(Hakimiyet Gazetesi'nin resmi internet sitesidir)

AMAÇ FARKINDALIK YARATMAK

Zonguldak’ın Ereğli İlçesindeki Erdemir İlkokulu’nda, öğrenciler evlerindeki atık malzemelerden yaptıkları giysilerle okulda defile gerçekleştirdiler.

 “Eko Okullar Projesi” kapsamında, Erdemir İlkokulu 1-B sınıf öğretmeni Yeşim Narman Çitfçi önderliğinde geri dönüşüme vurgu yapmak ve gündemde tutmak amacıyla gerçekleştirilen etkinlikte, öğrenciler, evlerindeki atık gazete ve kağıtlardan elbiseler yaptılar.

Okul Müdürü İlker Kıbrıs’ın da desteklediği proje kapsamında öğrenciler, hazırladıkları giysilerle velilerin de yer aldığı okul bahçesinde defilelerini gerçekleştirdiler.

Etkinliği organize eden sınıf öğretmeni Çiftçi, yaptığı açıklamada, geleceğe sahip çıkmak ve dünyanın tükenen kısıtlı imkanlarını hor kullanmadan, israf etmeden geri dönüştürmenin her bireyin görevi olduğunu belirterek, şunları kaydetti:

“Bu görevi okul öğrencilerime de aşılamak ve farkındalık oluşturmak için ‘Eko Defile’yi düzenledik. Sadece kağıt ve gazete değil plastik, giysi gibi meteryalleri de geri dönüşüme kazandırıyoruz.  Plastik kapaklar ile engelli vatandaşlarımıza tırnak içinde özel vatandaşlarımıza tekerlekli sandalye katkısında bulunmanın da mutluluğunu yaşıyoruz. Bu tür etkinlikler artarak devam edecektir.

MÜDÜR KIBRIS'A TEŞEKKÜR

Öğretmen Çiftçi, etkinliğin gerçekleşmesinde, okul Müdürü Kıbrıs’tan büyük destek aldıklarını hatırlattığı açıklamasında, “Erdemir İlkokulu Okul Müdürü İlker Kıbrıs'a, müdür yardımcılarına, destekleyen öğretmen arkadaşlarıma ve en önemlisi; öğrencilerimi ve velilerimi bu konuda beni destekledikleri için çok teşekkür ediyorum” ifadelerine yer verdi.
Bu sayfayı yazdır

1.06.2023 16:16:36

Bu haber 681 defa okunmuştur

Facebook'ta Paylaş
YORUM EKLE
DEĞERLİ OKURLARIMIZ;
Sitemizde takip ettiğiniz haberlerimize gönderdiğiniz yorumlarınızda; suç teşkil edecek, yasa dışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri içerikli olanlar; basın meslek ahlakı ile topluma saygı dolayısıyla yayınlanmamaktadır. Bu konudaki hassasiyetimize anlayış göstereceğiniz düşüncesiyle, teşekkür ediyoruz. HAKİMİYET
Adınız


(1000 / )

YORUMLAR (0)
Şu anda 2 kişi online
Toplam ziyaret : 76.579.310

Başlangıç Tarihi Bitiş Tarihi

Fikri KAPAN { KÖŞEMDEN }
BU MEMLEKETTE ZABITA/POLİS YOK MU?


Devamını oku »

28.05.2024 09:39:38 tarihinde yazıldı
333 kez okundu

SAFRA KANAL TAŞLARINDA CERRAHİ DIŞI TEDAVİ YÖNTEMİ


Devamını oku »

14.03.2024 09:54:08 tarihinde yazıldı
1280 kez okundu


(ESPRİYLE) KAREDEN YANSIYAN

ALDI BİR TATLI TELAŞ!..


TUĞBA ARSLAN TAMİRCİ { KALEMİMDEN }
DİDEROT ETKİSİ


Devamını oku »

28.11.2023 12:54:26 tarihinde yazıldı
2393 kez okunduBu site en iyi IE5+ tarayıcı ve 1024 x 768 çözünürlükte izlenir.
Tüm Hakları Saklıdır
© 2006 EregliHakimiyet.Com - EregliHakimiyet.Net

Tasarım & Programlama RSNet tarafından yapılmıştır

Ereğli Haberleri