(Hakimiyet Gazetesi'nin resmi internet sitesidir)

ROMANLARA SICAK İLGİ...

Zonguldak’ın Ereğli İlçesinde, Yalı Caddesindeki İYİ Parti Seçim bürosunda devam eden iftar programının konukları, Batı Karadeniz Romanlar Derneği ve ilçede yaşayan Roman aileler oldu.

Eski Ereğli Belediye Başkanı Murat Sesli, Belediye Başkan Adayı Murat Sesli ile birlikte ağırladığı Roman Vatandaşlara sıcak ilgi gösterdiği görüldü.

Murat Sesli Basın Grubundan yapılan yazılı açıklamaya göre, Eski Belediye Başkanı Murat Sesli, burada yaptığı konuşmada, 2007-2009 yılları arasında belediye başkanlığı yaptığı dönemde kimseyi ayırt etmeden hizmet ettiğini ve bir çok Roman vatandaşı belediyede ilk kez işe aldığını söyledi.

31 Mart 2024 seçimlerini aldıkları takdirde Roman ailelerin çocuklarını yine işe alacağını ifade eden Sesli, şöyle dedi:

“Sizleri çok seviyorum. Bizim aramızda ayrımız gayrımız yok. İçinizde çok sevdiğim arkadaşlarım var. Yıllardır birlikteyiz. 2007-2009 yılları arasında görev yaptığım dönemde bir çok Roman gencimizi belediyede işe almıştım. Bir kısmı emekli oldular, bazıları halen çalışıyor. İnşallah belediyeyi aldığımızda yine sizlerin çocuklarınızı Kdz. Ereğli Belediyesi’nde işe alacağız. Batı Karadeniz Romanlar Derneği’nin ve ilçemizde yaşayan tüm Roman ailelerin sorunlarını çözmek için göreve geliyoruz. Sizlere ev sözü verildi ama şu ana kadar yerine getirilmedi. Ben buradan sizlere söz veriyorum; sizlerin evlerinizin yapılması noktasında Kdz. Ereğli Belediyesi olarak bizim üzerimize ne düşüyorsa yapacağız. Biz seçildiğimizde sizlerin hizmetkarı olacağız. Yine göreve geldiğimizde belediyemiz tarafından oluşturulacak marketimizden her ay 5 bin lira alışveriş yapabilmeniz için sizlere belediye kart vereceğiz. Et ve süt ürünleri haricinde bu 5 bin liralimitli belediye kar ile markete gelip neye ihtiyacınız varsa onu alacaksınız. Her ay düzenli olarak ihtiyaçlarınızı alabileceksiniz. Hiç merak etmeyin. Ben bugüne kadar hep sizlerin yanında oldum, bundan sonrada sizlerin yanında olmaya devam edeceğiz.”

Sesli’nin konuşmasını sık sık “En büyük başkan bizim başkan” sloganları ile kesen Roman aileler kendisine bu seçimlerde tam destek vereceklerini ifade etti. Roman aileler daha sonra Sesli ile birlikte toplu fotoğraf çektirdi.
Bu sayfayı yazdır

30.03.2024 13:21:37

Bu haber 267 defa okunmuştur

Facebook'ta Paylaş
YORUM EKLE
DEĞERLİ OKURLARIMIZ;
Sitemizde takip ettiğiniz haberlerimize gönderdiğiniz yorumlarınızda; suç teşkil edecek, yasa dışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri içerikli olanlar; basın meslek ahlakı ile topluma saygı dolayısıyla yayınlanmamaktadır. Bu konudaki hassasiyetimize anlayış göstereceğiniz düşüncesiyle, teşekkür ediyoruz. HAKİMİYET
Adınız


(1000 / )

YORUMLAR (0)
Şu anda 8 kişi online
Toplam ziyaret : 75.961.327

Başlangıç Tarihi Bitiş Tarihi

Fikri KAPAN { KÖŞEMDEN }
SEÇİMİ KİM KAZANIR?


Devamını oku »

21.03.2024 16:52:50 tarihinde yazıldı
562 kez okundu

SAFRA KANAL TAŞLARINDA CERRAHİ DIŞI TEDAVİ YÖNTEMİ


Devamını oku »

14.03.2024 09:54:08 tarihinde yazıldı
275 kez okundu


(ESPRİYLE) KAREDEN YANSIYAN

ÇABALARINI GÖRÜYORUM


TUĞBA ARSLAN TAMİRCİ { KALEMİMDEN }
DİDEROT ETKİSİ


Devamını oku »

28.11.2023 12:54:26 tarihinde yazıldı
1397 kez okunduBu site en iyi IE5+ tarayıcı ve 1024 x 768 çözünürlükte izlenir.
Tüm Hakları Saklıdır
© 2006 EregliHakimiyet.Com - EregliHakimiyet.Net

Tasarım & Programlama RSNet tarafından yapılmıştır

Ereğli Haberleri