(Hakimiyet Gazetesi'nin resmi internet sitesidir)

DUYGULU ANLAR DA YAŞANDI

EREĞLİ

Zonguldak’ın Ereğli İlçe Belediyesince, “Uzun Mehmet Belgesi”nin galası yapıldı.

Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, Hüseyin Tatoğlu Kültür Merkezi’ndeki gecede yaptığı konuşmada, madenciliğin zor ve meşakkatli meslek olduğunu belirterek, “bu bölgenin ve dolayısı ile ülkenin kaderini değiştiren Uzun Mehmet ve tüm maden şehitlerini rahmetle anarken, bu güzel çalışmayı ortaya koyan başta Belediye Başkanımız olmak üzere tüm çalışma arkadaşlarını kutluyorum” dedi.

UYSAL: KALICI ESER KAZANDIRDIK

Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal da, belgeselin ilçedeki tiyatro sanatçılarının da aralarında bulunduğu geniş bir kadro ile çekildiğini anlatarak, şunları söyledi:

“Bir şehrin hikâyesi olmalı düşüncesiyle çıkılan yolda Uzun Mehmet Anıtı’nın ardından hazırlanan Belgesel ile Karadeniz Ereğli’ye kalıcı bir eser daha kazandırmanın heyecanını yaşıyoruz. Uzun Mehmet sadece İlçemiz değil, bölgemiz ve ülkemiz için önemli bir değer. Bu düşünceden hareketle Uzun Mehmet ve tüm maden şehitlerine hak ettikleri değeri verme adına yenilediğimiz, eksikleri olsa da tamamlamak için gayret gösterdiğimiz Uzun Mehmet Anıtı, maden şehidi ailelerine tahsis etmeye hazırlandığımız yeni dernek binasının tahsisinin yanında belediyemiz arşivinde yerini alan belgesel çalışması ile bu değere sahip çıkma gayretimizi devam ettireceğiz. Değerlerimize sahip çıkma ve gelecek nesillere aktarma konusunda bunu bir başlangıç olarak görüyoruz.”

UYSAL’A TAŞEKKÜR ETTİLER

Uzun Mehmet’in doğum yeri Kestaneci Mahallesi Muhtarı Ahmet Özer ve Uzun Mehmet’in torunu Mehmet Ali Altay , Kestaneci Mahallesinde bulunan Uzun Mehmet Anıtı’nın yenilenmesi ve hazırlatılan belgesel için Başkan Uysal’a teşekkür etti.

Belgesi hazırlayan firma direktörü Akif Çodur ve belgesel de Uzun Mehmet’i canlandıran Ömer Yiğit’inde aralarında bulunduğu oyunculara çiçek takdiminde bulunulan geceye katılanlar, “Uzun Mehmet Belgeseli” olarak hazırlanan panonun önünde, Belediye Başkanı Uysal ile hatıra fotoğrafları çektirdiler.
Bu sayfayı yazdır

9.11.2018 10:05:04

Bu haber 362 defa okunmuştur

Facebook'ta Paylaş
YORUM EKLE
Adınız


(1000 / )

YORUMLAR (0)


Şu anda 43 kişi online
Toplam ziyaret : 47.919.346

Başlangıç Tarihi Bitiş Tarihi

Fikri KAPAN { KÖŞEMDEN }
BÖYLE Mİ OLMALIYDI?!


Devamını oku »

15.1.2019 09:53:59 tarihinde yazıldı
258 kez okundu

Deniz ÖZSAN { DİYETİSYENDEN... }
     Uzman Diyetisyen - denizozsan@gmail.com
YENİ YIL SOFRASI…


Devamını oku »

31.12.2018 19:37:52 tarihinde yazıldı
408 kez okundu

Recep ÇETİN { TARİHTEN... }
"BABA"SININ MEZARINI BİLMEYEN ŞEHİR


Devamını oku »

9.1.2019 13:43:39 tarihinde yazıldı
368 kez okundu

(ESPRİYLE) KAREDEN YANSIYAN

O GÜNDEN BERİ DÜŞÜNÜYORMUŞ!

Güleyüpoğlu


Bu site en iyi IE5+ tarayıcı ve 1024 x 768 çözünürlükte izlenir.
Tüm Hakları Saklıdır
© 2006 EregliHakimiyet.Com - EregliHakimiyet.Net

Tasarım & Programlama RSNet tarafından yapılmıştır

Ereğli Haberleri