(Hakimiyet Gazetesi'nin resmi internet sitesidir)

YENİLİR, YUTULUR GİBİ DEĞİL!

Zonguldak’ın Ereğli İlçesinde Belediye Başkanı Halil Posbıyık, kendisine eleştiri yönelten Ak Parti Zonguldak Milletvekili Saffet Bozkurt’a sert söylemlerle yanıt verdi.

Posbıyık, Ereğli belediye Meclisi Haziran Ayı Toplantısı 2. Oturumunda yaptığı günden dışı konuşmada, dünkü oturumda Ören Mahallesine Doğalgaz çalışmalarının başlamasına yönelik açıklamasında, “gizli bir el engelliyor” sözünü neden Bozkurt’un üzerine alındığına anlam veremediğini söyledi.

Kişi olarak Boskurt’u sevdiğini ve arkadaş olduğunu savunan Posbıyık, şöyle dedi:

BANA ÇATIYOR CEVAP VERMİYORUM

“Dürüst bir arkadaştır eskiden beri birlikteliğimiz var. Hep ona söylüyorum kavga etmeyle gerek yok. O bana çatıyor ben cevap vermiyorum. Geçenlerde Mehmet Akif’in Anmasına gittiğimizde söyledim. ‘Çatıp duruyorsun benim çenem bir açılırsa durduramazsın’ dedim. Sarıldı bana aman yok başkanım falan dedi. Yok Kale Tepe’yi ben aldım diyor yok bilmem ne. Bunu ben yaptım. Kale Tepe’nin sen yerini bilmezsin, Osman Tepe’yi bilirsin sen Kale Tepe’yi nereden bileceksin. Bana yine dün vurmuş. ‘2010 yılında Kdz. Ereğli Belediyesi’nin mahallesi olan Ören’e 14 yıldır imar sorununu çözemediği için doğalgaz verilemedi’ diyor. 14 Yıldır İmar durumu çözülemedi diyorsun. Sen bu işlerden anlamıyorsun ki orada hala imar sorunu çözülmedi. Çünkü araziler birbirine geçmiş. Birinin tapusunu ötekinin arsasında, çarpık yapılaşma sonuna kadar yapılmış. Hala imar sorununu çözemedik ki. Kadastrol çalışma yaptık. 14 yıldır kadastro hakkından geçebilir diyor. Durmadan engelliyorlar, Kimseyi suçlamıyorum gizli bir el engelliyor. ‘Konuyla ilgili olarak geçtiğimiz hafta Kazancı Holding Başkanı Celal Kazancı ve CEO suyla ben konuştum’ diyor onu biliyorum onlarla görüşüyorsun.

“Senin Üzerinden Prim Yapmam”

‘Konunun çözümü için söz aldım. Aynı gün Mahalle muhtarımız İsmail Sever’i arayarak müjdeyi kendisine verdim. Görünen o ki Sayın Posbıyık her zaman oldu gibi yine bizlerin yaptıkları üzerinden prim yapmaya çalışıyor’ diyor. Ya Milletvekilim ben senin üzerinden nasıl prim yapayım. Ben seni hemşerim diye kolluyorum. Sen Kaymakamlık binasını yapamadın. Onun için mi prim yapacağım senden. Emniyet Müdürlüğü’ne bir tane bina yapamadın onun için mi prim alacağım senden. Ereğli – Devrek yolunu yapamadın onun için mi, Çevre yolunu yapamadın, Kepez Yolunda ölümlü kazalar oluyor ben bundan mı prim alacam. Ereğli’de kasırga oldu sahil de plajda mezarlıkta 200 milyonluk hasar var 7 trilyon İç İşlerinden aldım senden bir lira yardım getirmedin. Devlet Hastanesinde anjiyo yapamıyorlar. Hala kalp hastalarına bakamıyorlar, doktor kadroları eksik, millet sırada bekliyor. Ondan mı prim yapacağım, senin prim yapacak neyin var.

"Kavga Edeceksen, Kavga Edelim!"

Yaptığın ne var Ereğli’ye. Ankara’da geziyorsun Özel teşebbüsler için Ereğli’dekilerin makam makam dolaşıp onları yapmaya çalışıyorsun, onları da biliyorum. Ama ben seni seviyorum niye benim üzerime geliyorsun. Kibirli olmana rağmen seni seviyorum ama sen benim üzerime geliyorsun.  Kavga edeceksen kavga edelim ben kavga etmekten bugüne kadar hiç kaçmadım. Ne güzel vekil oldun devam ediyorsun. Biz de sana bir çok konuda yardım ediyoruz. Seçimler 2 yıl sonrada da olabilir ağabeycüğüm bana niye kızıyon ya. Sana saygı gösteriyorum. 

