(Hakimiyet Gazetesi'nin resmi internet sitesidir)

İŞBİRLİĞİ YAPACAKLAR

(Haber: Fikri kapan) - Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi’nin (ZEBÜ) ile Sakarya Üniversitesi ile ortak araştırma projeleri gerçekleştireceği bildirildi.

ZBEÜ Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Koordinatörlüğünden yapılan yazılı açıklamada,iki üniversite arasında ortak bilimsel çalışmaların ve proje faaliyetlerinin yürütülmesini sağlayacak iş birliği protokolünün imzalandığı belirtildi.

Protokolün, ZBEÜ Rektörü Prof. Dr. İsmail Hakkı Özölçer ile Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hamza Al tarafından imza altın alındığı anlatılan açıklamada, şunlar kaydedildi:

Protokol gereğince iki üniversitenin yürütülecek çalışmalar kapsamında ortak proje, araştırma ve eğitim imkânlarından karşılıklı şekilde yararlanacağı ve söz konusu iş birliği ile Zonguldak ve Sakarya’nın istihdamına katkı sağlanmasının hedeflendiği bildirildi.

Protokol imzalama toplantısında ZBEÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Şenol Hakan Kutoğlu, Genel Sekreteri Doç. Dr. Mustafa Yıldız ve Zonguldak Teknopark Müdürü Doç. Dr. Ferdi Kesikoğlu da yer aldı.”

ALAPLI MYO’DA ANMA

ZBEÜ Alaplı Meslek Yüksekokulu’nda ‘12 Mart İstiklal Marşının Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy'u Anma Günü’ ile ‘18 Mart Şehitleri Anma Günü Ve Çanakkale Deniz Zaferi’ anma törenleri düzenlendi.

Yapılan açıklamada, şunlar kaydedildi:

“ZBEÜ Alaplı Meslek Yüksekokulu’nda gerçekleştirilen konferansta, Mehmet Akif Ersoy tarafından Çanakkale Şehitlerine ithafen yazılan şiir ve Çanakkale Deniz Zaferi üzerine bilgiler verildi. Zoom üzerinden düzenlenen konferansta, Bankacılık ve Sigortacılık Programı Öğretim Görevlisi Öğr. Gör. Murat Hulkiender ‘Şu Boğaz Harbi Nedir?’ konulu sunum yaptı. Yüksekokul Müdürü Doç. Dr. Hatice Burçin Şolt, yaptığı sunumdan dolayı Öğr. Gör. Murat Hulkiender’e teşekkür ederek,  geçmişi anlamanın bugün için ne denli önemli olduğunu belirtti.

Konferansa, Alaplı Meslek Yüksekokulu akademik-idari personeli ve öğrencileri katıldı.”
Bu sayfayı yazdır

17.03.2023 09:49:11

Bu haber 489 defa okunmuştur

Facebook'ta Paylaş
YORUM EKLE
DEĞERLİ OKURLARIMIZ;
Sitemizde takip ettiğiniz haberlerimize gönderdiğiniz yorumlarınızda; suç teşkil edecek, yasa dışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri içerikli olanlar; basın meslek ahlakı ile topluma saygı dolayısıyla yayınlanmamaktadır. Bu konudaki hassasiyetimize anlayış göstereceğiniz düşüncesiyle, teşekkür ediyoruz. HAKİMİYET
Adınız


(1000 / )

YORUMLAR (0)
Şu anda 6 kişi online
Toplam ziyaret : 74.154.086

Başlangıç Tarihi Bitiş Tarihi

KABIZLIĞIN ÖNEMLI BIR NEDENI: ANISMUS


Devamını oku »

10.01.2023 13:01:29 tarihinde yazıldı
2354 kez okundu

Fikri KAPAN { KÖŞEMDEN }
FELAKETİ ATLATMADAN!..


Devamını oku »

28.11.2023 13:08:22 tarihinde yazıldı
279 kez okundu

TUĞBA ARSLAN TAMİRCİ { KALEMİMDEN }
DİDEROT ETKİSİ


Devamını oku »

28.11.2023 12:54:26 tarihinde yazıldı
257 kez okundu

Deniz ÖZSAN { DİYETİSYENDEN... }
     Uzman Diyetisyen - denizozsan@gmail.com
ŞİMDİ DETOKS ZAMANI


Devamını oku »

20.05.2022 11:53:37 tarihinde yazıldı
2079 kez okundu

Recep ÇETİN { TARİHTEN... }
DENİZ KIZI BİZİM ''KIZIMIZ'' DEĞİL!


Devamını oku »

21.11.2023 16:02:33 tarihinde yazıldı
266 kez okundu


Bu site en iyi IE5+ tarayıcı ve 1024 x 768 çözünürlükte izlenir.
Tüm Hakları Saklıdır
© 2006 EregliHakimiyet.Com - EregliHakimiyet.Net

Tasarım & Programlama RSNet tarafından yapılmıştır

Ereğli Haberleri