(Hakimiyet Gazetesi'nin resmi internet sitesidir)

BELEDİYEYE 'ENERJİ' KAYNAĞI

EREĞLİ

Zonguldak’ın Ereğli İlçesinde, AK Parti Belediye başkan aday adayı Yüksek Mühendis Mustafa Kurt, ilçenin tepelerine kuracağı ‘rüzgar gülü’ olarak isimlendirilen tribünler vasıtasıyla elektrik üretimi sağlayacağını bildirdi.

Kurt, Öğretmenevi’nde düzenlediği kahvaltılı basın toplantısında yaptığı konuşmada, partisinde aday gösterilmesi ve seçilmesi halinde belediye başkanlığını bir dönem (5 yıl) yapacağını söyledi.

Projeleri arasında en ö9nemsediğinin ‘nitelikli lider kişiler yetiştirmek’ olduğunu anlatan Kurt, “Projelerimin bazılarını yap-işlet-devret şeklinde, diğerlerini ise hükümet destekli, geri kalanlarını da bağışlar ve iyi diyaloglarla gerçekleştireceğim” dedi.

Aralarında; Trafik sorunu çözüm sistemleri, hafif raylı ulaşım sistemi, Göztepe toprak altı tünel otopark düzenlemesi, şehir kent meydanı, Yıldız Teknik Üniversitesi Vakfı destekli üniversite kurulması, millet bahçesi, Karadeniz Ereğli Platformu gibi projelerinden bahseden Mustafa Kurt,

referans olarak sise daha önce gerçekleştirdiği Arıköy Kampüs, Rusya ve İskenderun'da ortaya koyduğu çalışma ve işleri örnek gösterdi.

Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal’a yönelik, "fazlası ve eksiği yok. Elindeki bütçe ile hareket ediyor” sözleriyle övgüyle bahseden Kurt, ilçenin mevcut sorunlarının ise küçük dokunuşlarla çözülebileceğine dikkat çekti.

Kurt, Rüzgar Tribünleri sayesinde belediyeye gelir de sağlanacağına dikkat çektiği konuşmasında, akıllı köyler, hobi bahçeleri ve modüler sistem evler, işsizlere sertifika programları ileistihdama katkı sağlayacağına da sözlerine ekledi.

Basın mensuplarını sorularını yanıtlayan Kurt, Uysal’ın Kent Meydanı’na yapmayı istediği cami yerinin yanlış olduğunu, festivallere sıcak baktığını, deniz üstüne kuracağı platform üzerinde konserler düzenleyeceğini kaydetti.

AK Parti Ereğli Belediye Başkan Aday Adayı Mustafa Kurt’un basın toplantısına yardımcısı işadamı Alim Özer’de katıldı.
Bu sayfayı yazdır

4.12.2018 17:38:13

Bu haber 505 defa okunmuştur

Facebook'ta Paylaş
YORUM EKLE
Adınız


(1000 / )

YORUMLAR (0)


Şu anda 138 kişi online
Toplam ziyaret : 47.464.749

Başlangıç Tarihi Bitiş Tarihi

Fikri KAPAN { KÖŞEMDEN }
KILIÇDAROĞLU’NA MEKTUP AK PARTİ’NİN ‘ZONGULDAK JESTİ’


Devamını oku »

4.12.2018 10:17:41 tarihinde yazıldı
726 kez okundu

Deniz ÖZSAN { DİYETİSYENDEN... }
     Uzman Diyetisyen - denizozsan@gmail.com
ANANAS YAĞ YAKAR MI?


Devamını oku »

28.11.2018 12:30:42 tarihinde yazıldı
395 kez okundu

Recep ÇETİN { TARİHTEN... }
SALTUK-LU, MEHEM-Lİ VE (ASEL-Lİ SALTUK-LU)


Devamını oku »

28.11.2018 11:08:22 tarihinde yazıldı
405 kez okundu

(ESPRİYLE) KAREDEN YANSIYAN

BİR GÜN KONUŞURLARSA ..!

Güleyüpoğlu


Bu site en iyi IE5+ tarayıcı ve 1024 x 768 çözünürlükte izlenir.
Tüm Hakları Saklıdır
© 2006 EregliHakimiyet.Com - EregliHakimiyet.Net

Tasarım & Programlama RSNet tarafından yapılmıştır

Ereğli Haberleri