(Hakimiyet Gazetesi'nin resmi internet sitesidir)

FESTİVAL DURUMUNU RESMEN AÇIKLADI

Zonguldak’ın Ereğli İlçesi Belediye Başkanı Halil Posbıyık, Cumhurbaşkanlığı kararnamesi doğrultusunda, 24. Uluslararası Sevgi, Barış, Dostluk Kültür ve Sanat Festivalini iptal etmek zorunda kaldıklarını söyledi.

Posbıyık, makamında düzenlediği basın toplantısında, festival için gerekli hazırlıkların tamamlanma aşamasına geldiğini, festival süresince gerçekleştirilecek açık hava konserlerinde sahne alacak sanatçılarla da anlaşmaya varıldığını hatırlatarak, “ancak bütün anlaşmamızı yapmamıza rağmen 17 mayıs2024 tarihli Resmi Gazetede yayınlanarak yürürlüğe giren tasarruf tedbirler ile ilgili 2024/7 sayılı Cumhurbaşkanlığı Genelgesi altından Türkiye’den sinyaller gelmeye başladı. İzmir7in en büyük, Uluslararası Müzik Festivali iptal edildi. Büyük yerlerde iptaller duymaya başladık. Yine de ‘belkibir ara buluruz’ diye sabırla bekledik. Ama maalesef olmadı. Biz de, diğer yerlerde olduğu gibi ‘Uluslararası Sevgi, Barış, Dostluk ve Sanat Festivalimizi’ iptal etmek zorunda kaldık. Hatta genelgede bu uygulama 3 yıl geçerli olarak belirtiliyor.”

GENELGE ÇOK ENTERESAN

Genelge ile değerlendirmede de bulunan Posbıyık, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“enelge çok enteresan, her şeye müdahale ediyor. Mesela basın ve yayın giderlerinde de; dergi ilan gibi yayınlar hiçbir şekilde basılmayacak. ‘Bu gibi dökümanların paylaşımı elektronik ortamda yapılacaktır’ deniyor. Basılması zorunlu diğer dökümanların ise ihtiyaç sayısı kadar ve ekonomik malzeme kullanılarak bastırılabilecek. Ağırlama giderleri zorunlu haller dışında kullanılmayacak.

"Başarılı Belediye Başkanı Sayılacaklar"

Yıllardır Belediye Başkanlığı yapan bir arkadaşınız olarak, tecrübelerime dayanarak söylüyorum; yeni seçilen belediye başkanları ve muhtarlar için çok zor bir dönem olacak. Bu döne çöpleri kaldırabilen, evlere suyu götürebilen, memur ve işçilerin parasını ödeyebilen ‘Başarılı belediye başkanı’ olacaktır.”
Bu sayfayı yazdır

28.05.2024 13:25:51

Bu haber 424 defa okunmuştur

Facebook'ta Paylaş
YORUM EKLE
DEĞERLİ OKURLARIMIZ;
Sitemizde takip ettiğiniz haberlerimize gönderdiğiniz yorumlarınızda; suç teşkil edecek, yasa dışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri içerikli olanlar; basın meslek ahlakı ile topluma saygı dolayısıyla yayınlanmamaktadır. Bu konudaki hassasiyetimize anlayış göstereceğiniz düşüncesiyle, teşekkür ediyoruz. HAKİMİYET
Adınız


(1000 / )

YORUMLAR (0)

Şu anda 16 kişi online
Toplam ziyaret : 76.758.106

Başlangıç Tarihi Bitiş Tarihi

Fikri KAPAN { KÖŞEMDEN }
BU MEMLEKETTE ZABITA/POLİS YOK MU?


Devamını oku »

28.05.2024 09:39:38 tarihinde yazıldı
508 kez okundu

SAFRA KANAL TAŞLARINDA CERRAHİ DIŞI TEDAVİ YÖNTEMİ


Devamını oku »

14.03.2024 09:54:08 tarihinde yazıldı
1373 kez okundu


(ESPRİYLE) KAREDEN YANSIYAN

ALDI BİR TATLI TELAŞ!..


TUĞBA ARSLAN TAMİRCİ { KALEMİMDEN }
DİDEROT ETKİSİ


Devamını oku »

28.11.2023 12:54:26 tarihinde yazıldı
2858 kez okunduBu site en iyi IE5+ tarayıcı ve 1024 x 768 çözünürlükte izlenir.
Tüm Hakları Saklıdır
© 2006 EregliHakimiyet.Com - EregliHakimiyet.Net

Tasarım & Programlama RSNet tarafından yapılmıştır

Ereğli Haberleri