(Hakimiyet Gazetesi'nin resmi internet sitesidir)

BU SIKINTI ENDİŞE YARATIYOR!

(Haber: Orhan Akyüz) - Zonguldak’ın Karadeniz Ereğli ilçesindeki Deniz Ticaret Odası (DTO) Karadeniz Ereğli Meclis Başkanı Kamil Ustamehmetoğlu, “Kaynakçı (ara eleman) ihtiyacımızın giderilmesine yönelik üniversiteler ile meslek liseleriyle iş birliği yapılmadır” dedi.

Hakimiyet Yayın Grubu Zonguldak Bölge Sorumlusu araştırmacı gazeteci Orhan Akyüz, Hakimiyet Gazetesi İmtiyaz Sahibi Fikri Kapan ile birlikte, DTO Karadeniz Ereğli Meclis Başkanı ve iş insanı armatör Ustamehmetoğlu’nu Ereğli DTO’daki makamında ziyaret etti. Bu arada Ustamehmetoğlu, Akyüz’ün, İlçedeki tersaneler ve sektöre dayalı sorularını içtenlikle yanıtladı.

“KAYNAKÇILIK İÇİN ÜNİVERSİTELER İLE MESLEK LİSELERİYLE İŞ BİRLİĞİ YAPILMALIDIR”

“Yüksek ücretlerle olmak üzere kaynakçı işçisi bulamıyoruz” diyen Ustamehmetoğlu, şöyle konuştu:

“İşsizlik yok, iş var, işçi bulamıyoruz ki... Kaynakçı (ara eleman) ihtiyacımızın giderilmesine yönelik üniversiteler ile meslek liseleriyle iş birliği yapılmalı. Çünkü tersanede ara eleman sıkıntısı yaşıyoruz, ara eleman sıkıntısı her tarafta var. Emin olun bizim sektörde iş çok, ama ara eleman ihtiyacımız var, yetişmiş vasıflı kaynakçı ve montajcı elemanlarına ihtiyaç duyulmakta.

Paslanmaz ve argon kaynak bilen, kaynak konusunda uzmanlaşmış personele ihtiyacımız var. Mobilya ve panel montajlarında da yetişmiş elemana ihtiyacımız var. Yani İşçi bulamıyoruz.”

“İŞ İÇİN GELEN YENİ NESİLİN TEK İSTEDİĞİ KAÇ PARA VERECEKSİN, HANGİ MASADA OTURACAĞIM”

Armatör Ustamehmetoğlu, “İş için gelenlerden bazıları kaç para vereceksin diyorlar, ‘hangi masada oturacağım’ anlayışı var. Yeni neslin istediği tek şey bu… " şeklinde konuştu.

ZİYARETTEN MEMNUNİYET DUYDU

Bu arada ziyaretten memnuniyet duyduğunu dile getiren Ustaoğlu, konuklarına ikramlarda bulundu, fotoğraf çekildi. Gazeteciler Akyüz ile Kapan da konukseverliğinden dolayı Ustaoğlu’na teşekkür ettiler.
Bu sayfayı yazdır

8.07.2024 09:59:27

Bu haber 596 defa okunmuştur

Facebook'ta Paylaş
YORUM EKLE
DEĞERLİ OKURLARIMIZ;
Sitemizde takip ettiğiniz haberlerimize gönderdiğiniz yorumlarınızda; suç teşkil edecek, yasa dışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri içerikli olanlar; basın meslek ahlakı ile topluma saygı dolayısıyla yayınlanmamaktadır. Bu konudaki hassasiyetimize anlayış göstereceğiniz düşüncesiyle, teşekkür ediyoruz. HAKİMİYET
Adınız


(1000 / )

YORUMLAR (0)
Şu anda 8 kişi online
Toplam ziyaret : 77.223.549

Başlangıç Tarihi Bitiş Tarihi

Fikri KAPAN { KÖŞEMDEN }
KİT REFORMU VE ENDİŞELER! - CEZAEVİ BİR DAHA DÜŞÜNÜLMELİ!


Devamını oku »

17.07.2024 09:09:33 tarihinde yazıldı
185 kez okundu

SAFRA KANAL TAŞLARINDA CERRAHİ DIŞI TEDAVİ YÖNTEMİ


Devamını oku »

14.03.2024 09:54:08 tarihinde yazıldı
1855 kez okundu


(ESPRİYLE) KAREDEN YANSIYAN

SİZ İSTEYİN YETER Kİ!


TUĞBA ARSLAN TAMİRCİ { KALEMİMDEN }
DİDEROT ETKİSİ


Devamını oku »

28.11.2023 12:54:26 tarihinde yazıldı
4500 kez okunduBu site en iyi IE5+ tarayıcı ve 1024 x 768 çözünürlükte izlenir.
Tüm Hakları Saklıdır
© 2006 EregliHakimiyet.Com - EregliHakimiyet.Net

Tasarım & Programlama RSNet tarafından yapılmıştır

Ereğli Haberleri