(Hakimiyet Gazetesi'nin resmi internet sitesidir)

BELEDİYEYE 'ENERJİ' KAYNAĞI

EREĞLİ

Zonguldak’ın Ereğli İlçesinde, AK Parti Belediye başkan aday adayı Yüksek Mühendis Mustafa Kurt, ilçenin tepelerine kuracağı ‘rüzgar gülü’ olarak isimlendirilen tribünler vasıtasıyla elektrik üretimi sağlayacağını bildirdi.

Kurt, Öğretmenevi’nde düzenlediği kahvaltılı basın toplantısında yaptığı konuşmada, partisinde aday gösterilmesi ve seçilmesi halinde belediye başkanlığını bir dönem (5 yıl) yapacağını söyledi.

Projeleri arasında en ö9nemsediğinin ‘nitelikli lider kişiler yetiştirmek’ olduğunu anlatan Kurt, “Projelerimin bazılarını yap-işlet-devret şeklinde, diğerlerini ise hükümet destekli, geri kalanlarını da bağışlar ve iyi diyaloglarla gerçekleştireceğim” dedi.

Aralarında; Trafik sorunu çözüm sistemleri, hafif raylı ulaşım sistemi, Göztepe toprak altı tünel otopark düzenlemesi, şehir kent meydanı, Yıldız Teknik Üniversitesi Vakfı destekli üniversite kurulması, millet bahçesi, Karadeniz Ereğli Platformu gibi projelerinden bahseden Mustafa Kurt,

referans olarak sise daha önce gerçekleştirdiği Arıköy Kampüs, Rusya ve İskenderun'da ortaya koyduğu çalışma ve işleri örnek gösterdi.

Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal’a yönelik, "fazlası ve eksiği yok. Elindeki bütçe ile hareket ediyor” sözleriyle övgüyle bahseden Kurt, ilçenin mevcut sorunlarının ise küçük dokunuşlarla çözülebileceğine dikkat çekti.

Kurt, Rüzgar Tribünleri sayesinde belediyeye gelir de sağlanacağına dikkat çektiği konuşmasında, akıllı köyler, hobi bahçeleri ve modüler sistem evler, işsizlere sertifika programları ileistihdama katkı sağlayacağına da sözlerine ekledi.

Basın mensuplarını sorularını yanıtlayan Kurt, Uysal’ın Kent Meydanı’na yapmayı istediği cami yerinin yanlış olduğunu, festivallere sıcak baktığını, deniz üstüne kuracağı platform üzerinde konserler düzenleyeceğini kaydetti.

AK Parti Ereğli Belediye Başkan Aday Adayı Mustafa Kurt’un basın toplantısına yardımcısı işadamı Alim Özer’de katıldı.
Bu sayfayı yazdır

4.12.2018 17:38:13

Bu haber 681 defa okunmuştur

Facebook'ta Paylaş
YORUM EKLE
DEĞERLİ OKURLARIMIZ;
Sitemizde takip ettiğiniz haberlerimize gönderdiğiniz yorumlarınızda; suç teşkil edecek, yasa dışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri içerikli olanlar; basın meslek ahlakı ile topluma saygı dolayısıyla yayınlanmamaktadır. Bu konudaki hassasiyetimize anlayış göstereceğiniz düşüncesiyle, teşekkür ediyoruz. HAKİMİYET
Adınız


(1000 / )

YORUMLAR (0)


Şu anda 13 kişi online
Toplam ziyaret : 50.958.990

Başlangıç Tarihi Bitiş Tarihi

Fikri KAPAN { KÖŞEMDEN }
KENTİN ÖNCELİKLİ SORUNU NETLEŞTİ; TRAFİK!


Devamını oku »

16.7.2019 11:24:58 tarihinde yazıldı
204 kez okundu

Deniz ÖZSAN { DİYETİSYENDEN... }
     Uzman Diyetisyen - denizozsan@gmail.com
TATİL GELİYOR; DETOKS MU YAPSAM?


Devamını oku »

3.7.2019 11:41:28 tarihinde yazıldı
296 kez okundu

Recep ÇETİN { TARİHTEN... }
EREĞLİ''NİN ÜZERİNDE BEDDUA VAR!


Devamını oku »

10.7.2019 15:46:16 tarihinde yazıldı
434 kez okundu

(ESPRİYLE) KAREDEN YANSIYAN

ALMANYA’DAN GELDİ, ATA’SIYLA KONUŞTU!Bu site en iyi IE5+ tarayıcı ve 1024 x 768 çözünürlükte izlenir.
Tüm Hakları Saklıdır
© 2006 EregliHakimiyet.Com - EregliHakimiyet.Net

Tasarım & Programlama RSNet tarafından yapılmıştır

Ereğli Haberleri