(Hakimiyet Gazetesi'nin resmi internet sitesidir)

ZBEܒDE KONGRE

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi’nde (ZBEÜ), I. Uluslararası Karaelmas Disiplinlerarası Sosyal Bilimler Kongresinin başladığı bildirildi.

Üniversitenin Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Koordinatörlüğünden yapılan yazılı açıklamada, ZBEÜ Sosyal Bilimler Enstitüsü ile Kariyer Planlama ve Uygulama Merkezi’nin ortaklaşa düzenlediği Kongre Sezai Karakoç Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildiği belirtildi.
Kongreye Vali Yardımcısı Turgut Subaşı, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Bekir Hakan Bakkal, Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdürü Doç. Dr. Yücel Namal, akademisyenler ve öğrenciler katıldığı anlatılan açıklamada, şunlar kaydedildi:

REKTÖR ÖZÖLÇER’E TEŞEKKÜR

“Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan kongrede, Öğr. Gör. Özlem Özdemir ve Arş. Gör. Can Şahin müzik dinletisi sundu. Müzik dinletisinin ardından Özdemir ve Şahin’e teşekkür belgesi takdim edildi.  Programın açılışında konuşan Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdürü Doç. Dr. Yücel Namal, günümüz şartlarının sosyal bilimlerde yenilikçi veya sorun çözme odaklı alternatif yaklaşımların disiplinlerarası boyutta tartışılmasını gerekli kıldığını belirtti. Namal, Cumhuriyetin 100. Yılında Atatürk’ün “muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkma” hedefi doğrultusunda gerçekleştirdikleri kongrenin düzenlenmesindeki desteğinden dolayı ZBEÜ Rektörü Prof. Dr. İsmail Hakkı Özölçer’e teşekkürlerini sundu.

Açılış programında konuşan Isparta Süleyman Demirel Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölüm Başkanı Prof. Dr. Nilüfer Negiz, Cumhuriyetin 100. yılında gerçekleştirilen sosyal bilimler kongresinin önemine değinerek, kamusal alanda kadınının görünürlüğüne yönelik bir sunum yaptı.
Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Bekir Hakan Bakkal ise kongrenin hazırlanmasında emeği geçen herkese teşekkürlerini sundu ve kongrenin verimli geçmesi temennisinde bulundu.
4 gün boyunca sürecek olan kongrede 2 davetli konuşma, 140’ın üzerinde Türkçe ve İngilizce sözlü sunum gerçekleştirilecek.”
Bu sayfayı yazdır

17.11.2023 14:40:49

Bu haber 427 defa okunmuştur

Facebook'ta Paylaş
YORUM EKLE
DEĞERLİ OKURLARIMIZ;
Sitemizde takip ettiğiniz haberlerimize gönderdiğiniz yorumlarınızda; suç teşkil edecek, yasa dışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri içerikli olanlar; basın meslek ahlakı ile topluma saygı dolayısıyla yayınlanmamaktadır. Bu konudaki hassasiyetimize anlayış göstereceğiniz düşüncesiyle, teşekkür ediyoruz. HAKİMİYET
Adınız


(1000 / )

YORUMLAR (0)

Şu anda 16 kişi online
Toplam ziyaret : 76.758.241

Başlangıç Tarihi Bitiş Tarihi

Fikri KAPAN { KÖŞEMDEN }
BU MEMLEKETTE ZABITA/POLİS YOK MU?


Devamını oku »

28.05.2024 09:39:38 tarihinde yazıldı
508 kez okundu

SAFRA KANAL TAŞLARINDA CERRAHİ DIŞI TEDAVİ YÖNTEMİ


Devamını oku »

14.03.2024 09:54:08 tarihinde yazıldı
1373 kez okundu


(ESPRİYLE) KAREDEN YANSIYAN

ALDI BİR TATLI TELAŞ!..


TUĞBA ARSLAN TAMİRCİ { KALEMİMDEN }
DİDEROT ETKİSİ


Devamını oku »

28.11.2023 12:54:26 tarihinde yazıldı
2858 kez okunduBu site en iyi IE5+ tarayıcı ve 1024 x 768 çözünürlükte izlenir.
Tüm Hakları Saklıdır
© 2006 EregliHakimiyet.Com - EregliHakimiyet.Net

Tasarım & Programlama RSNet tarafından yapılmıştır

Ereğli Haberleri