(Hakimiyet Gazetesi'nin resmi internet sitesidir)

DELEGELER TOPLANDI!

(Haber: Fikri Kapan) - Zonguldak’ta, Genel Maden İşçileri Sendikası 12. Genel Kurulu’nda oy kullanacak Merkez Servisleri Üst kurul delegeleri ‘birlik, beraberlik ve dayanışma gecesi’nde GMİS Genel başkanı Hakan Yeşil ile bir araya geldiler.

Sendikanın basın bürosundan yapılan yazılı açıklamaya göre, Yeşil, gecede yaptığı konuşmada, Genel Merkez Genel Kurulu’nu 4 Şubat’ta Dedeman Otel’de gerçekleştireceklerini hatırlatarak, şunları kaydetti:

“Önümüzde zorlu bir süreç var. Bu nedenle bizler birlik ve beraberlik içinde omuz omuza olmak zorundayız. Mücadeleye her an hazır olma mecburiyetimiz var. Yerüstü çalışanı arkadaşlarımızın sorunlarını biliyoruz. 29’uncu Dönem Toplu İş Sözleşmemizde yerüstü çalışanı arkadaşlarımız için ek protokollerle de sağladığımız kazanımlarımız oldu. Ancak yeterli olmadığını biliyoruz. Önümüzdeki günlerde başlayacak toplu iş sözleşmesi sürecinde de birlikte mücadelemizle yeni kazanımlar elde etmeyi ve yerüstü çalışanı arkadaşlarımızın düşük ücret sorunu başta olmak üzere diğer sorunlarını da çözmeyi hedefliyoruz. Güç birliği yapacağız ve bu güç birliğinin temelini 4 Şubat’ta gerçekleştireceğimiz Genel Kurulumuzda hep birlikte atacağız.”

Mevcut Genel Başkan Yardımcısı ve aynı göreve yeniden aday olan İsa Mutlu, Kozlu Bölgesinden Genel Sekreterlik görevine aday olan Yener Arslanbuğa, Mevcut Genel Teşkilatlandırma ve Eğitim Sekreteri ve aynı göreve yeniden aday olan Tayfun Demir de delegelere hitaben birer konuşma yaparak birlik, beraberlik mesajları verdiler.

Genel Merkez Genel Mali Sekreterlik görevine aday olan Yalçın Yiğit, Ankara’da Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nda düzenlenen bir toplantıya katılması nedeniyle bulunamadığı toplantıya GMİS Merkez Servisleri Şube Başkanı Aysel Yaman Kocabaş, Şube Sekreteri Cengiz Saraç, Şube Mali Sekreteri Serkant Bayrak, Şube Teşkilat Sekreteri Serkan Keskin ile Merkez Servisleri üst kurul delegeleri katıldı.
Bu sayfayı yazdır

22.01.2023 16:24:35

Bu haber 331 defa okunmuştur

Facebook'ta Paylaş
YORUM EKLE
DEĞERLİ OKURLARIMIZ;
Sitemizde takip ettiğiniz haberlerimize gönderdiğiniz yorumlarınızda; suç teşkil edecek, yasa dışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri içerikli olanlar; basın meslek ahlakı ile topluma saygı dolayısıyla yayınlanmamaktadır. Bu konudaki hassasiyetimize anlayış göstereceğiniz düşüncesiyle, teşekkür ediyoruz. HAKİMİYET
Adınız


(1000 / )

YORUMLAR (0)
Şu anda 5 kişi online
Toplam ziyaret : 75.961.542

Başlangıç Tarihi Bitiş Tarihi

Fikri KAPAN { KÖŞEMDEN }
SEÇİMİ KİM KAZANIR?


Devamını oku »

21.03.2024 16:52:50 tarihinde yazıldı
563 kez okundu

SAFRA KANAL TAŞLARINDA CERRAHİ DIŞI TEDAVİ YÖNTEMİ


Devamını oku »

14.03.2024 09:54:08 tarihinde yazıldı
276 kez okundu


(ESPRİYLE) KAREDEN YANSIYAN

ÇABALARINI GÖRÜYORUM


TUĞBA ARSLAN TAMİRCİ { KALEMİMDEN }
DİDEROT ETKİSİ


Devamını oku »

28.11.2023 12:54:26 tarihinde yazıldı
1397 kez okunduBu site en iyi IE5+ tarayıcı ve 1024 x 768 çözünürlükte izlenir.
Tüm Hakları Saklıdır
© 2006 EregliHakimiyet.Com - EregliHakimiyet.Net

Tasarım & Programlama RSNet tarafından yapılmıştır

Ereğli Haberleri