(Hakimiyet Gazetesi'nin resmi internet sitesidir)

KELEŞ'İ ZİYARET ETTİLER

EREĞLİ

Zonguldak’ın Ereğli İlçesinde, Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Başkanı Arslan Keleş’i, ilçedeki bilardocular ziyarette bulundu.

Karadeniz Ereğli Bilardo Organizasyon Komite Başkanı Tahir Yurtoğlu, ziyarette yaptığı konuşmada, Ereğli’de ve bölgede gelişen bilardo sporu hakkında Keleş’e bilgiler aktardı.

Ülke genelinde olduğu gibi bölgede de bilardo sporcu sayısında artış olduğunu, bilardo’nun ‘branş olarak’ okullara girdiğini anlatan Yurtoğlu, Türkiye Bilardo Federasyonu tarafından gerçekleştirile Türkiye 3 Bant Bilardo Şampiyonası etaplarına her geçen gün Ereğli’den katılan sporcu sayısının da arttığını kaydetti.

Amaçlarının, yıl içinde 4 etap olarak yapılan Türkiye Şampiyonalarından en önemlileri olan 3 ve 4 etaptan birini Ereğli’de yapmak olduğunu dile getiren Yurtoğlu, şöyle konuştu:

“İlk 2 etaba sporcu katılımı 1500’ü aşıyor. 3 etaba yaklaşık 600, son final etabına ise Ülke sıralamasında ilk 64 sırada yer alan bilardocuların katılabiliyor. Son derece prestijli olan bu etaplardan birini Ereğli’de yapmak istiyoruz. Bu konuda Sayın Belediye Başkanımız Hüseyin Uysal gerekli desteği veriyor. Ereğli TSO ve diğer odalarımızdan da bu tür destek sağladığımız taktirde ilçemize hep sportif, hem turistik, hem de ekonomik katkı sağlayacağımıza inanıyoruz.”

Ereğli TSO Başkanı Keleş de, bilardo sporunun okullara girmesinin memnunluk verici olduğunu ifade ederek, “ilçemizdeki bilardo faaliyetlerini basından takip ediyorum. Son derece güzel turnuva etkinlikler yapıyorsunuz. Oda olarak, yasalar çerçevesinde gereken desteği verebiliriz” diye konuştu.

Ereğli TSO Yönetim Kurulu Üyesi Özgür Erdoğan, sporculardan Gazeteci Fikri Kapan, İşadamı Ersin Göben ve Üstün Bilardo Salon Sahibi Cüneyt Solukcu’nun yer aldığı ziyarette, karşılıklı görüş alışverişinde bulunuldu.
Bu sayfayı yazdır

28.11.2018 16:35:57

Bu haber 718 defa okunmuştur

Facebook'ta Paylaş
YORUM EKLE
Adınız


(1000 / )

YORUMLAR (0)


Şu anda 20 kişi online
Toplam ziyaret : 48.491.528

Başlangıç Tarihi Bitiş Tarihi

Fikri KAPAN { KÖŞEMDEN }
DEMİRTAŞ''TAN, ŞAHİN''E...


Devamını oku »

12.2.2019 10:26:52 tarihinde yazıldı
429 kez okundu

Deniz ÖZSAN { DİYETİSYENDEN... }
     Uzman Diyetisyen - denizozsan@gmail.com
YENİ YIL SOFRASI…


Devamını oku »

31.12.2018 19:37:52 tarihinde yazıldı
1085 kez okundu

Recep ÇETİN { TARİHTEN... }
BELEDİYE BAŞKANI "YANİ" GÖREVDEN ALINDI !


Devamını oku »

6.2.2019 13:55:28 tarihinde yazıldı
466 kez okundu

(ESPRİYLE) KAREDEN YANSIYAN

KEYİF SELFİESİ..!

Güleyüpoğlu


Bu site en iyi IE5+ tarayıcı ve 1024 x 768 çözünürlükte izlenir.
Tüm Hakları Saklıdır
© 2006 EregliHakimiyet.Com - EregliHakimiyet.Net

Tasarım & Programlama RSNet tarafından yapılmıştır

Ereğli Haberleri