(Hakimiyet Gazetesi'nin resmi internet sitesidir)

BU ÇOCUKLAR ‘İLERİCİ’

Zonguldak’ın Ereğli İlçesindeki Erdemir İlkokulu’nda, “İleri Dönüşüm Defilesi” yapıldı, öğrencilerin geri dönüşüm malzemelerinden yaptıkları Türk bayrağı Sergisi açıldı.

Okul Müdürü İlker Kıbrıs, okulun binasındaki etkinlikte katılan veli ve ailelere yaptığı açıklamada, etkinliğin, özellikle çocuklarda göre dönüşüm bilincini artırmak amaçlı yapıldığını söyledi.

Etkinliğin son derece meşakkatle hazırlandığından bahseden Müdür Kıbrıs, şöyle dedi:

“Öğrencilerimiz bu konuda farkındalık oluşturmak adına çok güzel bir sergi ve defile hazırladılar. Bu çok özel ve güzel bir program oldu. Kolay hazırlanmıyor, öğrencilerimiz, bizlere, okulumuza ciddi anlamda değer katıyor. Şunu bilmenizi istiyorum ki; bu işin arka planı yani mutfağı bu işin çok meşakkatli, çok özverili, çok emek isteyen bir çalışmanın sonucunda ortaya çıkan bir organizasyon. Bu emeğin haklı gururunu yaşayan öğretmenim, sevgili öğrencilerimizin heyecanını paylaşmak adına her birini alkışlıyoruz.”

Etkinliği hazırlayan 3/B Sınıfı Öğretmeni Nazan Akçil de, uzun bir çalışmanın sonucunda defile ve sergiyi hayata geçirmenin mutluluğunu yaşadıklarını ifade ederken, “Konumuzun amacı olan ‘İleri Dönüşüm’de evlerimizde kullanılamayan ne varsa, onu tekrar kullanılır hale getirip, tasarruf sağlamayı amaçladık. Yine çeşitli materyallerden yaptığımız ‘Bağımsızlık’ sembolümüz Türk Bayrağımızın sergisini oluşturduk. bu konuda velilerimizden büyük destek oldu, hepinize çok teşekkür ediyorum” dedi.

Sınıf öğrencilerinin, gerçekleştirilen organizasyonla ilgili geri dönüşüme ilişkin kısa görüşlerinin yer aldığı sinevizyon ardından, sınıftaki 29 öğrencinin, ailelerinin de yardımı ile kullanmadıkları çeşitli eşyalardan yapılan kıyafetler ile defile gerçekleştirdi.

Katılanların alkışları ile tamamlanan defilenin ardından ise aynı öğrencilerin evlerindeki çeşitli materyaller kullanarak yaptıkları Türk Bayrağı Resim sergisi açıldı.

Merih Şuğle Ortaokulu Müdürü Üçler Sarıkaya, Şahinde-Hayrettin Yavuz Bilim Sanat Merkezi (BİLSEM) Müdürü Fatih Akyüz, Erdemir İlkokulu Müdürü İlker Kıbrıs’ın kurdele kesimi ardından davetliler sergiyi gezdi, hatıra fotoğrafları çektirdi.

Etkinlik sonunda ise katılanlara yiyecek ve içecek ikramlarında bulunuldu.
Bu sayfayı yazdır

18.05.2024 17:42:18

Bu haber 680 defa okunmuştur

Facebook'ta Paylaş
YORUM EKLE
DEĞERLİ OKURLARIMIZ;
Sitemizde takip ettiğiniz haberlerimize gönderdiğiniz yorumlarınızda; suç teşkil edecek, yasa dışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri içerikli olanlar; basın meslek ahlakı ile topluma saygı dolayısıyla yayınlanmamaktadır. Bu konudaki hassasiyetimize anlayış göstereceğiniz düşüncesiyle, teşekkür ediyoruz. HAKİMİYET
Adınız


(1000 / )

YORUMLAR (1)
20.05.2024 09:01:23
menekşe diyor ki;

Bu çocuklar İlerici demişsiniz. Herkesin gıpta ile baktığı ve takip ettiği bir Okul Aile Birliği Başkanları var. Pınar Hanım, okul ve çocuklar için büyük şans.

Şu anda 18 kişi online
Toplam ziyaret : 76.758.354

Başlangıç Tarihi Bitiş Tarihi

Fikri KAPAN { KÖŞEMDEN }
BU MEMLEKETTE ZABITA/POLİS YOK MU?


Devamını oku »

28.05.2024 09:39:38 tarihinde yazıldı
508 kez okundu

SAFRA KANAL TAŞLARINDA CERRAHİ DIŞI TEDAVİ YÖNTEMİ


Devamını oku »

14.03.2024 09:54:08 tarihinde yazıldı
1373 kez okundu


(ESPRİYLE) KAREDEN YANSIYAN

ALDI BİR TATLI TELAŞ!..


TUĞBA ARSLAN TAMİRCİ { KALEMİMDEN }
DİDEROT ETKİSİ


Devamını oku »

28.11.2023 12:54:26 tarihinde yazıldı
2859 kez okunduBu site en iyi IE5+ tarayıcı ve 1024 x 768 çözünürlükte izlenir.
Tüm Hakları Saklıdır
© 2006 EregliHakimiyet.Com - EregliHakimiyet.Net

Tasarım & Programlama RSNet tarafından yapılmıştır

Ereğli Haberleri