(Hakimiyet Gazetesi'nin resmi internet sitesidir)

BAYRAM HARÇLIKLARIYLA…

Ereğli

Zonguldak’ın Ereğli İlçesine bağlı Pembeciler Köyü’nde bir grup çocuğun, cami inşaatına destek amacıyla satış standı kurdukları bildirildi.

Pembeciler Köyü Cami Yaptırma, Yaşatma ve Köyü Güzelleştirme Derneği önünde stant açan çocuklar; Arda Turan, Efe Ural, Cemre Ergün, Emir Ergün, Nisa Uysal, Yigit Ural, Ebrar Uysal, Umut Engin, bayram harçlıkları ile aldıkları çeşitli yiyecek ve içecek ve kullanılabilecek eşyaları satışa sundular.

Gün içinde elde ettikleri toplam 1870 lirayı makbuz karşılığı derneğe teslim eden çocuklar, çektirdikleri video ile  “camimize bir tuğla da siz koyun” diyerek köy halkını yardıma davet ettiler.

MUHTAR ÇOK MEMNUN

Pembeciler Köyü Muhtarı Mustafa Kocabıyık, köy halkı olarak cami yapmayı kararlaştırdıklarını söyledi.

Bu kapsamda, cami için zaman zaman bağışları da kabul ettiklerini belirten Kocabıyık, şöyle dedi: “Bu girişimimize köyümüzdeki 7’den 70’e, gencimiz yaşlımız katkıda bulunuyor. Kurban Bayramının ikinci günün de köyümüzün yetişkin çocukları cami inşaatına yardım için satış tezgahı kurmuşlar, burada yaptıkları satıştan elde edilen miktarı cami derneğimize bağışlıyorlar. Bu desteklerinden dolayı başta gençler olmak üzere köy halkına teşekkür ediyorum. Çocuklarımızın hepsinin ayrı ayrı gözlerinden öpüyorum. Burada bu gençlik varken, biz bu işi başaracağımıza inanıyorum.”

Diğer yandan, çocukların girişimi, stanttan alış veriş yapan ve bağışta bulunan köy halkı tarafından da takdirle karşılandı.
Bu sayfayı yazdır

12.8.2019 21:17:44

Bu haber 1748 defa okunmuştur

Facebook'ta Paylaş
YORUM EKLE
DEĞERLİ OKURLARIMIZ;
Sitemizde takip ettiğiniz haberlerimize gönderdiğiniz yorumlarınızda; suç teşkil edecek, yasa dışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri içerikli olanlar; basın meslek ahlakı ile topluma saygı dolayısıyla yayınlanmamaktadır. Bu konudaki hassasiyetimize anlayış göstereceğiniz düşüncesiyle, teşekkür ediyoruz. HAKİMİYET
Adınız


(1000 / )

YORUMLAR (0)Şu anda 18 kişi online
Toplam ziyaret : 53.258.974

Başlangıç Tarihi Bitiş Tarihi


Fikri KAPAN { KÖŞEMDEN }
KAFAM İYİCE KARIŞTI!


Devamını oku »

10.12.2019 10:24:39 tarihinde yazıldı
234 kez okundu

Deniz ÖZSAN { DİYETİSYENDEN... }
     Uzman Diyetisyen - denizozsan@gmail.com
TURP GİBİ OLMAK


Devamını oku »

27.11.2019 13:55:43 tarihinde yazıldı
426 kez okundu

Recep ÇETİN { TARİHTEN... }
BEYÇAYIRI DEĞİŞMEMELİ


Devamını oku »

4.12.2019 14:29:32 tarihinde yazıldı
555 kez okundu

(ESPRİYLE) KAREDEN YANSIYAN

DİKKATİNİZİ ÇEKENİ SÖYLEYİN!Bu site en iyi IE5+ tarayıcı ve 1024 x 768 çözünürlükte izlenir.
Tüm Hakları Saklıdır
© 2006 EregliHakimiyet.Com - EregliHakimiyet.Net

Tasarım & Programlama RSNet tarafından yapılmıştır

Ereğli Haberleri