(Hakimiyet Gazetesi'nin resmi internet sitesidir)

BEYİN FIRTINASINDAN ÇIKTI!

EREĞLİ

Zonguldak’ın Ereğli İlçesinde, Bülent Ecevit Üniversitesi Ereğli Eğitim Fakültesindeki bir grup öğrencinin, “Topluma Hizmet Dersi” kapsamında etkinlik gerçekleştirdikleri bildirildi.

Okulun 3-A sınıf öğretmenliği Esin İmamoğlu, Hakimiyet muhabirine yaptığı açıklamada, ilçedeki fakültelerde ilgili dersin konu başlığının “Zonguldak’ın Değerleri” olduğunu söyledi.

İmamoğlu, sınıf arkadaşları¸ Ezgi Yıldız, Ayşegül Çekiç, Elif Fat, Elif Aydın, Elif Serin, Eda Ulu, Çağla Aka, Elanur Erdem, Çisem Güneş, Fatma İrem Kıray, Duygu Gönül, Emine Altaş, Ekrem Kırdar, Hasan Kaş, Burak Karagöz, Emrah Aral, Ferhat Uzun, Mücahit Aktaş ile birlikte yaptıkları beyin fırtınası sonucu hayata geçirecekleri etkinliğe karar verdiklerini belirterek, şöyle dedi:

Arkadaşlarımızla çalışmamız sonucunda, “Karadeniz Ereğli’nin Değerleri Yeni Nesil İle Kucaklaşıyor” sloganlı projeyi hayata geçirmeye karar verdik. Ardından da projemizi Koordinatörümüz Öğretim Görevlisi Doç. Dr. Aysel Demiroğlu’na sunduk. Onay verilmesinin ardından da çalışmalara başladık.

OKUL CEPHESİ BOYANDI

İki ayaklı projemizin ilki, ilçeye bağlı Bakırlık Köyü’ndeki Çınar boru İlk Okulu’nun dış cephesini boyamaktı. Grubumuzda yer alan erkek arkadaşlarımıza düşen bu görev iki günde tamamlandı. Okulun dış cephesi; ilçenin simgeleri olan Osmanlı Çileği, Gazi Alemdar Gemisi, Fetih çınarları ve bölgemizin vazgeçilmezi olan madenciyi simgeleyen “Madenci Bareti’ gibi figürlerle 2 günde boyandı.

Daha sonra 19 arkadaş okuldaki öğrencilerle bir araya gelerek, onlara Ereğli’yi anlattık. Çeşitli oyunlar oynadık. Bu arada öğrencilere Ereğli Belediyesi’nce temin edilen ve ilçeyi tanıtıcı kitaplar ve kalemler ile ilçenin görsellerinin bulunduğu magnetler hediye edildi, Osmanlı Çileği reçeli ikramında bulunuldu.

EREĞLİ’NİN DEĞERLERİNİ TANITTIK

Projemizin ikinci ayağında ise aynı okuldan 3 öğretmen nezaretinde 29 öğrenciyi ise Ereğli’ye getirmek oldu. Ereğli Belediyesi’nce tahsis edilen araçla ilçeye getirdiğimiz öğrencileri ilk olarak sahil bandındaki Alemdar müze Gemisi’ne getirdik. Burada, rehber eşliğinde gemi hakkında bilgiler verdiğimiz öğrencilere, kısa film gösterimi de izlettirildi. Çocuklarla sahil güzergahında yürüdüğümüz sırada sahilde bulunan Herkül Heykeli ve Fetih Çınarları hakkında bilgiler aktardık. Bozhane Kafe’de bazı yiyecek ve içecek ikramında bulunduğumuz öğrencileri Halil Paşa Konağına götürdük. Öğrencilerimize öğle yemeği ikramımızın ardından ise ilçedeki Özdemir AVM’yi gezdirdik. Oyunlar oynamalarını temin ettik. Daha sonra da aynı araçla öğrencilerimizi köylerine götürdük.

“Karadeniz Ereğli’nin Değerleri Yeni Nesil İle Kucaklaşıyor” sloganlı ile gerçekleştirdiğimiz projemize desteklerinden dolayı başta Sayın Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal’a, Ereğli Belediyesi Meclis Üyesi Serkan Yalçın, Avukat Adil Ateş ve 326 Hatay Döner firmasına teşekkür ediyoruz.”
Bu sayfayı yazdır

12.5.2018 21:32:00

Bu haber 1158 defa okunmuştur

Facebook'ta Paylaş
YORUM EKLE
Adınız


(1000 / )

YORUMLAR (0)


Şu anda 53 kişi online
Toplam ziyaret : 48.491.506

Başlangıç Tarihi Bitiş Tarihi

Fikri KAPAN { KÖŞEMDEN }
DEMİRTAŞ''TAN, ŞAHİN''E...


Devamını oku »

12.2.2019 10:26:52 tarihinde yazıldı
429 kez okundu

Deniz ÖZSAN { DİYETİSYENDEN... }
     Uzman Diyetisyen - denizozsan@gmail.com
YENİ YIL SOFRASI…


Devamını oku »

31.12.2018 19:37:52 tarihinde yazıldı
1085 kez okundu

Recep ÇETİN { TARİHTEN... }
BELEDİYE BAŞKANI "YANİ" GÖREVDEN ALINDI !


Devamını oku »

6.2.2019 13:55:28 tarihinde yazıldı
466 kez okundu

(ESPRİYLE) KAREDEN YANSIYAN

KEYİF SELFİESİ..!

Güleyüpoğlu


Bu site en iyi IE5+ tarayıcı ve 1024 x 768 çözünürlükte izlenir.
Tüm Hakları Saklıdır
© 2006 EregliHakimiyet.Com - EregliHakimiyet.Net

Tasarım & Programlama RSNet tarafından yapılmıştır

Ereğli Haberleri