(Hakimiyet Gazetesi'nin resmi internet sitesidir)

“İYİ”si mi; kahvaltı!

ZONGULDAK

Zonguldak’ta, İYİ Parti İl Başkanı Ragıp Bayraktar, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla, gazetecilerle kahvaltılı sohbet toplantısı düzenledi.

Bayraktar, burada yaptığı konuşmada, basının demokrasinin atardamarı olduğunu savunurken, basını özgür olmayan toplumlarda demokrasilerden söz edilemeyeceğini söyledi.

Bayraktar, parti tüzüklerinde, medya ile ilgili olarak diğer siyasi partilerde bulunmayan konuların yer aldığını belirterek, şöyle dedi:

“İYİ Parti; özgür, tarafsız, haber alma ve bilgi edinme ve yayma olanağı alabildiğine geniş bir medya için her türlü yasal düzenlemeleri yapmayı hedeflemektedir. Yazılı, görsel ve internet yayıncılığı alanlarına geniş yer verilmiştir. Gazetecilerin özlük haklarından tutunuz da radyo ve televizyon yayıncılığına kadar medyanın bugün içerisinde yaşadığı tüm sorunlara kapsamlı çözümler getirilecektir. Mesleğe katılım ve sarı basın kartı kullanımı konuları meslek örgütlerinden oluşturulacak bir kurulun inisiyatifine bırakılacaktır. Bu duygu ve düşüncelerle bölge basınının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyorum.

İYİ Parti Genel İdare Kurulu Üyesi Aydın Tümen de, toplumun gelişebilmesi, büyüyebilmesi ve sesini daha çok duyurabilmesi için yerel basının öneminin burada bir kez daha öne çıktığına dikkat çekerek, “arzumuz, normal demokrasilerde Avrupa tarzında işleyen bir demokraside gazetecilerin çalışma şartlarının daha iyi olabilmesidir. Her ne kadar bir takım oluşumlarınız var olsa bile maalesef yeterince o kuruluşlarında belli yerlerde sözünün dinlenmediğini de biliyoruz. Siz ne kadar özgür, ne kadar bağımsız, ne kadar güçlü olursanız demokrasimizde o kadar güçlü olur” diye konuştu.

“İDDİA ORTAY AKOYDUK”

Tümen, konuşmasının ilerleyen bölümünde ise İYİ parti’nin, yapılacak ilk seçimde ‘Hükümet Olacağını’ iddia ederek, şunları kaydetti:

“İyi Parti olarak önümüzdeki süreç için bir iddia ortaya koyduk ve bu iddia çerçevesinde yola çıktık. Umut ediyorum ki yapılacak ilk seçimde de hükümet olacağız. El birliği ile hem sizlerin sorunlarını hem bölgenin sorunlarını, hem de Türkiye’nin içinde bulunduğu sıkıntıları çözmenin gayret ve çabası içerisinde olacağız. İyi Parti olarak bizim ortaya koyduğumuz bir düşüncemiz var. Bizim söylemimiz şudur: Her siyasi parti genel başkan düzeyinde olmasa dahi bir Cumhurbaşkanı adayı göstermesi yönünde bir arzumuz olduğunu kamuoyuna ifade ettik. Çünkü siyaset iddia işidir. Biz İYİ Parti olarak bir iddia ortaya koyduk ve yola çıktık. Sayın Genel Başkanımız Meral Akşener bu yarışta olacaktır. Bizim Cmhurbaşkanı adayımız olacaktır ve kazanacaktır. Biz her siyasi partinin bu süreçte Cumhurbaşkanı adayı çıkartmasını arzu ederiz ama bu sonuçta o siyasi partilerinin kendi politikalarıdır ve buna diyebilecek çokta bir şeyimiz yok. Ama bunun değerlendirmesini Cumhurbaşkanı adayı çıkartmayacak olan siyasi partinin taraftarı ve seçmeni değerlendirecektir”

Partinin ilçe başkanları ile yöneticilerinin yer aldığı kahvaltının ardından Bayraktar, birlikte pasta kestiği gazetecilere günün anlamına uygun hediyemler takdim etti.
Bu sayfayı yazdır

10.01.2018 12:34:13

Bu haber 553 defa okunmuştur

Facebook'ta Paylaş
YORUM EKLE
Adınız


(1000 / )

YORUMLAR (0)


Şu anda 18 kişi online
Toplam ziyaret : 46.334.816

Başlangıç Tarihi Bitiş Tarihi

Fikri KAPAN { KÖŞEMDEN }
GÜLÜNECEK DURUMA DÜŞMEK BU OLSA GEREK !


Devamını oku »

25.09.2018 08:41:49 tarihinde yazıldı
596 kez okundu

Deniz ÖZSAN { DİYETİSYENDEN... }
     Uzman Diyetisyen - denizozsan@gmail.com
YAZ DETOKSU


Devamını oku »

07.08.2018 14:06:39 tarihinde yazıldı
1765 kez okundu

Recep ÇETİN { TARİHTEN... }
İSTANBUL AYASOFYASI''NI MÜZE YAPAN İMZA KİMİN?


Devamını oku »

25.09.2018 09:02:45 tarihinde yazıldı
117 kez okundu

(ESPRİYLE) KAREDEN YANSIYAN

HELE BİRAZ BEKLEYİN!..

Güleyüpoğlu


Bu site en iyi IE5+ tarayıcı ve 1024 x 768 çözünürlükte izlenir.
Tüm Hakları Saklıdır
© 2006 EregliHakimiyet.Com - EregliHakimiyet.Net

Tasarım & Programlama RSNet tarafından yapılmıştır

Ereğli Haberleri