teşekkür ediyoruz. HAKİMİYET
Adınız


(1000 / )

YORUMLAR (0)
Şu anda 18 kişi online
Toplam ziyaret : 74.153.994

Başlangıç Tarihi Bitiş Tarihi

KABIZLIĞIN ÖNEMLI BIR NEDENI: ANISMUS


Devamını oku »

10.01.2023 13:01:29 tarihinde yazıldı
2353 kez okundu

Fikri KAPAN { KÖŞEMDEN }
FELAKETİ ATLATMADAN!..


Devamını oku »

28.11.2023 13:08:22 tarihinde yazıldı
279 kez okundu

TUĞBA ARSLAN TAMİRCİ { KALEMİMDEN }
DİDEROT ETKİSİ


Devamını oku »

28.11.2023 12:54:26 tarihinde yazıldı
257 kez okundu

Deniz ÖZSAN { DİYETİSYENDEN... }
     Uzman Diyetisyen - denizozsan@gmail.com
ŞİMDİ DETOKS ZAMANI


Devamını oku »

20.05.2022 11:53:37 tarihinde yazıldı
2079 kez okundu

Recep ÇETİN { TARİHTEN... }
DENİZ KIZI BİZİM ''KIZIMIZ'' DEĞİL!


Devamını oku »

21.11.2023 16:02:33 tarihinde yazıldı
266 kez okundu


Bu site en iyi IE5+ tarayıcı ve 1024 x 768 çözünürlükte izlenir.
Tüm Hakları Saklıdır
© 2006 EregliHakimiyet.Com - EregliHakimiyet.Net

Tasarım & Programlama RSNet tarafından yapılmıştır

Ereğli Haberleri