(Hakimiyet Gazetesi'nin resmi internet sitesidir)

O KONUŞMA ÇOK ALKIŞLANDI

Zonguldak’ın Ereğli İlçesindeki Özel Neşe Erberk Ana Okulu’nun mezuniyet töreni gerçekleştirildi.

Hüseyin Tatoğlu kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen etkinlikte, Saygı Duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı okundu.

Okul Kurucusu Dilara Bozkuş, yaptığı konuşmada, okulu açtığı ilk günden itibaren vicdanlı, merhametli, sevgi ve huzurla büyüyen çocuklar yetişmesine katkı sağlama gayesiyle yola çıktığını söyledi.

Bozkuş, akademik başarıyı eğlence ile birleştirerek çocuklara ‘eğlenerek öğretmeyi’ amaç edindiklerini belirterek, şöyle dedi:

“Bu yılda en önemlisi iyi bir ekiptir. Okulumuzda çocuklarımız ana dil, fen ve doğa matematik etkinlikleri dışında, tam zamanlı bizimle çalışan branş öğretmenleriyle aktif şekilde İngilizce ve hareket koordinasyon eğitimi alıyorlar. Okulumuzda Aktif şekilde uygulanan rotasyon sistemi ile her ders için çocuklarımız ayrı sınıfa girerek, ilk okula da daha kolay alışmalarını sağlıyoruz. Bu anlamda, Neşe Erberk Eğitim Kurumları ile çalışmaktan ve onların parçası almaktan gurur duyuyorum.”

Sınıf Öğretmeni Gülçin Hava Özdemir, İngilizce Öğretmeni Türkan Dırmandı ile

Hareket Koordinasyon Öğretmeni Büşra Eda Özhan nezaretinde okuldaki sınıfların hazırladığı İngilizce gösteri ve danslar, salondaki kalabalık tarafından sık sık yoğun alkış aldı.

Önümüzdeki eğitim-öğretim dönemi İlkokulu başlayacak çocukların sembolik ana okulu diplomalarının verildiği programda; Türk Bayrağı ve Okul Flaması devir teslim törenlerinde duygulu anlar yaşandı.

Okuldan bu yıl mezun olan Melda-Fizel Kapan çiftinin çocukları Melinda Kapan’ın, Türk Bayrağı teslim töreninde, ezberden okuduğu “Rengini Atalarımızın kanlarından almış bu şanlı bayrağımızı, Ulusumuzun bağımsızlık sembolü olduğunu biliyor ve bu bayrağı teslim etmekten gurur duyuyorum. Bugünden itibaren teslim edeceğin güne kadar gururla taşıyacağına eminim. Bu duygularla öpüyor ve teslim ediyorum” sözleri salondakilerce alkışlandı. Melunda Kaan daha sonra öptüğü Türk Bayarğı’nı Ebru-Ömer Aslanbay çiftinin çocukları Ayas Aslanbay’a teslim etti.

Mezun öğrencilerin kep fırlattığı program, okuldaki öğretmen ve personele çiçek takdim edilmesi ardından, Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 100. Yılı dolayısıyla bestelenen “parla” isimli marş, öğretmenler, öğrenciler ve salondaki davetlilerle birlikte seslendirilmesiyle sona erdi.

 
Bu sayfayı yazdır

3.06.2024 18:49:50

Bu haber 456 defa okunmuştur

Facebook'ta Paylaş
YORUM EKLE
DEĞERLİ OKURLARIMIZ;
Sitemizde takip ettiğiniz haberlerimize gönderdiğiniz yorumlarınızda; suç teşkil edecek, yasa dışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri içerikli olanlar; basın meslek ahlakı ile topluma saygı dolayısıyla yayınlanmamaktadır. Bu konudaki hassasiyetimize anlayış göstereceğiniz düşüncesiyle, teşekkür ediyoruz. HAKİMİYET
Adınız


(1000 / )

YORUMLAR (0)
Şu anda 12 kişi online
Toplam ziyaret : 77.222.449

Başlangıç Tarihi Bitiş Tarihi

Fikri KAPAN { KÖŞEMDEN }
KİT REFORMU VE ENDİŞELER! - CEZAEVİ BİR DAHA DÜŞÜNÜLMELİ!


Devamını oku »

17.07.2024 09:09:33 tarihinde yazıldı
182 kez okundu

SAFRA KANAL TAŞLARINDA CERRAHİ DIŞI TEDAVİ YÖNTEMİ


Devamını oku »

14.03.2024 09:54:08 tarihinde yazıldı
1855 kez okundu


(ESPRİYLE) KAREDEN YANSIYAN

SİZ İSTEYİN YETER Kİ!


TUĞBA ARSLAN TAMİRCİ { KALEMİMDEN }
DİDEROT ETKİSİ


Devamını oku »

28.11.2023 12:54:26 tarihinde yazıldı
4499 kez okunduBu site en iyi IE5+ tarayıcı ve 1024 x 768 çözünürlükte izlenir.
Tüm Hakları Saklıdır
© 2006 EregliHakimiyet.Com - EregliHakimiyet.Net

Tasarım & Programlama RSNet tarafından yapılmıştır

Ereğli Haberleri