(Hakimiyet Gazetesi'nin resmi internet sitesidir)

FACİA MI BEKLENİYOR!

(Haber: Orhan Akyüz) - Zonguldak’ın şehir merkezindeki bir caminin şadırvanının tavan kısmının çökmesinin ardından 21 gündür temizlik yapılmaması ve onarımına başlanmamasına cemaat tepki gösterdi.

Hakimiyet Yayın Grubu Zonguldak Bölge Sorumlusu Gazeteci Orhan Akyüz’ün haberine göre, Zonguldak’ın kent merkezindeki Mithatpaşa Mahallesi İsmet Paşa Sokak’ta bulunan Yeni Cami’nin abdest alınan şadırvanlarından birinin tavan kısmının 18 Mayıs ta kimsenin bulunmadığı sırada henüz belirlenemeyen nedenden dolayı çökmesi yürekleri ağza getirmişti.

21 gündür ‘tık’ yok

Bu arada şadırvanın tavan kısmının göçmesiyle erkeklerin yanı sıra kadınların ise kapalı alanda abdest aldıkları yere büyük ve küçük sıva parçaları ile düşen diğer malzemelerin olayın ardından 21 gündür onarımına başlanmadığı gibi temizliğinin de yapılmadığı, sadece alana güvenlik amacıyla şerit çekildiği görüldü.

“Vurdumduymazlığı görüyor musunuz?”

Caminin cemaatlerinden bazıları şöyle konuştu:

“Burada facianın eşiğinden kıl payı dönülmüştü, çöken caminin şadırvanına halen el sürülmemiş olması hayret verici. Görevlileri görevlerini yapmaya davet ediyoruz. Buranın toparlanması imkansız değil, yapılmadığından dolayı cemaat abdest olmak için uzun kuyruklar oluşturarak beklemek dorunda kalıyorlar. Bu olumsuzluğu ilk önce Vali beye bildirmeyi düşünüyoruz, olumlu gelişme olmaması durumunda CİMER’e (Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi) şikayette bulunacağız.”

Şadırvanın tavan kısmının üzeri kaldırım

Öte yandan göçüğün oluştuğu şadırvanın tavan kısmının üzerinin, insanların yoğunlukla kullandığı kaldırım olduğu biliniyor. Olası bir çökmede ise facianın yaşanabileceği ileri sürülüyor.
Bu sayfayı yazdır

7.06.2024 11:24:52

Bu haber 687 defa okunmuştur

Facebook'ta Paylaş
YORUM EKLE
DEĞERLİ OKURLARIMIZ;
Sitemizde takip ettiğiniz haberlerimize gönderdiğiniz yorumlarınızda; suç teşkil edecek, yasa dışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri içerikli olanlar; basın meslek ahlakı ile topluma saygı dolayısıyla yayınlanmamaktadır. Bu konudaki hassasiyetimize anlayış göstereceğiniz düşüncesiyle, teşekkür ediyoruz. HAKİMİYET
Adınız


(1000 / )

YORUMLAR (0)

Şu anda 6 kişi online
Toplam ziyaret : 76.757.797

Başlangıç Tarihi Bitiş Tarihi

Fikri KAPAN { KÖŞEMDEN }
BU MEMLEKETTE ZABITA/POLİS YOK MU?


Devamını oku »

28.05.2024 09:39:38 tarihinde yazıldı
507 kez okundu

SAFRA KANAL TAŞLARINDA CERRAHİ DIŞI TEDAVİ YÖNTEMİ


Devamını oku »

14.03.2024 09:54:08 tarihinde yazıldı
1372 kez okundu


(ESPRİYLE) KAREDEN YANSIYAN

ALDI BİR TATLI TELAŞ!..


TUĞBA ARSLAN TAMİRCİ { KALEMİMDEN }
DİDEROT ETKİSİ


Devamını oku »

28.11.2023 12:54:26 tarihinde yazıldı
2856 kez okunduBu site en iyi IE5+ tarayıcı ve 1024 x 768 çözünürlükte izlenir.
Tüm Hakları Saklıdır
© 2006 EregliHakimiyet.Com - EregliHakimiyet.Net

Tasarım & Programlama RSNet tarafından yapılmıştır

Ereğli Haberleri