(Hakimiyet Gazetesi'nin resmi internet sitesidir)

LEYLA'NIN EVİ, HÜSEYİN TATOĞLU'NDA...

EREĞLİ

Zonguldak’ın Ereğli İlçesinde, sahnelenen, “Leyla’nın Evi” isimli tiyatro oyunu izleyenler tarafından ayakta alkış aldı.

Ereğli Kaymakamlığı’nın, Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası’nın katkılarıyla organize edilen; Zülfü Livaneli’nin yazdığı Nedim Saban’ın yönettiği ve tiyatrocular Celile Toyon, Ahmet Uz, Dicle Alkan, Halime Ercan, Meral Asiltürk, Caner Kurtaran, Barış Atmaca, Koray Kurt ve İsmail Karaer’in rol aldığı oyun, Hüseyin Tatoğlu Kültür Merkezinde tiyatro severlerle buluştu.

Barkovizyon gösterimi ile desteklenen oyunda; çeşitli hilelerle evi elinden alınan bir İstanbul hanımefendisinin Boğaziçindeki yalısını terk ederek, Beyoğlu’nun arka sokaklarında yaşamak zorunda kalmasının ibret verici hikayeleri anlatıldı.

İki perdelik oyunda, aynı zamanda Almanya’da doğan ve doğum sırasında annesini kaybeden bir kızın, üvey anne ile yaşamı ve para kazanma uğruna yaşadıkları, geldiği Türkiye’de yaşadığı uyum sorunu da zaman zaman trajikomik olarak aktarıldı.

Salonu tamamen dolduran tiyatro severlerin zaman zaman duygulandığı, zaman zaman ise gülerek alkışladığı bölümleri başarıyla oynayan sanatçılar, oyunun sonunda ise ayakta alkışlandı.

Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Başkanı Arslan Keleş, yaptığı konuşmada, Ereğli’de yaşayanlar olarak şanslı olduklarını düşündüğünü söyledi.

Ereğli’nin sosyal ve kültürel olarak her zaman dinamizmini koruduğunu savunan Keleş, “Ereğli halkı her zaman öz kültürüne ve evrensel kültüre sahip çıktı, sanatın her dalını kucakladı. Yöneticilerinden sivil toplum kuruluşlarına, eğitim kurumlarından işadamlarına kadar herkes halkın bu çağrısına kulak verdi. Bu sayede kültür ve sanat Ereğli’de hep nefes buldu” dedi.

Oyunculara birer çiçek buketi takdim eden Keleş, birlikte izleyenleri selamladı. Bu arada, sahneye davet edilen Yönetmen Saban da, bininci oyunu da Ereğli’de sahneleme sözü verdi.

Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, Karadeniz Bölge Komutanı Tuğamiral Cemal Özden Yazıcıoğlu, Emniyet Müdürü Ferdi Kuyu, İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Aksoy, CHP İlçe Başkanı Sevdekar Aras, Ereğli TSO Meclis Başkanı İlhan Yazıcıoğlu, Tat Metal Yönetim Kurulu Başkanı Hayırsever Akın Tatoğlu, Cemile tatoğlu Okul Müdürü Demirhan Döl, İYİ Parti Belediye Başkan Aday Adayı İzzet Şahin de izledi.
Bu sayfayı yazdır

8.2.2019 09:52:12

Bu haber 485 defa okunmuştur

Facebook'ta Paylaş
YORUM EKLE
Adınız


(1000 / )

YORUMLAR (0)


Şu anda 26 kişi online
Toplam ziyaret : 48.461.289

Başlangıç Tarihi Bitiş Tarihi

Fikri KAPAN { KÖŞEMDEN }
DEMİRTAŞ''TAN, ŞAHİN''E...


Devamını oku »

12.2.2019 10:26:52 tarihinde yazıldı
372 kez okundu

Deniz ÖZSAN { DİYETİSYENDEN... }
     Uzman Diyetisyen - denizozsan@gmail.com
YENİ YIL SOFRASI…


Devamını oku »

31.12.2018 19:37:52 tarihinde yazıldı
1060 kez okundu

Recep ÇETİN { TARİHTEN... }
BELEDİYE BAŞKANI "YANİ" GÖREVDEN ALINDI !


Devamını oku »

6.2.2019 13:55:28 tarihinde yazıldı
430 kez okundu

(ESPRİYLE) KAREDEN YANSIYAN

KEYİF SELFİESİ..!

Güleyüpoğlu


Bu site en iyi IE5+ tarayıcı ve 1024 x 768 çözünürlükte izlenir.
Tüm Hakları Saklıdır
© 2006 EregliHakimiyet.Com - EregliHakimiyet.Net

Tasarım & Programlama RSNet tarafından yapılmıştır

Ereğli Haberleri