(Hakimiyet Gazetesi'nin resmi internet sitesidir)

MEZUNİYET HEYECANI BAŞLADI

(Haber: Fikri Kapan) - Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi ‘nin (ZBEÜ) 2023-2024 Akademik Yılı Mezuniyet Töreni gerçekleştirildiği bildirildi.

ZBEÜ Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Koordinatörlüğünden yapılan yazılı açıklamada, Zonguldak’taki Karaelmas Kemal Köksal Stadyumu’nda gerçekleştirilen tören: ZBEÜ Rektörü Prof. Dr. İsmail Hakkı Özölçer, Rektör yardımcıları, senato üyeleri, genel sekreter, öğretim elemanları ve daire başkanlarının kortej yürüyüşü ve ardından öğrencilerin tören alanına gelmesiyle başladığı belirtildi.

Saygı duruşu ve İstiklâl Marşı’nın okunmasının ardından ZBEÜ Devlet Konservatuvarı öğrencileri tarafından, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı tarafından düzenlenen 100. Yıl Marşı Yarışması’nda sözleri ve bestesi ZBEÜ Devlet Konservatuvarı Müdürü Doç. Dr. İlker Kömürcü’ye ait olan, birincilik ödülü alan marşın seslendirildiği anlatılan açıklamada, şunlar kaydedildi:

BAKANIN MESAJI OKUNDU

“Marşın seslendirilmesi sonrasında, törene programındaki gelişme nedeniyle katılamayan Adalet Bakanı Yılmaz Tunç’un mesajı okundu. ZBEÜ yönetimini, tüm mezun öğrencileri ve ailelerini tebrik eden Bakan Tunç, öğrencilere mezuniyet sonraki yaşamlarında sağlık ve mutluluk diledi. Tören, üniversiteyi birincilikle bitiren İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Tarih Bölümü öğrencisi Gülümser Kahveci’nin konuşmasıyla devam etti. Yaptığı konuşmada özellikle ZBEÜ Tarih Bölümü akademisyenlerine teşekkürlerini sunan Kahveci, çok iyi bir eğitim aldığını, bunda da gerek yönetim gerek bölüm akademisyenleri tarafından iyi bir eğitim almak için teşvik edilerek destek görmelerinin büyük katkısı olduğunu ifade etti. Kahveci sözlerini, kendisinden katkılarını esirgemeyen ailesi ve kızına teşekkür ederek sonlandırdı. 

ÖZÖLÇER: 100 BİN’DEN FAZLA MEZUN VERİLDİ

Mezuniyet açılış konuşmasını gerçekleştirmek üzere kürsüye gelen ZBEÜ Rektörü Prof. Dr. İsmail Hakkı Özölçer, sözlerini Filistin’de yaşanan zulmü kınayıp dünyanın sözde gelişmiş ülkelerinin, yaşanan bu katliamlar karşısında sessiz kalışının tarihe kara bir leke olarak geçeceğini belirtti. Ayrıca bu yıl içinde vefat eden dört öğrenci ve iki idari personeli de anan Rektör Özölçer, ailelerine tekrar baş sağlığı dileklerini iletti. ZBEÜ olarak 100. yıllarını kutladıkları bu mühim yılda, 2023-2024 Akademik Yılı mezuniyet törenini gerçekleştirmekten büyük gurur duyduklarını belirten Rektör Özölçer, bugüne kadar 100 binden fazla mezun veren ZBEÜ’nün, Türkiye’nin yükselişine paralel olarak akademik, kültürel, sportif ve sanatsal anlamda çok büyük başarılar elde ettiğine değindi. Özellikle son yıllarda ikili anlaşmalar, ortak projeler, ulusal ve uluslararası çapta ses getirici akademik başarılar ile her geçen gün ZBEÜ’nün daha da yükseldiğini ifade eden Rektör Özölçer, bu yükselişin mimarı olarak tüm ZBEÜ akademik ve idari personeline, büyük bir gururla mezun ettiklerini belirttiği öğrenciler ile ailelerine teşekkürlerini sunarak mezuniyetin tüm öğrenciler için hayırlı olmasını, yaşamlarının bundan sonraki kısmında sağlık, huzur ve başarı ile yaşamalarını temenni ettiğini aktardı.

VALİ HACIBAKTEŞOĞLU: EMEKLE ÖZDEŞLEŞMİŞ ŞEHİR ZONGULDAK

Törende konuşan Zonguldak Valisi Osman Hacıbektaşoğlu, mezuniyet töreninde bulunmaktan büyük bir mutluluk duyduğunu belirterek ZBEÜ yönetimine, akademisyenlere, mezun öğrencilere ve ailelerine saygılarını iletti. Zonguldak’ın emekle özdeşleşmiş, yerin yüzlerce metre altındaki maden şehitleri ile emeğin ve onurun timsali bir şehir olduğunu belirten Hacıbektaşoğlu, ZBEÜ’nün de bu emek şehrine yakışır biçimde çok büyük gelişmeler, ilerlemeler kat ederek Zonguldak ve Türkiye’nin ilerleme yolunda ihtiyaç duyduğu, gurur duyulan bir üniversite olduğunu belirtti. Mezun öğrencilere ise bugünün bir son olmayıp asıl yolculuğun şimdi başladığını aktaran Hacıbektaşoğlu, öğrencilerin daima Zonguldak’ta bir kapıları olduğunu, kendilerinin de onların ihtiyaç duyacakları yardımlar için hizmet etmek adına hazır beklediklerini belirterek öğrencileri ve ailelerini kutlayarak saygılarını iletti.