"Senin Üzerinden Prim Yapmam!"

‘Kimse bizlerin hizmetlerin üzerinden prim yapmaya çalışmasın 14 yıldır belediye başkanı olanlar’ demiş. Ben 14 yıldır belediye başkanı değilim devlet 6 tane mazbata vermiş. 6x5 çarp kaç yıldır başkanım görürsün. Bunlar ayıp şeyler ya yakışmaz. Yazıktır ya. Ereğli’ye yazıktır. Bir yere hemşerimiz geldi dedik. İdare ediyorum falan ama basın önünde bana saldırıyor. Buraya kadastro yaptım ben. Buraya gelecek getirtmiyorsun bir gizli eller getirtmiyor ama Kandilli’ye bir anda getirdiniz. Sen getirdin biliyorum ama Kandilli’de ne yapacaksınız şimdi imar planınız yok. Ordası için yine bana gelip soracaksınız ben yardımcı olacağım size. Burada tecrübeli, bilgili, hayatını belediyeciliğe vermiş, duayen başkan var. Bütün belediyeler bana gelip soruyor. Benden yararlansana bana niye çatıyorsun. Bana düne kadar değnekle geziyor, ayakta duramıyor, bitti, yaşlı, diyordunuz. Şimdi bana çatıyorsunuz hem bana yaşlı diyorsunuz hem çatıyorsunuz. Ayıp ayıp.

"Gizli Eller Endüstri Bölgesi İçin Uğraşıyor!”

Sen değil senin sülalen çatsın bana netice alamazsınız. Efendi olursanız efendice geçiniriz. Fabrikaya durmadan adam giriyor kim sokuyor bu adamları. Bilmiyormuyuz, aptal mı sanıyorsunuz bizi. Mühendisler giriyor kim sokuyor.  Bilmiyor muyuz? Ereğli’deki gençler giremiyor, taşeronların durumunu giremiyor 20 senedir kadroya almadınız niye bunlarla uğraşmıyorsun. Gelmiş bana Ören’de gazdan bahsediyor. Bizim havaya ihtiyacımız yok. Ben sana bir şey demiyorum ama bir takım gizli eller durdurdu orayı. Ören’de 1. Parti olduğumuz için durdurdu. Gizli eller Özel Endüstri bölgesini buraya getirmeye çalışıyor. Gizli eller Erdemir’e vergi ödettirmiyor bize. Gizli eller bizi hep mahkemeye verdirtiyor. Ben gizli eller diyorum. Niye alınıp hemen ortaya çıkıp cevap veriyorsun suçlular gibi. Bugünlük bu kadar.”
Bu sayfayı yazdır

6.06.2024 18:30:47

Bu haber 548 defa okunmuştur

Facebook'ta Paylaş
YORUM EKLE
DEĞERLİ OKURLARIMIZ;
Sitemizde takip ettiğiniz haberlerimize gönderdiğiniz yorumlarınızda; suç teşkil edecek, yasa dışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri içerikli olanlar; basın meslek ahlakı ile topluma saygı dolayısıyla yayınlanmamaktadır. Bu konudaki hassasiyetimize anlayış göstereceğiniz düşüncesiyle, teşekkür ediyoruz. HAKİMİYET
Adınız


(1000 / )

YORUMLAR (0)

Şu anda 12 kişi online
Toplam ziyaret : 76.757.694

Başlangıç Tarihi Bitiş Tarihi

Fikri KAPAN { KÖŞEMDEN }
BU MEMLEKETTE ZABITA/POLİS YOK MU?


Devamını oku »

28.05.2024 09:39:38 tarihinde yazıldı
507 kez okundu

SAFRA KANAL TAŞLARINDA CERRAHİ DIŞI TEDAVİ YÖNTEMİ


Devamını oku »

14.03.2024 09:54:08 tarihinde yazıldı
1372 kez okundu


(ESPRİYLE) KAREDEN YANSIYAN

ALDI BİR TATLI TELAŞ!..


TUĞBA ARSLAN TAMİRCİ { KALEMİMDEN }
DİDEROT ETKİSİ


Devamını oku »

28.11.2023 12:54:26 tarihinde yazıldı
2855 kez okunduBu site en iyi IE5+ tarayıcı ve 1024 x 768 çözünürlükte izlenir.
Tüm Hakları Saklıdır
© 2006 EregliHakimiyet.Com - EregliHakimiyet.Net

Tasarım & Programlama RSNet tarafından yapılmıştır

Ereğli Haberleri