(Hakimiyet Gazetesi'nin resmi internet sitesidir)

RESMİ AĞIZDAN AÇIKLANDI

(Haber: Orhan Akyüz) - Zonguldak İl Milli Eğitim Müdürü Züleyha Aldoğan, ‘’Yıkımı yapılacak 10 okul ve güçlendirmesi yapılacak 10 okul olmak üzere toplamda 20 okulla ilgili işlemler başlatılmıştır’’ dedi.

Aldoğan, yaptığı yazılı açıklamasında, şunları kaydetti:

‘’Deprem tahkiki yaptırılan okulların sonuçları, Millî Eğitim Bakanlığımız tarafından İl Millî Eğitim Müdürlüğümüze gönderilmesi sonrasında yıkımı yapılacak 10 okul ve güçlendirmesi yapılacak 10 okul olmak üzere toplamda 20 okul ile ilgili işlemler zaman kaybetmeden İl Millî Eğitim Müdürlüğümüzce başlatılmıştı.
Deprem tahkiki raporu sonuçlarına göre yıkım kararı verilen hem ilimiz merkezindeki, hem de ilçelerimiz bünyesindeki okullarımızda öğrenim gören öğrencilerimizin en yakın okulda eğitim öğretime devam etmeleri için müdürlüğümüzce gerekli planlamalar yapılmış olup eğitim öğretim süreci sorunsuz bir şekilde başlatılmıştır.
Yine, Millî Eğitim Bakanlığı Taşıma Yoluyla Eğitime Erişim Yönetmeliği kapsamında, yıkım ve güçlendirme kararı verilen okullarımızdaki öğrencilerimizden taşıma kapsamına alınacak öğrencilerimizin taşınma işlemlerine dair planlama İl Millî Eğitim Müdürlüğümüzce yapılarak öğrencilerimizin okula erişimi için gerekli tedbirler alınmıştır.’’

‘’SAYIN BAKANIMIZ TALİMAT VERDİ’’

Müdür Aldoğan, şöyle devam etti:

‘’Sayın Bakanımız Prof. Dr. Mahmut Özer’in talimatları ile Yık-Yap Projesi kapsamına alınan 10 okulumuz ile güçlendirme kapsamına alınan 10 okulumuz, bakanlığımızca ek yatırım programına alınarak onaylanmış ve okullarımızın yapım ihalelerine esas olmak üzere ödeneklerin gönderimi sağlanmıştır.
Yık-Yap Projesi kapsamına alınan ve güçlendirilmesi yapılacak okullarımızın ihalelerine ilişkin gönderilen ödenekler, İl Millî Eğitim Müdürlüğümüz tarafından Zonguldak İl Özel İdaresine aktarılmış ve ihaleye ilişkin dosyalar hazırlanarak İl Özel İdaresine teslim edilmiştir.
Karadeniz Teknik Üniversitesi tarafından yapılan deprem tahkiki raporlarına istinaden Millî Eğitim Bakanlığımız tarafından Yık-Yap Projesi kapsamına alınan ilimiz merkezinde bulunan Yayla Ortaokulu, Üzülmez İlkokulu, Cumhuriyet Ortaokulu ile Kilimli ilçemizde bulunan Çatalağzı İlkokulunun yıkım ihalesi, 27.09.2022 Salı günü İl Özel İdaresi tarafından gerçekleştirilmiştir.’’

‘’OKULLAR KISA SÜREDE YAPILACAK’’

Yık-Yap Projesi kapsamında yıkılarak yeniden yapılacak okullar ile güçlendirme kapsamındaki okulların bütçe sorunu olmadığını, söz konusu okulların Millî Eğitim Bakanlığınca onaylanarak ek programına dahil edildiğine işaret eden Aldoğan, şöyle dedi:

‘’Bakanlığımızca onaylanan projelere göre yapılacak okullarımız en kısa sürede tamamlanarak depreme dayanıklı, modern, güvenli, konforlu, engelli erişimine uygun, sosyal donatı alanları, akademik ortamları, sportif, sanatsal ve kültürel ortamları bulunan ve çevreye duyarlı okul binalarınız ilimize kazandırılacaktır.
Eğitime yapılan yatırım, ülkenin geleceğine yapılan yatırımdır. Aydınlık geleceğimizin teminatı çocuklarımız çok daha güvenli, modern eğitim ortamlarında öğrenim görecekler.’’

MÜDÜRDEN BAKANA TEŞEKKÜR

Müdür Aldoğan, Zonguldak Valiliği himayelerinde İl Özel İdaresi iş birliğiyle İl Millî Eğitim Müdürlükleri tarafından yürütülen çalışmalar neticesinde öğrencilerle birlikte yeni okullara kavuşmanın heyecanını yaşayacaklarını belirterek, sözlerini şöyle tamamladı:

‘’İlimiz eğitimine verdiği desteklerden dolayı Millî Eğitim Bakanımız Prof. Dr. Sayın Mahmut Özer’e, eğitim ailemiz adına şükranlarımızı arz ediyoruz. Sürece destek veren tüm eğitim paydaşlarımıza teşekkür ediyorum. Yeni yapılacak okullarımız, ilimiz öğrencilerimize hayırlı olsun’’
Bu sayfayı yazdır

27.09.2022 18:29:04

Bu haber 794 defa okunmuştur

Facebook'ta Paylaş
YORUM EKLE
DEĞERLİ OKURLARIMIZ;
Sitemizde takip ettiğiniz haberlerimize gönderdiğiniz yorumlarınızda; suç teşkil edecek, yasa dışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri içerikli olanlar; basın meslek ahlakı ile topluma saygı dolayısıyla yayınlanmamaktadır. Bu konudaki hassasiyetimize anlayış göstereceğiniz düşüncesiyle, teşekkür ediyoruz. HAKİMİYET
Adınız


(1000 / )

YORUMLAR (0)
Şu anda 29 kişi online
Toplam ziyaret : 74.154.286

Başlangıç Tarihi Bitiş Tarihi

KABIZLIĞIN ÖNEMLI BIR NEDENI: ANISMUS


Devamını oku »

10.01.2023 13:01:29 tarihinde yazıldı
2354 kez okundu

Fikri KAPAN { KÖŞEMDEN }
FELAKETİ ATLATMADAN!..


Devamını oku »

28.11.2023 13:08:22 tarihinde yazıldı
279 kez okundu

TUĞBA ARSLAN TAMİRCİ { KALEMİMDEN }
DİDEROT ETKİSİ


Devamını oku »

28.11.2023 12:54:26 tarihinde yazıldı
257 kez okundu

Deniz ÖZSAN { DİYETİSYENDEN... }
     Uzman Diyetisyen - denizozsan@gmail.com
ŞİMDİ DETOKS ZAMANI


Devamını oku »

20.05.2022 11:53:37 tarihinde yazıldı
2079 kez okundu

Recep ÇETİN { TARİHTEN... }
DENİZ KIZI BİZİM ''KIZIMIZ'' DEĞİL!


Devamını oku »

21.11.2023 16:02:33 tarihinde yazıldı
266 kez okundu


Bu site en iyi IE5+ tarayıcı ve 1024 x 768 çözünürlükte izlenir.
Tüm Hakları Saklıdır
© 2006 EregliHakimiyet.Com - EregliHakimiyet.Net

Tasarım & Programlama RSNet tarafından yapılmıştır

Ereğli Haberleri