(Hakimiyet Gazetesi'nin resmi internet sitesidir)

DÜRENER STAD PARK AÇILDI

Zonguldak’ın Ereğli İlçesi Sahil Bandındaki Süs Havuz civarına Düren Kent Parkı (Dürener Stat Park) adı verildi.

Aynı zamanda Karadeniz Ereğli’nin “Kardeş kent” konumundaki Almanya’nın Düren kenti Belediye Başkanı Frank Peter Ullrich’in, Eşi Iris Ullrich ile birlikte katıldığı parkın açılışı yapıldı.

Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, açılışta yaptığı konuşmada, Düren Kenti ile kurulan ‘dostluk köprüsü’nün 15. Yılına girdiğini hatırlattı.

Söz konusu parka “Düren Kent Park” ismi verilmesinin, iki belediye arasında oluşan dostluk ve iş birliğinin önemli işareti olduğunu belirten Posbıyık, şunları kaydetti:

BAĞLARIMIZ DAH ADA GÜÇLENECEK

 “Düren Belediyesi ile dostluğumuz 15 yıl öncesine dayanıyor. O süreçteki sağlıklı ilişkilerimizin ardından oluşan bu “uluslararası dostluk köprüsü” ile, önce 2010’da Kardeş Kent Protokolümüzün Ereğli ayağını, Düren Belediye Başkanı Sayın Paul Larue ile birlikte imzaladık. Ardından 2011’de bu antlaşmanın Almanya ayağını gerçekleştirdik.

Bugün, dostluğumuzun 15.yılında bir başka önemli adımı hep birlikte atıyoruz.

Düren Belediyesi; Eylül 2023’de, kendi şehirlerinde bir meydana, ‘Karadeniz Ereğli’ ismini verdi. Bu jest, iki şehir arasındaki karşılıklı saygı ve kardeşlik duygularının en güzel örneklerinden biridir. Biz de Karadeniz Ereğli Belediye Meclisinin Aralık 2019’da aldığı karar doğrultusunda, az sonra açılışını yapacağımız bu parka ‘Düren Kent Parkı’ ismini veriyoruz.  Bu kararla, iki kent arasındaki bağların daha da güçleneceğine inanıyoruz. Bu park, sadece bir yaşam alanı değil, aynı zamanda iki şehir arasındaki bağların bir simgesi olacaktır.”

ULLRİCH: SİZE MİNNETTARIM

Düren Belediye Başkanı Ullrich DE Karadeniz Ereğli’nin ‘Güzel şehir’ olduğuna vurgu yaptığı konuşmasında, şunları söyledi:

“Saygıdeğer Belediye Başkanım Halil Posbıyık’a çok teşekkür ediyorum.  Açılışı çok güzel bir zamana denk getirdi. Kdz. Ereğli ile Kardeş Kent olmamız mutluluk verici. Bu birlikteliği iki taraf olarak candan ve içten yaşıyoruz. Hepimiz baktığımızda insanız. Irkçılık yapmıyoruz. Zor süreçleri hepimiz atlatmaya çalışıyoruz. Umut ediyorum bunu başarırız. Düren’de biz de bir meydana ‘Kdz. Ereğli’ adını verdik, sizlerde buraya Düren adını verdiniz. Şehrin merkezinde bir yere Düren’i adlandırmanız birbirimize ne kadar bağlı olduğumuzu göstergesi. Çok mutluyum, candan, içten insanlarla karşılaştım. Bizi misafir değil de buranın bir insanı olarak gördüğünüz için çok mutluyum, sizlere minnettarım.
Bu organizasyonda yer alan herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum.”

KARŞILIKLI HEDİYELER VERİLDİ

Posbıyık ile eşi Neriman Posbıyık, Ullrich ile eşi Iris Ullrich ile birlikte üzerinde Almanca “Dürener Stat Park” da yazılı Düren Kent Parkı yazılı tabelanın açılışı gerçekleştirildi.

Karşılıkla çeşitli hediyeler takdim edilen açılışta; Düren Belediye Başkanı Özel Kalemi Mr. Sebastian Eich, Düren  Belediye Basın Danışmanı Mr. Dirk Zirke, Yeşiller Partisi Meclis Üyesi Nermin Ermiş ve Kardeş Şehir Temsilcisi Sabine Kieven, Ereğli belediye Başkan Yardımcıları, bazı belediye meclis üyeleri yer aldı.




Bu sayfayı yazdır

9.07.2024 14:23:13

Bu haber 283 defa okunmuştur

Facebook'ta Paylaş
YORUM EKLE
DEĞERLİ OKURLARIMIZ;
Sitemizde takip ettiğiniz haberlerimize gönderdiğiniz yorumlarınızda; suç teşkil edecek, yasa dışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri içerikli olanlar; basın meslek ahlakı ile topluma saygı dolayısıyla yayınlanmamaktadır. Bu konudaki hassasiyetimize anlayış göstereceğiniz düşüncesiyle, teşekkür ediyoruz. HAKİMİYET
Adınız


(1000 / )

YORUMLAR (0)




Şu anda 28 kişi online
Toplam ziyaret : 77.223.198

Başlangıç Tarihi Bitiş Tarihi

Fikri KAPAN { KÖŞEMDEN }
KİT REFORMU VE ENDİŞELER! - CEZAEVİ BİR DAHA DÜŞÜNÜLMELİ!


Devamını oku »

17.07.2024 09:09:33 tarihinde yazıldı
184 kez okundu

SAFRA KANAL TAŞLARINDA CERRAHİ DIŞI TEDAVİ YÖNTEMİ


Devamını oku »

14.03.2024 09:54:08 tarihinde yazıldı
1855 kez okundu


(ESPRİYLE) KAREDEN YANSIYAN

SİZ İSTEYİN YETER Kİ!


TUĞBA ARSLAN TAMİRCİ { KALEMİMDEN }
DİDEROT ETKİSİ


Devamını oku »

28.11.2023 12:54:26 tarihinde yazıldı
4500 kez okundu



Bu site en iyi IE5+ tarayıcı ve 1024 x 768 çözünürlükte izlenir.
Tüm Hakları Saklıdır
© 2006 EregliHakimiyet.Com - EregliHakimiyet.Net

Tasarım & Programlama RSNet tarafından yapılmıştır

Ereğli Haberleri