(Hakimiyet Gazetesi'nin resmi internet sitesidir)

SON RÜTUŞLAR...

EREĞLİ
Zonguldak’ın Ereğli İlçesinde, ‘15 Temmuz Şehitleri Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü’ etkinlikleri kapsamında hazırlıklar tamamlanma aşamasına geldi.
Ereğli Belediyesince bakım ve çevre düzenleme çalışmaları tamamlanma aşamasına gelen Atatürk Anıtı alanında, akşam saatlerindeki yürüyüşün ardından başlayacak ‘Demokrasi Nöbeti için çalışmalar sürdürülüyor.
Henüz çevresindeki kaideler tamamlanamadığı için açılışı yapılamayan Atatürk Anıtı’nın ön cephesinde oluşturulan dev panolara 15 Temmuz’u anımsatan resimler, figürler ve logolar yerleştirilirken, 250 şehidin isimleri de yer aldı.
Zemin kaplama işlemi tamamlanan, Türk Bayrakları ile donatılan alan belediye vidanjörü ile yıkanırken, çevresindeki molozlarda temizlendi.

İŞTE BUGÜNKÜ PROGRAM
Ereğli Kaymakamlığından bildirilen programa göre bugünkü etkinlikler saat 17.00’de, Devrim Bulvarı’ndaki Abdi İpekçi Salonunda, “15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Fotoğraf Sergisi” açılışı ile başlayacak.
Saat 18.00’de Atatürk Kültür Merkezi’nde, “15 Temmuz’u Unutma” isimli resim sergisi açılışı yapılacak, sergi 18 Temmuz’a kadar gezilebilecek.
Oluşturulacak kortejle, saat 20.00’de Devrek Yolu Kavşağı’ndan, Şehit Ömer Halisdemir Bulvarı güzergahından yürünerek Atatürk Anıtı önüne gelinecek.
Saat 21.00’de Anıt önünde Saygı Duruşunda bulunulup, İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, günün anlam ve önemine ilişkin konuşma yapacak.
Burada devam edecek etkinliklerle birlikte, Başkan Uysal ve katılanlar, sabaha kadar demokrasi nöbeti tutacaklar.

UYSAL DAVET ETTİ
Bu arada, Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, ‘15 Temmuz Şehitleri Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü’ kapsamında yapılacak etkinliklere vatandaşları, sivil toplum kuruluşlarını davet etti.
Uysal, Devrek Yolu kavşağından başlayacak olan kortejin, kalabalık olmasını beklediğini bildirdi.

15 TEMMUZ AÇIKLAMALARI
Diğer yandan, AK Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu, CHP Zonguldak İl Başkanı Ahmet Altun, AK Parti Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır da 15 Temmuz dolayısıyla mesajlar yayınladılar.
Çaturoğlu mesajında, 15 Temmuz’u unutmacak ve unutturmayacaklarını belirterek, şunları kaydetti:
“Milletimizin şehadet inancıyla kanıyla, canıyla yazdığı millî direniş destanını, 15 Temmuz'u unutmayacağız, unutturmayacağız. 15 Temmuz hain darbe girişiminin yıl dönümünde, şehitlerimize Cenab-ı Allahtan rahmet diliyor, gazilerimize, aziz milletimize ve Zonguldaklı hemşehrilerime şükranlarımı sunuyorum.”
Altun da, Türkiye Cumhuriyeti’nin Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliği, Gazi Meclisin kararlılığı ve milletimizin sarsılmaz iradesiyle emperyalizme karşı vermiş destansı bir mücadele sonunda kurulduğunu hatırlattı.
Çakır ise 15 Temmuz’un 1970 ve 1980 den daha beter bir darbeye kalkışma olduğunu savunarak, “Ama bu bizi kendimize getirdi. Devletin içine sızan bütün yapılardan sıyrılıyoruz. Daha bitmedi, süreç devam ediyor” dedi.
Bu sayfayı yazdır

15.07.2017 12:16:26

Bu haber 1380 defa okunmuştur

Facebook'ta Paylaş
YORUM EKLE
Adınız


(1000 / )

YORUMLAR (0)


Şu anda 24 kişi online
Toplam ziyaret : 44.205.034

Başlangıç Tarihi Bitiş Tarihi

Fikri KAPAN { KÖŞEMDEN }
TERSANELER BÖLGESİ- SORUNLAR!


Devamını oku »

15.05.2018 09:39:49 tarihinde yazıldı
347 kez okundu

Deniz ÖZSAN { DİYETİSYENDEN... }
     Uzman Diyetisyen - denizozsan@gmail.com
BU RAMAZAN KİLOLARINIZ DERT OLMASIN…


Devamını oku »

14.05.2018 12:25:31 tarihinde yazıldı
556 kez okundu

Recep ÇETİN { TARİHTEN... }
BOLU SANCAĞI VE EREĞLİ


Devamını oku »

16.05.2018 11:09:03 tarihinde yazıldı
212 kez okundu

(ESPRİYLE) KAREDEN YANSIYAN

BİR TUHAFLIK VAR AMA ..!

Güleyüpoğlu


Bu site en iyi IE5+ tarayıcı ve 1024 x 768 çözünürlükte izlenir.
Tüm Hakları Saklıdır
© 2006 EregliHakimiyet.Com - EregliHakimiyet.Net

Tasarım & Programlama RSNet tarafından yapılmıştır

Ereğli Haberleri