(Hakimiyet Gazetesi'nin resmi internet sitesidir)

GENEL MÜDÜR DE İZLEDİ

Zonguldak’ın Ereğli İlçesindeki, Erdemir Musiki ve Folklor Derneği’nce Türk Sanat Müziği Konseri gerçekleştirildi.

Erdemir Musiki ve Folklor Derneği Başkanı Savaş Çiloğlu, Erdemir Kültür Merkezinde gerçekleştzirilen konserde yaptığı konuşmada, dernek bünyesinde faaliyet gösterdikleri Türk Sanat Müziği, Türk Halk Müziği, Türk Halkoyunları ve tiyatro dallarında, ortaya koydukları etkinliklerle ilçedeki sosyal ve kültürel hareketliliği canlandırmak, yaymak, kabiliyetli elemanları yetiştirmeyi amaçladıklarını söyledi.

Bu yıl ise aynı zamanda Derneğin kuruluşunun 50. Yılını kutladıklarını hatırlatan Çiloğlu, şöyle dedi:

“1 Mart 1973 yılında kurulan, Vizyonu ve misyonu kültürel faaliyetlerimizi en iyi şekilde geliştirip, geniş kitlelere yaymak, yöremizin ve ERDEMİR’imizin Kültürel manada var olduğunu göstermek olan Erdemir Musiki ve Folklor Derneğimizin, bu yıl 50. Yılını, Türkiye’nin en köklü sanayi kuruluşlarından biri ve OYAK Maden Metalürji’nin ana şirketi ve ülkemizin en değerli sanayi varlıklarından olan, birbirine inanan, güvenen, destek olan, birlikte üretmenin ve başarmanın ne demek olduğunu bilen,her zaman daha ilerisini hedefleyen, büyük bir aile olan ERDEMİR’imizin 58 yılını, Türk milletinin, Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde verdiği emsalsiz kahramanlık mücadelesinin, eşsiz vatan sevgisinin, vazgeçilmez bağımsızlık iradesinin en güzel ifadesi olan Cumhuriyetimizin 100.yılını kutlamanın gururu ve sevinci içerindeyiz.  50 yıldır alkışlarını bizlerden esirgemeyen siz sanat severler başta olmak üzere derneğimizin kurulmasında emeği geçen, bugünlere kadar gelmesini sağlayan tüm büyüklerime şükranlarımı sunar, İyi seyirler dilerim.”

EROL SAYAN ESERLERİYLE

Gecede, Erol Sayan Eserleri’nin yer aldığı repertuarda, Şef Zuhal Yükselen nezaretinde koro ve solo eserler seslendirildi.

Aralarında Kültür Bakanlığı uhdesinde yer alan sazendelerin de yer aldığı orkestra eşliğinde seslendirilen çok sayıda esere salonu dolduran davetlilerin de eşlik ettiği ve alkışladığı gözlendi.

Gecenin finalinde Yüksel’en daveti ile sahneye çıkan çok sayıda davetli, seslendirilen eserlere eşlik ettiler.

Konser sonunda Erdemir Genel Müdürü Niyazi Aşkın Peker, Şef Yükselen’e, Dernek Başkanı Çiloğlu da gecenin sunuculuğunu yapan Emine Yükselen’e çiçek takdim etti.

Konseri; Erdemir İnsan Kaynakları Direktörü Atilla Yelboğa, Erdemir İşletmeler Genel Müdürü Yardımcısı Sinan Bozkurt, Erdemir Vakfı ve Erdemir Emeklileri Dayanışma Derneği (EVEDER) Yönetim Kurulu Başkanı Aziz Boy, Kdz. Ereğli Aşk-Efza Derneği Şefi Ersin Kaynar ile kalabalık davetli topluluğu izledi.


https://www.ereglihakimiyet.com/tumyazilar.asp?yazar=yustundagBu sayfayı yazdır

25.5.2023 13:25:31

Bu haber 366 defa okunmuştur

Facebook'ta Paylaş
YORUM EKLE
DEĞERLİ OKURLARIMIZ;
Sitemizde takip ettiğiniz haberlerimize gönderdiğiniz yorumlarınızda; suç teşkil edecek, yasa dışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri içerikli olanlar; basın meslek ahlakı ile topluma saygı dolayısıyla yayınlanmamaktadır. Bu konudaki hassasiyetimize anlayış göstereceğiniz düşüncesiyle, teşekkür ediyoruz. HAKİMİYET
Adınız


(1000 / )

YORUMLAR (0)


Şu anda 7 kişi online
Toplam ziyaret : 71.354.552

Başlangıç Tarihi Bitiş Tarihi

KABIZLIĞIN ÖNEMLI BIR NEDENI: ANISMUS


Devamını oku »

10.1.2023 13:01:29 tarihinde yazıldı
1363 kez okundu

Fikri KAPAN { KÖŞEMDEN }
NORMALE DÖNME ZAMANI! ÇÜNKÜ BEKA SORUNU VAR!


Devamını oku »

30.5.2023 09:50:26 tarihinde yazıldı
104 kez okundu

TUĞBA ARSLAN TAMİRCİ { KALEMİMDEN }
KIRK YILLIK KANİ,OLUR MU YANİ…


Devamını oku »

23.5.2023 11:41:52 tarihinde yazıldı
284 kez okundu

Deniz ÖZSAN { DİYETİSYENDEN... }
     Uzman Diyetisyen - denizozsan@gmail.com
ŞİMDİ DETOKS ZAMANI


Devamını oku »

20.5.2022 11:53:37 tarihinde yazıldı
1403 kez okundu

Recep ÇETİN { TARİHTEN... }
ALAPLI-BÜYÜK TEKKE KÖYÜNDE, HIRİSTİYAN AZİZİ VE İSLAM SEYİDİ Mİ YATMAKTADIR?


Devamını oku »

27.10.2022 11:53:34 tarihinde yazıldı
1235 kez okundu


Bu site en iyi IE5+ tarayıcı ve 1024 x 768 çözünürlükte izlenir.
Tüm Hakları Saklıdır
© 2006 EregliHakimiyet.Com - EregliHakimiyet.Net

Tasarım & Programlama RSNet tarafından yapılmıştır

Ereğli Haberleri