(Hakimiyet Gazetesi'nin resmi internet sitesidir)

HAYDİ ERDEMİR İNANDIR BİZİ !!!

EREĞLİ

Zonguldak’ın Ereğli İlçesinde, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İlçe Başkanı Eylem Ertuğ Ertuğrul, ilçede kurulu Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları (Erdemir) tarafından, işe alımlara ilişkin form dağıtmasının, ilçede büyük beklentiye neden olduğunu bildirdi.

Ertuğrul, geceye yarısı yaptığı yazılı açıklamada, Erdemir’in 2007’den beri “Takas Yöntemi” dışında toplu alım gerçekleştirmediğini hatırlattı.

SONUÇ BELİRSİZLİĞİNİ KORUYOR

Şirketin kadrolu işçi alacağının duyulmasıyla birlikte ekonomik olarak bunalan insanların umutlandığını ileri süren Ertuğrul, açıklamasında şunları kaydetti:

Formlar dolduruldu, aşırı yığılmadan dolayı başvuru süresi 16 Nisan’a kadar uzatıldı. Ancak şehrimizde bu işe alımla ilgili pek çok söylenti oluştu. Alınacak kişi sayısı, kriterler, yapılan ve yapılacak olan torpiller ile ilgili ortalıkta pek çok iddia dolaşıyor. Erdemir yönetiminden bu konuda açıklamalar oldu. Pandemi sürecinde, özellikle ilk döneminde ağlık sorunu olan işçiler nedeniyle ciddi personel sıkıntısı çeken Erdemir benzer bir durumun tekrarının önüne geçmek için bu başvurularda öncelikle sağlık şartlarının sağlanmasını şart koştu. Sonra yapılacak olan sınavların geçilmesi gerektiği söylendi. Ancak   süreç hala belirsizliğini koruyor.”

TAŞERONLARI SORGULADI!

CHP İlçe Başkanı Ertuğrul, şirketteki taşeron işçilerin kadrolaşmalarıyla ilgili akıbetlerini de sorduğu açıklamasını, şöyle sürdürdü:

“Yıllardır bir umutla bekleyen, sabreden, çalıştığı branşta artık uzmanlaşan ancak kadrolu işçiden çok daha az maaş alan bu kardeşlerimiz ne olacak?   Bu kişilerin yeni başvuru yapanlarla bir tutulması ne kadar doğru? Bu insanlara her seçim öncesi iş vaadinde bulunan siyasetçiler nerede? Erdemir’in özelleştirilmesi sonrasında şehrimizle iç içe olan yapısının değiştiğini hepimiz gözlemliyoruz. Sonuçta Erdemir artık özel sektöre ait bir kuruluştur. İstediğini işe alır istemediğini almaz. Ancak yaşadığımız süreçte içerisinde kurulu olduğu şehrimize katkısını artırma niyetinde olduğunu gösterme şansı oluşmuştur ve bu konuda tüm şehir büyük bir beklenti içerisindedir.
Erdemir bu işe alımlarda mutlaka bünyesinde taşeronda çalışan ve belirlediği kriterleri karşılayan emekçi kardeşlerimizi de değerlendirmeli, ayrıca yeni işe başlayacaklarda da Ereğlili genç kardeşlerimize öncelik vermelidir. Örneğin işe alınacak gençlerde belli bir süre Ereğli’de ikamet etme şartı konabilir. Siyasi rant uğruna başka şehirlerden taşıma getirilen insanlar bu alımdan öncelikli olarak faydalandırılmamalıdır.  İşte o zaman Erdemir’in Ereğli’ye verdiği katkıyı artırdığına inanmaya başlayabiliriz. Biz buna inanmak istiyoruz…Haydi Erdemir inandır bizi !!!”
Bu sayfayı yazdır

5.4.2021 23:27:22

Bu haber 4774 defa okunmuştur

Facebook'ta Paylaş
YORUM EKLE
DEĞERLİ OKURLARIMIZ;
Sitemizde takip ettiğiniz haberlerimize gönderdiğiniz yorumlarınızda; suç teşkil edecek, yasa dışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri içerikli olanlar; basın meslek ahlakı ile topluma saygı dolayısıyla yayınlanmamaktadır. Bu konudaki hassasiyetimize anlayış göstereceğiniz düşüncesiyle, teşekkür ediyoruz. HAKİMİYET
Adınız


(1000 / )

YORUMLAR (2)
08.04.2021 12:25:28
İzzet Altay diyor ki;

Hocam adamsın senden başka kimse bu konuya deginmiyor yıllardır oypa da çalışanlar var
06.04.2021 12:51:28
Adil Olcan diyor ki;

Başkan gece yarısı işlemleri sıkıntı yaratır birileri gibi işleme tabi tutulursun aman dikkat...Gece yarısı işlemleri rekabet görüntüsü verir.Şu anda 18 kişi online
Toplam ziyaret : 61.230.527

Başlangıç Tarihi Bitiş Tarihi

PANKREAS KANSERİ HAKKINDA BİLİNMESİ GEREKENLER


Devamını oku »

13.4.2021 11:37:55 tarihinde yazıldı
384 kez okundu

Fikri KAPAN { KÖŞEMDEN }
AK PARTİ’DE BUZLAR- ERDEMİR’DE OYPALI’LAR!


Devamını oku »

13.4.2021 11:22:32 tarihinde yazıldı
799 kez okundu

TUĞBA ARSLAN TAMİRCİ { KALEMİMDEN }
HUZUR VE BEREKETLE...


Devamını oku »

13.4.2021 11:27:42 tarihinde yazıldı
531 kez okundu

Deniz ÖZSAN { DİYETİSYENDEN... }
     Uzman Diyetisyen - denizozsan@gmail.com
GELDİ ON BİR AYIN SULTANI; RAMAZAN


Devamını oku »

6.4.2021 15:22:04 tarihinde yazıldı
1504 kez okundu

Recep ÇETİN { TARİHTEN... }
EREĞLİ''DE İÇKİ DÜŞMANLARI CEMİYETİ!


Devamını oku »

11.4.2021 13:06:25 tarihinde yazıldı
1200 kez okunduBu site en iyi IE5+ tarayıcı ve 1024 x 768 çözünürlükte izlenir.
Tüm Hakları Saklıdır
© 2006 EregliHakimiyet.Com - EregliHakimiyet.Net

Tasarım & Programlama RSNet tarafından yapılmıştır

Ereğli Haberleri