(Hakimiyet Gazetesi'nin resmi internet sitesidir)

DOST MECLİSİ'NDE KONUŞTU

Zonguldak’ın Ereğli İlçesi Belediye Başkanı Halil Posbıyık, halen belediyede çalışanların yüzde 70’inin AK Partili olduğunu bildirdi.

Posbıyık, davetli olarak katıldığı Müstakil İşadamları Derneği (MÜSİAD) Ereğli Şubesi’nce organize edilen “Dost Meclisi”nde yaptığı konuşmada, tekrar seçildiği belediye başkanlığı ile “Ereğli’deki kötü gidişe dur dediklerini” ileri sürdü.

MÜSİAD’ın bünyesinde değerli işadamları bulunduğunu ve  bugüne kadar düzenlediği toplantıları kaçırmamaya çalıştığını belirten Posbıyık, şunları kaydetti:

ÇALIŞANIN YÜZDE 70’İ AK PARTİLİ!

“Ereğli’nin geleceği için hiç siyaset yapmaya niyetim yok. Arkamızda sadece hoş bir seda bırakmak istiyorum. Evet bir partinin mensubuyum ama asla Ereğli için partisel olarak olaya bakmıyorum. Şu an belediyede çalışan insanların yüzde 70’i AK Partili’dir. Belediyeye 400 fazla adam (personel) almışlar Amcaoğlu, teyzeoğlu, yengeoğlu... Ay sonunda maaş ödemekte güçlük çekiyorum. Bununla kalmamış Erdemir’den (Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları) 40 yıldır aldığımız 500 milyarlık hava gazı tüketim vergisi kesilmiş. Bu asfalt, su, yol, parke, istinat duvarı yatırımlarını yaptığımız çok önemli bir paraydı.

Ereğli’de iyi bir uyum yakaladık. AK Parti İlçe Başkanı, Milletvekili Polat Bey ile gayet iyi bir diyalogumuz var. Kaymakam bey ve Vali beyle de iyi bir diyalog devam ediyor.”

ALLAH’TAN BAŞKA KORKUM YOK!

Posbıyık, belediyenin yapacağı çalışmalardan da bahsettiği konuşmasında; trafik ve park sorununu da içeren Kent Meydanı projesini hazırladıklarını, liman konusunda bir talep gelirse destek vereceğini, ilçede turizmin gelişmesine yönelik çalışmaları olduğunu, Sahil kesiminde deniz dolgusu ile cami yapılacağını anlattı.

“Allah’tan başka kimseden korkum yok” diyerek sözlerini sürdüren Posbıyık, Erdemir ile bir sorunu olmadığını ancak, Ordu Yardımlaşma Kurumu (OYAK) Yönetiminin Ereğli’ye bakış açısı ile sorun yaşadıklarını dile getirdi.

ÇINAR: İYİ İLİŞKİLERİMİZ VAR

MÜSİAD Şube Başkanı Abdurrahman çınar da, geçmişten bu yana Posbıyık ile iyi ilişkiler içinde olduklarını hatırlatarak, şöyle dedi:

 “Tecrübelerinizle Ereğli’ye güzel hizmetler yapacağınıza inancımız tam. MÜSİAD’ın tüm etkinliklerinde yanımızda oldunuz. Dost Meclisi Üyesi arkadaşlarımızla tecrübelerinizi paylaşmanız ve Ereğli için düşüncelerinizi hasbıhal etmek için davetimize katıldığınız için teşekkür ediyorum. Ayrıca ilçenin orta ölçekli sanayi sitesi ihtiyacı, üniversite çalışmaları, trafik ve otopark sorunu, alt yapı sorunları, Erdemir ile ilişkiler, tersaneler bölgesi, turizm çalışmaları, marina ve yat projesi, bölgesel ihtiyaçların analiz ve raporlama merkezi gibi konularda görüşlerinizi bizimle paylaşırsanız mutlu oluruz.”

Çınar’ın katılım anısına plaket takdim ettiği toplantıda, eski Zonguldak Milletvekili Fazlı Erdoğan, bazı belediye başkan yardımcıları ile MÜSİAD Şube yönetimi ve üyeleri katıldı.
Bu sayfayı yazdır

9.10.2019 11:59:32

Bu haber 400 defa okunmuştur

Facebook'ta Paylaş
YORUM EKLE
DEĞERLİ OKURLARIMIZ;
Sitemizde takip ettiğiniz haberlerimize gönderdiğiniz yorumlarınızda; suç teşkil edecek, yasa dışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri içerikli olanlar; basın meslek ahlakı ile topluma saygı dolayısıyla yayınlanmamaktadır. Bu konudaki hassasiyetimize anlayış göstereceğiniz düşüncesiyle, teşekkür ediyoruz. HAKİMİYET
Adınız


(1000 / )

YORUMLAR (0)Şu anda 23 kişi online
Toplam ziyaret : 54.450.426

Başlangıç Tarihi Bitiş Tarihi

(ESPRİYLE) KAREDEN YANSIYAN

SANA YETİŞEMİYORUM OCAK!


Fikri KAPAN { KÖŞEMDEN }
NELERDEN, NELERİ HATIRLATTI!..


Devamını oku »

4.2.2020 11:22:12 tarihinde yazıldı
1761 kez okundu

Deniz ÖZSAN { DİYETİSYENDEN... }
     Uzman Diyetisyen - denizozsan@gmail.com
KALDI 15 HAFTA


Devamını oku »

18.2.2020 17:08:48 tarihinde yazıldı
428 kez okundu

Recep ÇETİN { TARİHTEN... }
SEYYİD AHMED''LER KÖYÜ: (ORMANLI''DA)


Devamını oku »

12.12.2019 13:29:02 tarihinde yazıldı
7765 kez okunduBu site en iyi IE5+ tarayıcı ve 1024 x 768 çözünürlükte izlenir.
Tüm Hakları Saklıdır
© 2006 EregliHakimiyet.Com - EregliHakimiyet.Net

Tasarım & Programlama RSNet tarafından yapılmıştır

Ereğli Haberleri