(Hakimiyet Gazetesi'nin resmi internet sitesidir)

30 MADEN ŞEHİDİ, DUALARLA ANILDI

ZONGULDAK
Zonguldak’ta, Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) Karadon Müessesesi’nde yaşanan maden faciasında hayatlarını kaybeden şehit madencilerin, facianın yıl dönümünde dualarla anıldığı bildirildi.
Genel Maden İşleri Sendikası’dan (GMİS) yapılan yazılı açıklamaya göre, TTK Karadon Müessesesi’ne ait ocakta, 17 Mayıs 2010’da -540 kodunda hazırlık işlerini yapan taşeron şirketin çalıştığı alanda meydana gelen grizu patlamasında, 30 maden işçisinin hayatını kaybetmesinin ardından 7 yıl geçti.
GMİS Genel Başkanı Ahmet Demirci, Karadon Yeni Kuyu başında düzenlenen maden şehitlerini anma programına yaptığı konuşmada, hayatlarını kaybedenleri andıkları sırada, Antalya'da meydana gelen maden kazasında, Zonguldaklı 2 madencinin şehit olduğu haberi ile derin üzüntü yaşadıklarını söyledi.
Çalışma alanlarında, iş sağlığı ve güvenliği açısından en küçük bir tereddüt olunması durumunda bile, bu durumun asla ihmal edilmemesi gerektiğini ifade eden Demirci, şöyle dedi:
“Durumu derhal amirlerinize bildirin ve bizleri de mutlaka haberdar edin. Hiçbir şey sizin canınızdan daha değerli değildir. Burada hayatını kaybeden 30 arkadaşımızı ve bugüne kadar meydana gelen kazalarda yitirdiğimiz tüm maden şehitlerimizi bir kez daha saygı ve rahmetle anıyor, ailelerine ve yakınlarına başsağlığı ve sabır diliyoruz. Allah’a emanet olun.”
TTK Genel Müdürü Kazım Eroğlu da, Türkiye madenciliğinin geçirdiği bir travmanın yıl dönümünde olduğunu hatırlatarak, TTK Karadon Müessesesi’nde mekanize kazı sisteminin dik ayaklarda hayata geçirilmesi için karar alındığını, yeni bir kuyu açılması için de çalışmaların sürdüğünü söyledi.
Kur’an-ı Kerim’in okunmasının ardından yapılan dualarla sona eren programda maden işçilerine mevlit şekeri ikram edildi.

Törene Kilimli Kaymakamı Hakan Özarslan, Kilimli Belediye Başkanı Ali Arslankılıç, Çatalağzı Belediye Başkanı Adnan Akgün, GMİS Genel Başkan Yardımcısı İsa Mutlu müessese yöneticileri ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile maden işçileri katıldı.
Bu sayfayı yazdır

17.05.2017 12:48:49

Bu haber 326 defa okunmuştur

Facebook'ta Paylaş
YORUM EKLE
Adınız


(1000 / )

YORUMLAR (0)Şu anda 32 kişi online
Toplam ziyaret : 37.682.115

Başlangıç Tarihi Bitiş Tarihi

Fikri KAPAN { KÖŞEMDEN }
ADAMIN NİYETİ NEYSE..!


Devamını oku »

13.06.2017 08:53:18 tarihinde yazıldı
1198 kez okundu

Deniz ÖZSAN { DİYETİSYENDEN... }
     Uzman Diyetisyen - denizozsan@gmail.com
HEM ŞİŞKİNLİĞİ GEÇMEYENLERE; HEM DE..,


Devamını oku »

20.06.2017 10:53:05 tarihinde yazıldı
975 kez okundu

Recep ÇETİN { TARİHTEN... }
EREĞLİ''DEKİ SADAKA TAŞLARI


Devamını oku »

20.06.2017 11:55:55 tarihinde yazıldı
382 kez okundu

(ESPRİYLE) KAREDEN YANSIYAN

ORTAK YANLARINI BULUN!

Güleyüpoğlu


Bu site en iyi IE5+ tarayıcı ve 1024 x 768 çözünürlükte izlenir.
Tüm Hakları Saklıdır
© 2006 EregliHakimiyet.Com - EregliHakimiyet.Net

Tasarım & Programlama RSNet tarafından yapılmıştır

Ereğli Haberleri