(Hakimiyet Gazetesi'nin resmi internet sitesidir)

KALABALIK AYAKTA İZLEDİ!

EREĞLİ

Zonguldak’ın Ereğli İlçesinde kurulu, Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları’nın (Erdemir) kuruluşunun 54. Yılı kutlama etkinlikleri halk oyunları gösterileriyle başladı.

Erdemir Musıki ve Folklor Derneği Gençlik ve Spor Kulübü bünyesindeki Halk Oyunları ekibinin, Erdemir Kültür Merkezi’ndeki (EKM) Mehtap Kutluer’in sunumuyla sahnelenen gösterileri beğeniyle izlendi.

Ekip antrenörlerinden İlter Yüzgeç’in hazırladığı ‘Zeybek’ ve Rize’ yöresi oyunları ile başlayan gösteride, sahneye ellerinde Türk Bayrakları ile çıkan ekip, izleyenlerden uzun süre alkış aldı.

ANNE-KIZ AYNI OYUNDA

Bu arada, ‘Zeybek’ oyununda yer alan aynı zamanda antrenör/oyuncu Nazmiye Uzunmehmet ise bir başka mutluluk yaşadı. Uzun yıllar halk oyunları oynayan Uzunmehmet,  kızı öğretmen Ayşenur Uzunmehmet ile aynı oyunda sahne almanın heyecanı içindeydi.

COŞKU-DUYGU BİR ARADA

Ekip antrenörlerinden Savaş Öztürk’ün, Ağır-Diyarbakır, Hüseyin Kocamanoğlu’nun Kırklareli ve Roman Yöresi oyunlarının coşkuyla izlendiği gösteriler sırasında, tiyatral gösterilerle zenginleştirilen bazı oyunlarda ise izleyiciler duygulu anlar yaşadığı gözlendi.

Antrenör Asuman Altay’ın hazırladığı Erdemir Musıki ve Folklor Derneği’nin çocuk ekibinin sahnelediği Zonguldak, Artvin, Bolu yöresi oyunlar ise zaman zaman ayakta alkışlandı.

Yaklaşık 2 saat süren halk oyunları gösterilerinin ara bölümlerinde ise sazda Ozan Çaplan, gitarda Mehmet Ali Özer, vurgulu çalgıda Erden Kızgın’ın çaldığı Türk Halk Müziği eserlerini seslendiren Erkan Dolunay’a zaman zaman salondakiler de eşlik ettiler.

Dernek Başkanı Cevat Bozkurt’un izleyenler arasında yer aldığı salonda çok sayıda kişinin ise programı ayakta izlediği gözlendi. Programda, üst düzey protokol üyelerinin olmayışı dikkat çekti.
Bu sayfayı yazdır

12.5.2019 18:12:12

Bu haber 783 defa okunmuştur

Facebook'ta Paylaş
YORUM EKLE
DEĞERLİ OKURLARIMIZ;
Sitemizde takip ettiğiniz haberlerimize gönderdiğiniz yorumlarınızda; suç teşkil edecek, yasa dışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri içerikli olanlar; basın meslek ahlakı ile topluma saygı dolayısıyla yayınlanmamaktadır. Bu konudaki hassasiyetimize anlayış göstereceğiniz düşüncesiyle, teşekkür ediyoruz. HAKİMİYET
Adınız


(1000 / )

YORUMLAR (0)


Şu anda 68 kişi online
Toplam ziyaret : 51.470.929

Başlangıç Tarihi Bitiş Tarihi

Fikri KAPAN { KÖŞEMDEN }
ERDEMİR; TASINI TARAĞINI TOPLA VE ..!


Devamını oku »

20.8.2019 11:07:02 tarihinde yazıldı
263 kez okundu

Deniz ÖZSAN { DİYETİSYENDEN... }
     Uzman Diyetisyen - denizozsan@gmail.com
TATİL GELİYOR; DETOKS MU YAPSAM?


Devamını oku »

3.7.2019 11:41:28 tarihinde yazıldı
624 kez okundu

Recep ÇETİN { TARİHTEN... }
EREĞLİ''NİN ÜZERİNDE BEDDUA VAR!


Devamını oku »

10.7.2019 15:46:16 tarihinde yazıldı
921 kez okundu

(ESPRİYLE) KAREDEN YANSIYAN

ÇAKIR’DAN SÜRPRİZİ BEKLEYİN!!!Bu site en iyi IE5+ tarayıcı ve 1024 x 768 çözünürlükte izlenir.
Tüm Hakları Saklıdır
© 2006 EregliHakimiyet.Com - EregliHakimiyet.Net

Tasarım & Programlama RSNet tarafından yapılmıştır

Ereğli Haberleri