(Hakimiyet Gazetesi'nin resmi internet sitesidir)

ÜNİVERSİTEDE DEPREMZEDE ÇOCUKLAR…

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi (ZBEÜ) kampüslerinde, depremzede ve küçük çocuklara yönelik etkinlikler düzenlendiği bildirildi.

Üniversitenin Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamaya göre, ZBEÜ Çaycuma Gıda ve Tarım Meslek Yüksekokulu ile ÇaycumaMeslek Yüksekokulu, afetzede çocukları ve annelerini kampüste ağırladı.

Etkinlikte, yaşları 1 ile 17 arasında değişen çocuklara önce Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Vakfının destekleriyle ve meslek yüksekokulu personelinin katkılarıyla hazırlanan oyuncaklar ile kırtasiye malzemeleri dağıtıldı ve ardından Çaycuma Yükseköğrenim Kurumlarını Destekleme Derneği ve personelin destekleri ile alınan pamuk şeker, kek, çikolata ve meyve suyu ikram edildi.

Etkinlikte, Çaycuma Gıda ve Tarım Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Deniz Karaelmas ve Çaycuma Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Hikmet Yazıcının organizasyonunda düzenlenen etkinliğe Çaycuma Kampüsündeki Kredi Yurtlar Kurumuna yerleşen 130 depremzede çocuk ve anneleri katıldı. Her iki meslek yüksekokulunun akademik ve idari personeli de etkinlikte hazır bulundu.

MİNİKLER FEN FAKÜLTESİNİ GEZDİ

Diğer yandan, ZBEÜ Hacı Mevlüt ve Hacı Sabahat Hamzaoğlu Anaokulu, Bilim ve Teknoloji Haftası kapsamında dün Fen Fakültesini ziyaret etti.

Anaokulu Birim Sorumlusu Öğretim Görevlisi Yasemin Cengiz Demir’in koordinasyonunda 27 minik öğrenciye Fen Fakültesi gezdirildi. Çocukları Fen Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Kadir Demir, Dr. Öğretim Üyesi Seval Çapanlar ve Dr. Öğretim Üyesi Faruk Çolak karşıladı.  Çocukların bilim ve teknolojiye ilgi duymalarını sağlamak amacıyla düzenlenen gezide önce Biyoloji müzesini gezen minikler, müzede bulunan çeşitli canlı kalıntılarını büyük bir merakla inceledi.Ardından öğretim üyelerinin kontrolünde deney yapmak üzere Kimya laboratuvarına giden minikler,yaşlarına uygun şekilde, koruyucu önlemler alınarak, mikroskop ve çeşitli aletlerle deney yapmanın tadını çıkardı.
Bu sayfayı yazdır

14.03.2023 18:54:45

Bu haber 372 defa okunmuştur

Facebook'ta Paylaş
YORUM EKLE
DEĞERLİ OKURLARIMIZ;
Sitemizde takip ettiğiniz haberlerimize gönderdiğiniz yorumlarınızda; suç teşkil edecek, yasa dışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri içerikli olanlar; basın meslek ahlakı ile topluma saygı dolayısıyla yayınlanmamaktadır. Bu konudaki hassasiyetimize anlayış göstereceğiniz düşüncesiyle, teşekkür ediyoruz. HAKİMİYET
Adınız


(1000 / )

YORUMLAR (0)

Şu anda 6 kişi online
Toplam ziyaret : 75.197.552

Başlangıç Tarihi Bitiş Tarihi

Fikri KAPAN { KÖŞEMDEN }
GÜLÜǒTE BAŞKAN KİM OLUR?


Devamını oku »

19.02.2024 10:02:59 tarihinde yazıldı
361 kez okundu

(ESPRİYLE) KAREDEN YANSIYAN

AYNI NOKTADA BİRLEŞTİLER


TUĞBA ARSLAN TAMİRCİ { KALEMİMDEN }
DİDEROT ETKİSİ


Devamını oku »

28.11.2023 12:54:26 tarihinde yazıldı
1021 kez okunduBu site en iyi IE5+ tarayıcı ve 1024 x 768 çözünürlükte izlenir.
Tüm Hakları Saklıdır
© 2006 EregliHakimiyet.Com - EregliHakimiyet.Net

Tasarım & Programlama RSNet tarafından yapılmıştır

Ereğli Haberleri