(Hakimiyet Gazetesi'nin resmi internet sitesidir)

ÜSTELİK EREĞLİLİ…

EREĞLİ

Almanya’da, sürücüsü kalp kirizi geçiren otobüsü durdurmayı başaran Türk’ün, Zonguldak’ın Ereğli İlçesinden olduğu öğrenildi.

Almanya’nın Duisburg Kentinde, sürücüsü kalp krizi geçiren otobüste yolcu olarak bulunan Muhammet Özhan (24), durumu fark etmesi üzerine müdahalede bulundu. Bir yandan otobüsteki yolcuları sakinleştirmeye çalışan Özhan, diğer yandan ise otobüsü durdurmayı başardı.

Yolcuların güvende olduğundan emin olduktan sonra olay yerinden ayrılan Türk’ün kim olduğu, merak konusu oldu. Kahraman ilan edilen Türk’ün izini süren gazeteciler, çevredeki kameralar inceledikten sonra ulaştıkları Özhan’dan  “benim için hiç önemli değil" yanıtını aldılar.

Ereğli’de Gazeteci Şafak Negüzel’in de yeğeni olan Muhammet Özhan, Almanya’da yayın yapan RP Onlin’e haberi ise şöyle yayınladı:

Duisburg 905 numaralı otobüs sürücüsü fenalaştığında, Muhammet Özhan cesurca araya girdi. Sürücüsü fenalaştıktan sonra Duisburg'da bir otobüsü güvenli bir şekilde durdurdu. O otobüsü durdurdu ve sonra eve gitti. Olaydan sonra herkes cesur kurtarıcıyı aradı.

DVG ve polise göre iki hafta önce Özhan, muhtemelen ciddi sonuçları olan bir kazayı önledi. Otobüs serpantin çizgisinde, ters yöne gelmiş ve taş duvarlara dokunmuştu. Özhan direksiyon simidine ulaştı, frenlere bastı ve aracı durdu ve sonra ortadan kayboldu.

Polis ve toplu taşıma, kurtarıcıyı bulmak zorunda kaldı. "Hiç önemli değil benim için" diye Özhan, olayı böyle yorumladı. Olayda, hiçbir yolcu zarar görmedi. Bu arada 58 yaşındaki otobüs şoförü tedavi gördüğü hastaneden taburcu edildi.
Bu sayfayı yazdır

6.2.2019 18:08:42

Bu haber 1209 defa okunmuştur

Facebook'ta Paylaş
YORUM EKLE
Adınız


(1000 / )

YORUMLAR (0)


Şu anda 41 kişi online
Toplam ziyaret : 48.460.924

Başlangıç Tarihi Bitiş Tarihi

Fikri KAPAN { KÖŞEMDEN }
DEMİRTAŞ''TAN, ŞAHİN''E...


Devamını oku »

12.2.2019 10:26:52 tarihinde yazıldı
372 kez okundu

Deniz ÖZSAN { DİYETİSYENDEN... }
     Uzman Diyetisyen - denizozsan@gmail.com
YENİ YIL SOFRASI…


Devamını oku »

31.12.2018 19:37:52 tarihinde yazıldı
1060 kez okundu

Recep ÇETİN { TARİHTEN... }
BELEDİYE BAŞKANI "YANİ" GÖREVDEN ALINDI !


Devamını oku »

6.2.2019 13:55:28 tarihinde yazıldı
429 kez okundu

(ESPRİYLE) KAREDEN YANSIYAN

KEYİF SELFİESİ..!

Güleyüpoğlu


Bu site en iyi IE5+ tarayıcı ve 1024 x 768 çözünürlükte izlenir.
Tüm Hakları Saklıdır
© 2006 EregliHakimiyet.Com - EregliHakimiyet.Net

Tasarım & Programlama RSNet tarafından yapılmıştır

Ereğli Haberleri