(Hakimiyet Gazetesi'nin resmi internet sitesidir)

ERDEM YAKIN TAKİPTE..!

(Haber: Orhan Akyüz) - Zonguldak Belediye Başkanı Tahsin Erdem, “Çöpler toplanıyor, nereden bakıldığına bakmak lazım, emekliliği hak edenlere teklifte bulunacağız, çöplerin fotoğraflarına saatlerine varana kadar bakıyorum, inceliyorum” dedi.

Belediye Başkanı Erdem, Hakimiyet Yayın Grubu Zonguldak Bölge Sorumlusu gazeteci Orhan Akyüz’ün kendisini ziyaretinde, “Zonguldak Belediye Başkanlığının sorumluluk alanlarındaki yerleşim birimlerinde çöplerin düzenli toplanmadığından sağlık açısından ciddi tehlike oluşturmasının yanı sıra görüntü kirliliğine de yol açtığını, ayrıca caddeler ile belirli güzergahların da yıkanmadığına yönelik şikayetlerde bulunulduğuna şahit oluyoruz. Bu konuda değerlendirmede bulunmak istermisiniz?” şeklindeki soruyu yanıtladı.

“NEREDEN BAKILDIĞINA BAKMAK LAZIM”

Başkan Erdem, şöyle konuştu:

“Çöpler de toplanıyor, yollar yıkanma da yıkanıyor, tabii ki nereden bakıldığına bakmak lazım. Ama şu da bir gerçek, İŞKUR’dan (Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Zonguldak Çalışma ve İş Kurumu) gelen TYP (Toplum Yararına Program) kapsamındaki işçiler (temizlik, çöp toplama işi) çalışıyor, Zonguldak Belediyesinin kendi bünyesindeki işçiler değil. Şimdi tekrardan aynı işlerin Valilik tarafından bizlere verilmesi lazım İŞKUR kapsamında, çünkü onların görev süreleri bitti.”

“EMEKLİLİĞİ HAK EDENLERE TEKLİFTE BULUNACAĞIZ”

Başkan Erdem, şöyle devam etti:

“Şimdi yeniden biz belediyemizin şirket bünyesinde çalışanlardan emekli olmaya hak kazanan vatandaşlarımızdan buraya işçi aktarmaya çalışacağız, çalışmak istiyor musunuz diyerek. Kabul edenler olursa, çalışmak isterlerse, buyurun çalışın diyeceğiz. Yani emekliliği hak edenlere teklifte (temizlik, çöp toplama işi) bulunacağız. Sürekli kamuoyunun gündeminde olan bir konu.”

“ÇÖPLERİN FOTOĞRAFLARINA SAATLERİNE VARANA KADAR BAKIYORUM, İNCELİYORUM”

Gelişi güzel çöp atılmaması konusunda da hassasiyet gösterilmesinin önem arz ettiğine dikkati çeken Başkan Erdem, “Vakitli vakitsiz çöplerin atıldığı fotoğraflara saatlerine varana kadar bakıyorum, onları inceliyorum. Mesela yatak bırakıyor, koltuk takımı bırakıyor, mesela torbayı atarken torbanın yarısı konteynırın içinde, yarısı dışında, onu dahi içine atmaya tenezzül etmeyen bir kesim var. Tabii ki zaman zaman da aksaklıklar oluyor, sadece personel eksikliğinden kaynaklanıyor” diye konuştu.
Bu sayfayı yazdır

8.07.2024 09:40:17

Bu haber 308 defa okunmuştur

Facebook'ta Paylaş
YORUM EKLE
DEĞERLİ OKURLARIMIZ;
Sitemizde takip ettiğiniz haberlerimize gönderdiğiniz yorumlarınızda; suç teşkil edecek, yasa dışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri içerikli olanlar; basın meslek ahlakı ile topluma saygı dolayısıyla yayınlanmamaktadır. Bu konudaki hassasiyetimize anlayış göstereceğiniz düşüncesiyle, teşekkür ediyoruz. HAKİMİYET
Adınız


(1000 / )

YORUMLAR (0)
Şu anda 8 kişi online
Toplam ziyaret : 77.224.255

Başlangıç Tarihi Bitiş Tarihi

Fikri KAPAN { KÖŞEMDEN }
KİT REFORMU VE ENDİŞELER! - CEZAEVİ BİR DAHA DÜŞÜNÜLMELİ!


Devamını oku »

17.07.2024 09:09:33 tarihinde yazıldı
185 kez okundu

SAFRA KANAL TAŞLARINDA CERRAHİ DIŞI TEDAVİ YÖNTEMİ


Devamını oku »

14.03.2024 09:54:08 tarihinde yazıldı
1856 kez okundu


(ESPRİYLE) KAREDEN YANSIYAN

SİZ İSTEYİN YETER Kİ!


TUĞBA ARSLAN TAMİRCİ { KALEMİMDEN }
DİDEROT ETKİSİ


Devamını oku »

28.11.2023 12:54:26 tarihinde yazıldı
4501 kez okunduBu site en iyi IE5+ tarayıcı ve 1024 x 768 çözünürlükte izlenir.
Tüm Hakları Saklıdır
© 2006 EregliHakimiyet.Com - EregliHakimiyet.Net

Tasarım & Programlama RSNet tarafından yapılmıştır

Ereğli Haberleri