BAŞARI BELGELERİ TAKDİM EDİLDİ

Açılış konuşmaları sonrasında ZBEÜ birincisi İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Tarih Bölümü öğrencisi Gülümser Kahveci, ZBEÜ ikincisi İlahiyat Fakültesi öğrencisi Firdevs Sarı ve ZBEÜ üçüncüsü İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü öğrencisi Sibel Memiş sahneye davet edildi. Zonguldak Valisi Osman Hacıbektaşoğlu ve ZBEÜ Rektörü Prof. Dr. İsmail Hakkı Özölçer, dereceye giren öğrencilere başarı belgesi ve diploma takdiminde bulundu. Üniversiteyi birincilikle bitiren İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Tarih Bölümü öğrencisi Gülümser Kahveci’nin adı geleneksel törenle kütüğe çakıldı. Ardından tüm fakülte ve meslek yüksek okullarının birincisi, ikincisi ve üçüncüsü olarak dereceye giren öğrenciler sahneye davet edilerek dekanlar ve öğretim üyeleri tarafından kendilerine başarı belgesi takdiminde bulunuldu.

TÖRENLER DEVAM EDECEK

Tören tüm öğrencilerin mezuniyet yemini ederek toplu kep atma töreniyle son buldu. Törenler 7 Haziran’da Çaycuma ve Devrek kampüslerinin, 10 Haziran’da Alaplı Kampüsünün ve 11 Haziran’da ise Kdz. Ereğli Doruk ve Kepez kampüslerinin mezuniyet törenleriyle devam edecek.

KİMLER KATILDI

ZBEÜ’nün mezuniyet törenine; Vali Hacıbektaşoğlu’nun eşi Güney Hacıbektaşoğlu, Karadeniz Bölge Komutanı Tuğamiral Niyazi Uğurlu, Zonguldak Belediye Başkanı Tahsin Erdem ve eşi Hande Erdem, ZBEÜ Rektörü Özölçer’in eşi Seran Özölçer, Vali Yardımcısı Mehmet Türk ve il protokolü, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Şenol Hakan Kutoğlu, Prof. Dr. Bekir Hakan Bakkal ve Prof. Dr. Servet Karasu, Genel Sekreter Prof. Dr. Zehra Safi Öz, Senato üyeleri, akademisyenler, öğrenciler ve öğrenci aileleri katıldı.
Bu sayfayı yazdır

4.06.2024 10:35:42

Bu haber 251 defa okunmuştur

Facebook'ta Paylaş
YORUM EKLE
DEĞERLİ OKURLARIMIZ;
Sitemizde takip ettiğiniz haberlerimize gönderdiğiniz yorumlarınızda; suç teşkil edecek, yasa dışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri içerikli olanlar; basın meslek ahlakı ile topluma saygı dolayısıyla yayınlanmamaktadır. Bu konudaki hassasiyetimize anlayış göstereceğiniz düşüncesiyle, teşekkür ediyoruz. HAKİMİYET
Adınız


(1000 / )

YORUMLAR (0)
Şu anda 19 kişi online
Toplam ziyaret : 77.222.787

Başlangıç Tarihi Bitiş Tarihi

Fikri KAPAN { KÖŞEMDEN }
KİT REFORMU VE ENDİŞELER! - CEZAEVİ BİR DAHA DÜŞÜNÜLMELİ!


Devamını oku »

17.07.2024 09:09:33 tarihinde yazıldı
184 kez okundu

SAFRA KANAL TAŞLARINDA CERRAHİ DIŞI TEDAVİ YÖNTEMİ


Devamını oku »

14.03.2024 09:54:08 tarihinde yazıldı
1855 kez okundu


(ESPRİYLE) KAREDEN YANSIYAN

SİZ İSTEYİN YETER Kİ!


TUĞBA ARSLAN TAMİRCİ { KALEMİMDEN }
DİDEROT ETKİSİ


Devamını oku »

28.11.2023 12:54:26 tarihinde yazıldı
4500 kez okunduBu site en iyi IE5+ tarayıcı ve 1024 x 768 çözünürlükte izlenir.
Tüm Hakları Saklıdır
© 2006 EregliHakimiyet.Com - EregliHakimiyet.Net

Tasarım & Programlama RSNet tarafından yapılmıştır

Ereğli Haberleri