(Hakimiyet Gazetesi'nin resmi internet sitesidir)

ROMANLARI ANLAMAK…

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi’nde (ZBEÜ) “Romanları Anlamak Çalıştayı II” gerçekleştirildiği bildirildi.

Üniversitenin Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Koordinatörlüğünden yapılan yazılı açıklamaya göre, Roman Kültürü Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından Tahir Karauğuz Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen çalıştayın açılış konuşmasını Çalıştay, Roman Kültürü Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Erdem Dirimeşe yaptı.

Zonguldak Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Mehmet Türkmen Köse de, Müdürlük olarak Zonguldak’ta yaşayan Roman vatandaşların yaşadıkları sorunlar karşısında ZBEÜ ile iş birliği içinde, problemleri çözmek için çaba gösterdiklerini belirtti.

ZBEÜ Rektörü Prof. Dr. İsmail Hakkı Özölçer, ise Roman Kültürü Uygulama ve Araştırma Merkezi vasıtasıyla Zonguldak’taki tüm Roman vatandaşların ve öğrencilerin gündelik yaşamda karşılaşabilecekleri olası zorluk ve sorunları aşmada üniversite olarak  ellerinden geleni yaptıklarını hatırlattığı konuşmasında, “ZBEÜ’de özellikle 2015 yılından itibaren Roman Kültürü Uygulama ve Araştırma Merkezinin kurulmasıyla Zonguldak şehri başta olmak üzere tüm Roman vatandaşların ihtiyaç duyacakları çözümler konusunda akademik faaliyet ve sosyal etkinliklerin düzenlenmesi hususunda çaba gösterildi” dedi.

Zonguldak’ta bulunan Roman derneklerinin temsilcilerine ve çalıştayda görev alan akademik personele teşekkür belgesi takdimi yapılan kurultayın devamında, Zonguldak başta olmak üzere Türkiye’deki Roman vatandaşların gündelik yaşamda karşılaştıkları zorlukları, toplumsal uyum ve farklı kültürleri bir arada dayanışma yoluyla yaşatmayı hedefleyerek aşmayı ve bu doğrultuda yapılabilecek her türlü akademik ve sosyal çalışmayı gerçekleştirmeye yönelik planlar ve öneriler anlatıldı.

Kurultayı İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Melih Geniş, Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdürü Doç. Dr. Yücel Namal, Zonguldak roman dernekleri başkanları, akademisyenler, öğrenciler ve Roman vatandaşlar izledi.
Bu sayfayı yazdır

30.03.2024 17:29:18

Bu haber 372 defa okunmuştur

Facebook'ta Paylaş
YORUM EKLE
DEĞERLİ OKURLARIMIZ;
Sitemizde takip ettiğiniz haberlerimize gönderdiğiniz yorumlarınızda; suç teşkil edecek, yasa dışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri içerikli olanlar; basın meslek ahlakı ile topluma saygı dolayısıyla yayınlanmamaktadır. Bu konudaki hassasiyetimize anlayış göstereceğiniz düşüncesiyle, teşekkür ediyoruz. HAKİMİYET
Adınız


(1000 / )

YORUMLAR (0)
Şu anda 9 kişi online
Toplam ziyaret : 75.961.449

Başlangıç Tarihi Bitiş Tarihi

Fikri KAPAN { KÖŞEMDEN }
SEÇİMİ KİM KAZANIR?


Devamını oku »

21.03.2024 16:52:50 tarihinde yazıldı
562 kez okundu

SAFRA KANAL TAŞLARINDA CERRAHİ DIŞI TEDAVİ YÖNTEMİ


Devamını oku »

14.03.2024 09:54:08 tarihinde yazıldı
276 kez okundu


(ESPRİYLE) KAREDEN YANSIYAN

ÇABALARINI GÖRÜYORUM


TUĞBA ARSLAN TAMİRCİ { KALEMİMDEN }
DİDEROT ETKİSİ


Devamını oku »

28.11.2023 12:54:26 tarihinde yazıldı
1397 kez okunduBu site en iyi IE5+ tarayıcı ve 1024 x 768 çözünürlükte izlenir.
Tüm Hakları Saklıdır
© 2006 EregliHakimiyet.Com - EregliHakimiyet.Net

Tasarım & Programlama RSNet tarafından yapılmıştır

Ereğli Haberleri