(Hakimiyet Gazetesi'nin resmi internet sitesidir)

İŞTE FESTİVAL SANATÇILARI

Zonguldak’ın Ereğli İlçesinde gerçekleştirilecek, “24. Uluslararası Sevgi, Barış, Dostluk, Kültür ve Sanat Festivali’ndeki açık hava konserlerinde İrem Derici ve Hakan Altun’un, Simge Sağın, Kıraç’ın, Betül Demir ve Mert Demir’in sahne alacağı bildirildi.

4-7 Temmuz tarihlerinde yapılması kararlaştırılan festival programının tanıtımı Atatürk Kültür Merkezi Salonunda yapıldı.

Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, önceki festivallerden alıntıların yer aldığı kısa tanıtım filmi ardından yaptığı konuşmada, bil ülkenin sanatsız yaşayamayacağını, sanatın, ülke ve kent için ‘vazgeçilmez unsurlardan olduğunu’ savundu.

EREĞLİ SANATTAN VAZGEÇMEZ

Karadeniz Ereğli’nin de sanattan vazgeçmeyeceğini belirten Posbıyık, şöyle dedi:

“Müzik, resim, spor toplumun gelişimi için önemli şeylerdir. Belki ekonomik yönden sıkıntı içerisinde olabilirsiniz. Maddi yönden sıkıntılar olabilir ama bir bölgenin, kentin, ülkenin kalkınması için asla sanattan vazgeçemezsiniz. Bizde elimizden geldiği kadar Ereğli’de sanat olaylarına her türlü desteği vermeye çalışıyoruz. Bununla da gurur duyuyoruz. Bu konuda da her taraftan takdir alıyoruz. Ülkenin içinde bulunduğu durum herkes hissediyor ekonomik yönden sıkıntı durumda. Tüzel kişilikler de sıkıntılı durumda. Belediyelerde sıkıntılı durumda. Ben yeni seçilen Belediye Başkanlarına Allah kolaylık versin diyorum. Ama biz asla Ereğli olarak sanattan vazgeçmiyoruz.

BELEDİYEYE YÜK OLMUYORUZ

Belediyeye yük olmadan buradaki imkanı olan insanlarla, bağışlarla bunu yapıyoruz. Bize destek olan iş insanlarına, müteahhitlere, Erdemir’e hepsine buradan şükranlarımı sunuyorum.”

Belediye Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Muhammet Ali Ateş’in de festival etkinliklerinin detaylarına ilişkin bilgiler aktardığı toplantıda, katılan sivil toplum kuruluş temsilcilerinin görüş ve önerileri istendi, katkıları ile festivalin şekilleneceğini söyledi.

HANGİ GÜN, HANGİ SANATÇI

Bu yılki festival etkinliklerinin ilk günü (4 Temmuz Perşembe) yerel yorumcular Sazdan Adam ve Yağmur ana sahnede olacak.

5 Temmuz Cuma akşamı İrem Derici ve Hakan Altun’un konserleri ile devam edecek festivalin 3. günü (6 Temmuz Cumartesi) Simge Sağın ile Kıraç kanser verecek.
Bu sayfayı yazdır

4.05.2024 11:48:44

Bu haber 1162 defa okunmuştur

Facebook'ta Paylaş
YORUM EKLE
DEĞERLİ OKURLARIMIZ;
Sitemizde takip ettiğiniz haberlerimize gönderdiğiniz yorumlarınızda; suç teşkil edecek, yasa dışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri içerikli olanlar; basın meslek ahlakı ile topluma saygı dolayısıyla yayınlanmamaktadır. Bu konudaki hassasiyetimize anlayış göstereceğiniz düşüncesiyle, teşekkür ediyoruz. HAKİMİYET
Adınız


(1000 / )

YORUMLAR (0)
Şu anda 34 kişi online
Toplam ziyaret : 77.222.550

Başlangıç Tarihi Bitiş Tarihi

Fikri KAPAN { KÖŞEMDEN }
KİT REFORMU VE ENDİŞELER! - CEZAEVİ BİR DAHA DÜŞÜNÜLMELİ!


Devamını oku »

17.07.2024 09:09:33 tarihinde yazıldı
182 kez okundu

SAFRA KANAL TAŞLARINDA CERRAHİ DIŞI TEDAVİ YÖNTEMİ


Devamını oku »

14.03.2024 09:54:08 tarihinde yazıldı
1855 kez okundu


(ESPRİYLE) KAREDEN YANSIYAN

SİZ İSTEYİN YETER Kİ!


TUĞBA ARSLAN TAMİRCİ { KALEMİMDEN }
DİDEROT ETKİSİ


Devamını oku »

28.11.2023 12:54:26 tarihinde yazıldı
4499 kez okunduBu site en iyi IE5+ tarayıcı ve 1024 x 768 çözünürlükte izlenir.
Tüm Hakları Saklıdır
© 2006 EregliHakimiyet.Com - EregliHakimiyet.Net

Tasarım & Programlama RSNet tarafından yapılmıştır

Ereğli Haberleri