(Hakimiyet Gazetesi'nin resmi internet sitesidir)

BİSİKLETİNİ ALDI

EREĞLİ

Zonguldak’ın Ereğli İlçesinde, 3 yaşındaki Kayra Arslan’a, Emniyet Genel Müdürlüğünce düzenlenen kampanyada kazandığı bisiklet teslim edildi.

Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, İlçe Emniyet Müdürlüğü önündeki teslim sırasında yaptığı konuşmada, trafik kuralları eğitiminin çocuk yaşlarda alınması gerektiğini söyledi.

Emniyet Genel Müdürlüğünün projesinin bu anlamda önemli olduğuna değinen Çorumluoğlu, şunları kaydetti:

EĞİTİMİNE GEÇ BAŞLIYORUZ

“Bazı konularda biz hayata geç başlıyoruz. Trafik eğitimi konusunda da geç başlıyoruz. Çocuklarımızı bu eğitimden geçirmeliyiz. Bunun için okullarımızda bu konuya fevkalade ehemmiyet veriyoruz. Proje ile çocuklarımızı trafik polisi yapmak gayretine girilmiş. Kayra çocuğumuzda en fazla beğeni alarak seçilmiş. Ailesini ve sevgili çocuğumuzu tebrik ediyorum. Kazasız, belasız bu bisiklete binmesini temenni ediyorum.

Trafik konusu, sadece polislerin idare edebileceği bir konu değildir. Tüm vatandaşlarımızın duyarlı olması gerekir. Daha düzenli bir ülkede yaşayabilmemiz için olması gereken bir konudur. Avrupa’da bunu görüyoruz. Görevi olsun ya da olmasın herkes trafik konusunda bir çaba sarf ediyor. Bu çocuklarımız büyüdüğünde de daha iyi, akıcı bir Türkiye, trafikte daha az kazanın olduğu bir Türkiye’ye sahip olacağız.”

EN GÜZEL 100 FOTO İÇİNDE…

İlçe Emniyet Müdürü Ferdi Kuyu da Genel Müdürlüğe gönderilen 250 fotoğraf arasında Kayra’nın oto koltuğunda oturduğu sırada ağzında kırmızı düdük ile çekilen fotoğrafın ‘en beğenilen 100 fotoğraf’ arasında yer aldığını, bu sayede bisiklet hediye kazandığını belirtti.

Baba Ufuk Arslan ise Kayra’nın polislere ayrı bir sevgi duyduğunu ifade ederek, “araç içinde böyle bir fotoğraf çekerek Kayra için anı olsun istedik. Oğlumun ödül kazanmasından dolayı çok mutluyuz” dedi.
Daha sonra Kaymakam İsmail Çorumluoğlu tarafından Kayra Arslan’a bisikleti teslim edildi.

Bilindiği gibi İçişleri Bakanlığı’nca, ‘ölümlü ve yaralamalı trafik kazalarının azaltılması, güvenlik konusunda farkındalık oluşturulması’ amacıyla ülke genelinde ‘Bu bayram bende trafik polisiyim, hatalı sürücüye kırmızı düdük” kampanyası düzenlenmişti.

 
Bu sayfayı yazdır

5.10.2018 17:41:21

Bu haber 979 defa okunmuştur

Facebook'ta Paylaş
YORUM EKLE
DEĞERLİ OKURLARIMIZ;
Sitemizde takip ettiğiniz haberlerimize gönderdiğiniz yorumlarınızda; suç teşkil edecek, yasa dışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri içerikli olanlar; basın meslek ahlakı ile topluma saygı dolayısıyla yayınlanmamaktadır. Bu konudaki hassasiyetimize anlayış göstereceğiniz düşüncesiyle, teşekkür ediyoruz. HAKİMİYET
Adınız


(1000 / )

YORUMLAR (0)


Şu anda 15 kişi online
Toplam ziyaret : 50.407.058

Başlangıç Tarihi Bitiş Tarihi

Fikri KAPAN { KÖŞEMDEN }
GENİŞ AİLE FOTOĞRAFI ! (2)


Devamını oku »

11.6.2019 10:37:33 tarihinde yazıldı
221 kez okundu

Deniz ÖZSAN { DİYETİSYENDEN... }
     Uzman Diyetisyen - denizozsan@gmail.com
SON 3-4 KİLO…


Devamını oku »

30.4.2019 11:55:39 tarihinde yazıldı
987 kez okundu

Recep ÇETİN { TARİHTEN... }
HEY KAPILARI AÇAN, BİZE HAYIRLI KAPILAR AÇ


Devamını oku »

15.5.2019 13:30:46 tarihinde yazıldı
579 kez okundu

(ESPRİYLE) KAREDEN YANSIYAN

BUGÜN DEĞİL AYKUT!

Güleyüpoğlu


Bu site en iyi IE5+ tarayıcı ve 1024 x 768 çözünürlükte izlenir.
Tüm Hakları Saklıdır
© 2006 EregliHakimiyet.Com - EregliHakimiyet.Net

Tasarım & Programlama RSNet tarafından yapılmıştır

Ereğli Haberleri