(Hakimiyet Gazetesi'nin resmi internet sitesidir)

YENİ KUYU BAŞINDA…

(Haber: Fikri Kapan) - Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) Karadon Müessesesi ’ne bağlı ocakta meydana gelen grizu patlamasında yaşamını yitiren 30 maden işçisi 14. Yılında anıldı.

GMİS Basın bürosundan yapılan yazılı açıklamaya göre, 20 Mayıs 20120’da, ocağın eksi 540 kodunda meydana gelen facianın yıl dönümü nedeniyle Karadon Yeni Kuyu başında anma töreni düzenlendi.

Törende, faciada hayatını kaybeden maden işçileri ve tüm maden şehitleri için Kur'an-ı Kerim okundu, dualar edilen törene; TTK Genel Müdürü Muharrem Kiraz, Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) Genel Başkanı Hakan Yeşil, TTK Genel Müdür Yardımcıları Ercan Gebeş ve Fazlı Uncu, TTK Karadon Müessese Müdürü Recep Ayyıldız ve müessese müdür yardımcıları, GMİS Genel Başkan Yardımcısı İsa Mutlu, Genel Sekreter Yener Arslanboğa, Genel Mali Sekreter Yalçın Yiğit, Genel Teşkilatlandırma ve Eğitim Sekreteri Tayfun Demir, Müessese ve İşletme yöneticileri, GMİS Karadon Şube Yönetim Kurulu ile GMİS’e bağlı şubelerin başkan ve yöneticileri, nezaretçiler ile madenciler katıldı.

YEŞİL: HAKLILIĞIMIZ ORTAYA ÇIKTI

GMİS Genel Başkanı Yeşil, törenin ardından gazetecilere yaptığı açıklamada faciada hayatını kaybeden 30 madenciye Allah'tan rahmet dileyerek, şunları kaydetti:

“Bundan tam 14 yıl önce Karadon’da eksi 540 kodunda taşeron bir firmanın çalıştığı iş yerinde bir grizu faciasında 30 arkadaşımızı kaybettik. Biz hep şunu söylüyoruz; derin madencilik, yoğun emek çalışan işyerlerinin kamu eliyle çalıştırılması gerektiğini, özel sektörün tecrübe ve birikime sahip olmadığını yıllarca bağırarak söyledik. Ne yazık ki, Karadon’da, Kozlu’da yaşadığımız kazalar sonucunda üzüntüyle söylemek gerekirse, bu haklılığımız ortaya çıktı. Bu iki kaza sonucunda bu uygulamalardan vazgeçildi. Ama ne yazık ki bedel ödeyen hep bizler olduk. Bizler tekrar bedel ödemek istemiyoruz. Tüm maden şehitlerimizi rahmetle ve şükranla anıyorum. Allah bizlere tekrar böyle acılar yaşatmasın.”
Bu sayfayı yazdır

17.05.2024 17:24:18

Bu haber 238 defa okunmuştur

Facebook'ta Paylaş
YORUM EKLE
DEĞERLİ OKURLARIMIZ;
Sitemizde takip ettiğiniz haberlerimize gönderdiğiniz yorumlarınızda; suç teşkil edecek, yasa dışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri içerikli olanlar; basın meslek ahlakı ile topluma saygı dolayısıyla yayınlanmamaktadır. Bu konudaki hassasiyetimize anlayış göstereceğiniz düşüncesiyle, teşekkür ediyoruz. HAKİMİYET
Adınız


(1000 / )

YORUMLAR (0)

Şu anda 19 kişi online
Toplam ziyaret : 76.757.952

Başlangıç Tarihi Bitiş Tarihi

Fikri KAPAN { KÖŞEMDEN }
BU MEMLEKETTE ZABITA/POLİS YOK MU?


Devamını oku »

28.05.2024 09:39:38 tarihinde yazıldı
507 kez okundu

SAFRA KANAL TAŞLARINDA CERRAHİ DIŞI TEDAVİ YÖNTEMİ


Devamını oku »

14.03.2024 09:54:08 tarihinde yazıldı
1372 kez okundu


(ESPRİYLE) KAREDEN YANSIYAN

ALDI BİR TATLI TELAŞ!..


TUĞBA ARSLAN TAMİRCİ { KALEMİMDEN }
DİDEROT ETKİSİ


Devamını oku »

28.11.2023 12:54:26 tarihinde yazıldı
2856 kez okunduBu site en iyi IE5+ tarayıcı ve 1024 x 768 çözünürlükte izlenir.
Tüm Hakları Saklıdır
© 2006 EregliHakimiyet.Com - EregliHakimiyet.Net

Tasarım & Programlama RSNet tarafından yapılmıştır

Ereğli Haberleri