(Hakimiyet Gazetesi'nin resmi internet sitesidir)

SAYI 147’YE ULAŞTI

AK Parti Zonguldak Milletvekili Saffet Bozkurt’un, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde (TBBM) Dostluk Grubu Başkanı olduğu bildirildi.

Bozkurt’un Meclis’teki basın bürosundan yapılan yazılı açıklamada, şunlar kaydedildi:

“AK Parti Zonguldak Milletvekili Saffet Bozkurt, TBMM Kongo Demokratik Cumhuriyeti Dostluk Grubu Başkanlığına seçildi. Bozkurt ayrıca Türkmenistan Dostluk Gurubu Başkanvekilliği, Kırgızistan ve Uruguay Dostluk Gurubu Üyeliği görevlerini de yürütecek.
TBMM, Afrika'dan Amerika'ya her kıtadan ülkelerle ilişkilerini, parlamentolar arası dostluk grupları ile geliştiriyor. Meclis'te 28. Dönem'de dostluk gruplarının sayısı, bir önceki döneme göre artarak 147'ye ulaştı.
TBMM kararıyla kurulan dostluk grupları, ülkeler ve parlamentolar arası yakınlaşma ve işbirliğinin geliştirilmesi, işbirliği ve ülkelerin tanıtımı için karşılıklı resmi ziyaretlerin gerçekleştirilmesi, karşılıklı görüş alışverişinde bulunulması, ülkeler arası dostluğun geliştirilmesine katkı sağlanması amacıyla oluşturuluyor.”
Bu sayfayı yazdır

8.12.2023 11:24:46

Bu haber 916 defa okunmuştur

Facebook'ta Paylaş
YORUM EKLE
DEĞERLİ OKURLARIMIZ;
Sitemizde takip ettiğiniz haberlerimize gönderdiğiniz yorumlarınızda; suç teşkil edecek, yasa dışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri içerikli olanlar; basın meslek ahlakı ile topluma saygı dolayısıyla yayınlanmamaktadır. Bu konudaki hassasiyetimize anlayış göstereceğiniz düşüncesiyle, teşekkür ediyoruz. HAKİMİYET
Adınız


(1000 / )

YORUMLAR (0)

Şu anda 12 kişi online
Toplam ziyaret : 75.197.581

Başlangıç Tarihi Bitiş Tarihi

Fikri KAPAN { KÖŞEMDEN }
GÜLÜǒTE BAŞKAN KİM OLUR?


Devamını oku »

19.02.2024 10:02:59 tarihinde yazıldı
361 kez okundu

(ESPRİYLE) KAREDEN YANSIYAN

AYNI NOKTADA BİRLEŞTİLER


TUĞBA ARSLAN TAMİRCİ { KALEMİMDEN }
DİDEROT ETKİSİ


Devamını oku »

28.11.2023 12:54:26 tarihinde yazıldı
1021 kez okunduBu site en iyi IE5+ tarayıcı ve 1024 x 768 çözünürlükte izlenir.
Tüm Hakları Saklıdır
© 2006 EregliHakimiyet.Com - EregliHakimiyet.Net

Tasarım & Programlama RSNet tarafından yapılmıştır

Ereğli Haberleri