(Hakimiyet Gazetesi'nin resmi internet sitesidir)

YILIN SON FESTİVALİ

Zonguldak’ın Ereğli İlçesinde, gelenekselleştirilen “16. Hamsi Festivali”nin bu yıl 25-26 Kasım’da yapılacağı bildirildi.

Karadeniz Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, Atatürk Kültür Merkezi (AKM) Dündar Güçeri salonunda Belediye Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Muhammet Ali Ateş ile birlikte gerçekleştirdiği festival tanıtım toplantısında yaptığı konuşmada, 2 güne çıkardıkları festivalde bu yıl 25 ton ücretsiz hamsi dağıtarak rekor kırmayı planladıklarını söyledi.

Amaçlarının, eğlencenin yanı sıra sıkıntı içerisinde zor günler geçiren halkı hamsiye doyurmak olduğunu belirten Posbıyık, şunları kaydetti:

CUMARTESİ MANGALDA, PAZAR TAVADA…
“Buradaki amacımız, Hamsinin girmediği sofra, geçmediği boğaz kalmasın. Festivalde son yılların rekorunu kırarak 25 ton hamsiyi halkımıza ücretsiz dağıtacağız. Bu oranda Türkiye genelinde halkına ücretsiz hamsi dağıtan bir başka belediye yok. Tüm halkımıza Cumartesi günü mangalda Hamsi, Pazar günü tavada hamsi ikram edeceğiz.
Bunun yanında; 1000 adet mangal, 4 bin adet ızgara, 5 ton kömür, 10 bin adet helva, 4 ton soğan, 10 bin adet ekmek, 30 kasa limon,  10 bin adet su, 10 bin adet acılı-acısız şalgam suyu ikram edeceğiz.

İKİ GÜN KONSER
Hemen ardından Cumartesi günü Anıt önünde kuracağımız büyük sahnede saat 17.00’de Sinan Özen konseri, Pazar günü yine aynı saatte Ekin Uzunlar konseri sizlerle olacak.”

ÖĞRETMENLER; ÖZEL KONUK!
Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, aynı zamanda 24 Kasım Öğretmenler günü dolayısıyla, bu yılki festivalin Onur konuklarının öğretmenler olacağını duyurduğu konuşmasını, şöyle sürdürdü:
“Şimdiden tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü buradan kutluyorum. Ayrıca kent protokolü, yargı mensupları ve gazeteciler içinde yerlerimiz olacak.
Ben tüm hemşehrilerimizi, çevre illerden dostlarımızı 16. Hamsi Festivali’nde bir arada olmaya davet ediyorum. Son yıllardaki stres, ekonomik bunalımlar, moral bozuklukları ve enflasyon gibi olayları kafamızdan atıp bir silkinip hiç değilse 2 gün eğlenmek, mutlu olmak, hamsiye doymak için hep beraber bir arada olmak istiyoruz.”
Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Muhammet Ali Ateş’in, festival detayları hakkında bilgi sunduğu toplantıda, katılan sivil toplum kuruluş başkan ve yöneticilerine dağıtılan formlarla ortak yapılabilecek etkinlikler tespit edildi.
Bu sayfayı yazdır

18.11.2023 10:58:56

Bu haber 565 defa okunmuştur

Facebook'ta Paylaş
YORUM EKLE
DEĞERLİ OKURLARIMIZ;
Sitemizde takip ettiğiniz haberlerimize gönderdiğiniz yorumlarınızda; suç teşkil edecek, yasa dışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri içerikli olanlar; basın meslek ahlakı ile topluma saygı dolayısıyla yayınlanmamaktadır. Bu konudaki hassasiyetimize anlayış göstereceğiniz düşüncesiyle, teşekkür ediyoruz. HAKİMİYET
Adınız


(1000 / )

YORUMLAR (0)
Şu anda 10 kişi online
Toplam ziyaret : 76.579.384

Başlangıç Tarihi Bitiş Tarihi

Fikri KAPAN { KÖŞEMDEN }
BU MEMLEKETTE ZABITA/POLİS YOK MU?


Devamını oku »

28.05.2024 09:39:38 tarihinde yazıldı
333 kez okundu

SAFRA KANAL TAŞLARINDA CERRAHİ DIŞI TEDAVİ YÖNTEMİ


Devamını oku »

14.03.2024 09:54:08 tarihinde yazıldı
1280 kez okundu


(ESPRİYLE) KAREDEN YANSIYAN

ALDI BİR TATLI TELAŞ!..


TUĞBA ARSLAN TAMİRCİ { KALEMİMDEN }
DİDEROT ETKİSİ


Devamını oku »

28.11.2023 12:54:26 tarihinde yazıldı
2393 kez okunduBu site en iyi IE5+ tarayıcı ve 1024 x 768 çözünürlükte izlenir.
Tüm Hakları Saklıdır
© 2006 EregliHakimiyet.Com - EregliHakimiyet.Net

Tasarım & Programlama RSNet tarafından yapılmıştır

Ereğli Haberleri