(Hakimiyet Gazetesi'nin resmi internet sitesidir)

MHP ADAYLARI SAHNEDE!

(ZONGULDAK/Orhan Akyüz) - Milliyetçi Hareket Partisi’nin (MHP) Zonguldak milletvekili aday adayları düzenlenen törenle partililere tanıtıldı.

MHP Zonguldak İl Başkanı Mustafa Öztürk, Alaborina Restaurant’ta gerçekleştirdikleri 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri için Zonguldak’tan milletvekili aday adaylığı başvurusunda bulunan aday adaylarını tanıtım toplantısında saygı duruşunda bulunularak İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından şöyle konuştu:

‘’14 Mayıs 2023 Pazar günü gerçekleşecek olan Cumhurbaşkanlığı ve 28. Dönem Milletvekilliği Seçimi hak ile batıl arasında gerçekleşecek bir tercih halini almıştır. Bir tarafta ülkemizin bekasını korumaya, savunma sanayisi başta olmak üzere teknolojik anlamda büyük atılım yapmış ve daha büyük atılımlar atmak üzere yeminli Cumhur İttifakı, diğer tarafta ise 40 bin asker, vatandaş kundaktaki bebeklerin katili, ABD ve bir takım Avrupa devletleri tarafından desteklenen HDPKK ile kol kola girmiş, yine ayni devletler tarafından tam desteklenen, yapmış oldukları ortak seçim mutabakatı olarak nitelendirdikleri yabancı menşeli bir kitapçığın Avrupalılar tarafından tebrik edilmesini bekleyen, İHA'mıza, SİHA'mıza dahi laf etme cüretinden bulunanların oluşturduğu 7-8 daha doğrusu sayısını bizim bile tam olarak bilemediği sayıda isimlerin toplandığı Millet İttifakı.
Burası gerçekten çok önemlidir. Bu seçim normal bir seçimin dışına çıkmış bir haldedir. Vatandaşlarımızın her yönüyle düşünüp karar vermesi en büyük temennimizdir. Özetle bir tarafta istikrarın devamını savunanlarla diğer tarafta ne olacağı belli olmayan gelecek ile olumsuzluk hariç hiçbir şey vadetmeyen bir güruh. İnşallah, sağduyulu vatandaşlarımızın tercihleriyle yeniden Cumhur kazanacak, istikrarlı yükseliş devam edecek, küresel güç olma yolunda atılmış büyük adımlar bizleri turan yolundaki hedefimize daha da yaklaştıracaktır. İşte böyle bir ortamda, bu kutlu yürüyüşte ben de hizmet etmek istiyorum diyen, Milliyetçi Hareket Partisi’nin kutlu 3 hilalli bayrağı altında milletvekili aday adayı olan kıymetli yol arkadaşlarımızı sizlere takdim etmek istiyorum.’’

Başkan Öztürk’ün konuşmasının ardından milletvekili aday adayları tek tek konuşarak kendilerini tanıttılar.

Milletvekili aday adaylarından MHP Merkez Yönetim Kurulu (MYK) Üyesi Murat Kotra konuşmasında, “2019 yılından beri Zonguldak'ın her türlü sorun ve sıkıntısına teşkilat olarak sahibiz. Bundan dolayı da aday adayı başvurumuzu yaptık. Milletvekili seçildiğimizde Zonguldak'ın hiçbir sorunu sümen altı edilmeyecektir. 8-9 aydır TTK ve özel maden ocaklarımızın sıkıntılarını kamuoyuna duyurmak konusunda öncü olduğumuzu düşünüyorum” dedi.

Milletvekili aday adaylarının isimleri şöyle:

Murat Kotra, İlkay Varol Demirköse, Ayhan Günaydın, Bayram Bozkurt, Enes Karagöz, Engin Sunat, Fatih Yıldırım, Gökçe Akman Köse, Hüseyin Duran, Kerem Akca, Okan Uzun, Özkan Miyanyedi, Özlem Taşkın ve Semih Aydın.

YASİN ÇİÇEK ÇEKİLDİ

Bu arada milletvekili aday adaylığı için başvuran Yasin Çiçek’in, aday adaylığın çekildiği öğrenildi.
Bu sayfayı yazdır

26.03.2023 17:30:11

Bu haber 651 defa okunmuştur

Facebook'ta Paylaş
YORUM EKLE
DEĞERLİ OKURLARIMIZ;
Sitemizde takip ettiğiniz haberlerimize gönderdiğiniz yorumlarınızda; suç teşkil edecek, yasa dışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri içerikli olanlar; basın meslek ahlakı ile topluma saygı dolayısıyla yayınlanmamaktadır. Bu konudaki hassasiyetimize anlayış göstereceğiniz düşüncesiyle, teşekkür ediyoruz. HAKİMİYET
Adınız


(1000 / )

YORUMLAR (0)

Şu anda 7 kişi online
Toplam ziyaret : 75.197.693

Başlangıç Tarihi Bitiş Tarihi

Fikri KAPAN { KÖŞEMDEN }
GÜLÜǒTE BAŞKAN KİM OLUR?


Devamını oku »

19.02.2024 10:02:59 tarihinde yazıldı
361 kez okundu

(ESPRİYLE) KAREDEN YANSIYAN

AYNI NOKTADA BİRLEŞTİLER


TUĞBA ARSLAN TAMİRCİ { KALEMİMDEN }
DİDEROT ETKİSİ


Devamını oku »

28.11.2023 12:54:26 tarihinde yazıldı
1021 kez okunduBu site en iyi IE5+ tarayıcı ve 1024 x 768 çözünürlükte izlenir.
Tüm Hakları Saklıdır
© 2006 EregliHakimiyet.Com - EregliHakimiyet.Net

Tasarım & Programlama RSNet tarafından yapılmıştır

Ereğli Haberleri