(Hakimiyet Gazetesi'nin resmi internet sitesidir)

BU KEZ TSO’DAN…

(KDZ. EREĞLİ) - Zonguldak’ın Ereğli İlçesinde, Ticaret ve Sanayi Odası’nın katkılarıyla temin edilen Liseye Geçiş Sınavı (LGS) deneme kitapları Kıbrıs’a gönderilecek.

Edinilen bilgiye göre, İlçedeki Cumhuriyet Ortaokulu Müdürü Üçlersarıkaya’yı, geçmiş yıllarda Cizre’de birlikte görev yaptığı ve halen Kıbrıs’ta psikolojik danışman/rehber öğretmen olarak görevini sürdüren Ağıt Işık telefonla aradı.

Işık, 6 Şubat’ta Kahramanmaraş merkezli meydana gelen depremlerden etkilenen 11 İl’den deprem mağduru 40 Sekizinci Sınıf öğrencisinin eğitimlerini sürdürebilmeleri amacıyla Kıbrıs’a gönderildiğini söyledi.

Bu öğrencilerin LGS’ye hazırlandıklarını anlatan, bu nedenle de sınav destek kitaplarına ihtiyaç duyulduğunu söylemesi üzerine harekete geçen Sarıkaya, Ereğli TSO Başkanı Arslan Keleş ile görüştü.

Bu görüşmenin ardından, çeşitli yayın evlerine ait belirli miktarda temin edilen LGS Destek Kitaplarını teslim alan Sarıkaya, Keleş’in sağladığı katkının önemine değinerek teşekkür etti.

Önceki gün de aynı ihtiyaca yönelik Martı Eğitim Kurumları Kurucu Müdürü Mesut Özkan’ın da bağışta bulunduğu LGS Destek Kitapları birleştirilerek, önümüzdeki günlerde Kıbrıs’a gönderilecek.
Bu sayfayı yazdır

23.03.2023 11:30:49

Bu haber 638 defa okunmuştur

Facebook'ta Paylaş
YORUM EKLE
DEĞERLİ OKURLARIMIZ;
Sitemizde takip ettiğiniz haberlerimize gönderdiğiniz yorumlarınızda; suç teşkil edecek, yasa dışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri içerikli olanlar; basın meslek ahlakı ile topluma saygı dolayısıyla yayınlanmamaktadır. Bu konudaki hassasiyetimize anlayış göstereceğiniz düşüncesiyle, teşekkür ediyoruz. HAKİMİYET
Adınız


(1000 / )

YORUMLAR (0)

Şu anda 4 kişi online
Toplam ziyaret : 76.757.449

Başlangıç Tarihi Bitiş Tarihi

Fikri KAPAN { KÖŞEMDEN }
BU MEMLEKETTE ZABITA/POLİS YOK MU?


Devamını oku »

28.05.2024 09:39:38 tarihinde yazıldı
506 kez okundu

SAFRA KANAL TAŞLARINDA CERRAHİ DIŞI TEDAVİ YÖNTEMİ


Devamını oku »

14.03.2024 09:54:08 tarihinde yazıldı
1372 kez okundu


(ESPRİYLE) KAREDEN YANSIYAN

ALDI BİR TATLI TELAŞ!..


TUĞBA ARSLAN TAMİRCİ { KALEMİMDEN }
DİDEROT ETKİSİ


Devamını oku »

28.11.2023 12:54:26 tarihinde yazıldı
2854 kez okunduBu site en iyi IE5+ tarayıcı ve 1024 x 768 çözünürlükte izlenir.
Tüm Hakları Saklıdır
© 2006 EregliHakimiyet.Com - EregliHakimiyet.Net

Tasarım & Programlama RSNet tarafından yapılmıştır

Ereğli Haberleri