(Hakimiyet Gazetesi'nin resmi internet sitesidir)

GÜNDOĞDU ÖNERDİ, SORUN ÇÖZÜLDÜ

Zonguldak’ın Ereğli İlçesinde Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) ile AK Parti arasında polemik konusu olan “Köylerde Çöp Toplama” sorunu, CHP’li İl Genel Meclis Üyesi Kenan Gündoğdu tarafından İl Genel Meclis Toplantısında gündeme getirdi.

Gündoğdu, Gerçekleştirilen Temmuz Ayı İl Genel Meclisi Toplantısında gündem dışı yaptığı konuşmada, Karadeniz Ereğli’nin 95 köyünde 2 araçla çöp toplama hizmeti verildiğini hatırlattı.

Geçtiğimiz Kurban Bayramı’nda vatandaşların köylerine gelmesiyle birlikte nüfuslarda da artış olduğuna dikkat çeken Gündoğdu, “bu durum, çöp toplama araçlarından birinin arızalı hale gelmesiyle birlikte sorun daha da büyüdü. Bu durum da insan sağlığını tehdit eder hale geldi” dedi.

Haziran Ayı Meclis Toplantısında da Ereğli Köylerindeki çöp toplama hizmetinin yetersiz kaldığına dair konuşma yaptığını hatırlatan Gündoğdu, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Yılda 2 dini bayramımızı idrak ediyoruz. Önümüzde de köylerimizde fındık hasadını dönemi nedeniyle dışarıdan geleceklerle birlikte nüfus oranı yine artacak. Bu durumlarda, Nüfusun en yoğun ve yol ağının en geniş olduğu Karadeniz Ereğli İlçesi’ne bağlı köylerimize mevcut araçların yanına iki araç daha alınıp ve personelde istihdam edilmesi lazım. Bu konuda İl Genel Meclisimizin yetkisi de var.”

MECLİS BAŞKANI OLUMLU BULDU

İl Genel Meclis Üyesi Kenan Gündoğdu’nun önerisi üzerine Meclis Başkanı Necdet Karaveli, Gündoğdu’nun dile getirdiği “Karadeniz Ereğli Köylerinin bu gibi durumlarda nüfus artışlarını doğrularken, “Buna rağmen İl Özel İdaremize bağlı ekiplerimiz çöp toplama işini titizlikle yürütmek için gayret gösterdi. Kdz. Ereğli İlçesi’nin köylerimizde düzenli olarak çöplerin toplanabilmesi için iki araç kiralayarak sorunu çözüme kavuşturacağız. Biz burada kamu adına görev yapıyoruz. İl Genel Meclisi üyeleri olarak sorunları meclise taşıyarak çözüme kavuşturmakla mükellefiz” diye konuştu.

Gündoğdu, konu hakkındaki olumlu görüş ve istemi ile ilgi ikonuyması nedeniyme Karaevli'ye teşekkür etti.

Gündem maddelerinin görüşmesi ile tamamlanan Oturumun ardından İl Genel Meclisi Tatile girdi.
Bu sayfayı yazdır

8.07.2024 21:57:04

Bu haber 503 defa okunmuştur

Facebook'ta Paylaş
YORUM EKLE
DEĞERLİ OKURLARIMIZ;
Sitemizde takip ettiğiniz haberlerimize gönderdiğiniz yorumlarınızda; suç teşkil edecek, yasa dışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri içerikli olanlar; basın meslek ahlakı ile topluma saygı dolayısıyla yayınlanmamaktadır. Bu konudaki hassasiyetimize anlayış göstereceğiniz düşüncesiyle, teşekkür ediyoruz. HAKİMİYET
Adınız


(1000 / )

YORUMLAR (0)
Şu anda 36 kişi online
Toplam ziyaret : 77.222.637

Başlangıç Tarihi Bitiş Tarihi

Fikri KAPAN { KÖŞEMDEN }
KİT REFORMU VE ENDİŞELER! - CEZAEVİ BİR DAHA DÜŞÜNÜLMELİ!


Devamını oku »

17.07.2024 09:09:33 tarihinde yazıldı
183 kez okundu

SAFRA KANAL TAŞLARINDA CERRAHİ DIŞI TEDAVİ YÖNTEMİ


Devamını oku »

14.03.2024 09:54:08 tarihinde yazıldı
1855 kez okundu


(ESPRİYLE) KAREDEN YANSIYAN

SİZ İSTEYİN YETER Kİ!


TUĞBA ARSLAN TAMİRCİ { KALEMİMDEN }
DİDEROT ETKİSİ


Devamını oku »

28.11.2023 12:54:26 tarihinde yazıldı
4500 kez okunduBu site en iyi IE5+ tarayıcı ve 1024 x 768 çözünürlükte izlenir.
Tüm Hakları Saklıdır
© 2006 EregliHakimiyet.Com - EregliHakimiyet.Net

Tasarım & Programlama RSNet tarafından yapılmıştır

Ereğli Haberleri