(Hakimiyet Gazetesi'nin resmi internet sitesidir)

TEKİN SÖZ VERDİ!..

EREĞLİ
  CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin’in, Karaelmas Gazeteciler Derneği’ni (KGD) ziyaret ettiği bildirildi.
  KGD’den yapılan yazılı açıklamaya göre, çeşitli ziyaret ve incelemelerde bulunmak üzere Zonguldak’a gelen Tekin, KGD Başkanı ve Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Zonguldak Temsilcisi Osman Sav ile yöneticiler tarafından karşılandı.
  Gazetecilerle sohbet eden Tekin, yerel medyayı önemsediğini belirterek, “Yerel medyaya destek vereceğiz” dedi.
   Tekin, yerel medyanın sorunlarıyla ilgili açıklamasında şunları kaydetti:
  “Gazetelerin manşetlerinde maden cinayetleri çok yer almıyor. Basının görevi ayrıca duyarlı toplumu harekete geçirmektir. Ama yerel medya bu konuda daha duyarlı davranıyor. Fakat bunun yanında yerel medyanın çok ciddi sorunları var. Bizim de yerel medyayla ilgili çok ciddi bir hazırlığımız var. Her şeyden önce gazeteciliğin kriterleri olması lazım. Bunun için de bugün RTÜK dediğimiz benzer bir kurum olursa kim gazete yapabilir ya da kim yapamaz belli olur. Bir sorumluluk olur. Seçime 2 ay kala gazete çıkıyor. Bunlar önlenmiş olur.
  Aynı zaman da ekonomik özgürlük olursa, basın özgürlüğü olur. Basının ekonomik özgürlüğü olmadığı için bu eleştiriler oluyor. Basının ekonomik özgürlüğünün olması için reklam payının belli bir bölümünün mutlaka yerel medyaya ayrılması gerekiyor. Bunun içinde bir kurumun oluşması gerekiyor. Bütün bu hazırlıklarımız var ama iktidarı ikna edebilirsek, siz ikna edebilirseniz yerel medyanın yaşaması için yapılması gereken ne destek varsa bizde bu destekleri sunmak istiyoruz. Toplumsal özgürlükte buna benzerdir.
  Dünyanın her yerinde basının özgürlüğü vardır. Her şeyden önce medya özgürlüğünün Anayasal bir özgürlüğünün olması lazım. İktidara dayalı bir medya özgürlüğü olmaz. Son 30 yılda basın mensupları iktidarın çarklarına uymuştur. Çalışan gazetecilerin tatili olmaz mı? Bir bayram gazetesi çıkıyordu ama onu da ranta kurban ettiler.”
  CHP Zonguldak Milletvekili Ali İhsan Köktürk’ün de hazır bulunduğu ziyarette Dernek Başkanı Sav ile KGD eski Başkanı Atilla Öksüz tarafından, Tekin’e CHP Merkez İlçe Kongresi’nde konuşma yaparken Öksüz’ün çektiği bir fotoğraf hediye edildi.Bu sayfayı yazdır

18.1.2013 15:39:11

Bu haber 958 defa okunmuştur

Facebook'ta Paylaş
YORUM EKLE
DEĞERLİ OKURLARIMIZ;
Sitemizde takip ettiğiniz haberlerimize gönderdiğiniz yorumlarınızda; suç teşkil edecek, yasa dışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri içerikli olanlar; basın meslek ahlakı ile topluma saygı dolayısıyla yayınlanmamaktadır. Bu konudaki hassasiyetimize anlayış göstereceğiniz düşüncesiyle, teşekkür ediyoruz. HAKİMİYET
Adınız


(1000 / )

YORUMLAR (0)Şu anda 23 kişi online
Toplam ziyaret : 52.882.488

Başlangıç Tarihi Bitiş Tarihi

Fikri KAPAN { KÖŞEMDEN }
GEÇEN HAFTADAN KALAN-KARAR VE AÇIKLAMA


Devamını oku »

12.11.2019 11:03:41 tarihinde yazıldı
236 kez okundu

Deniz ÖZSAN { DİYETİSYENDEN... }
     Uzman Diyetisyen - denizozsan@gmail.com
TURUNCU MUCİZE: CENNET HURMASI


Devamını oku »

12.11.2019 18:04:39 tarihinde yazıldı
265 kez okundu

Recep ÇETİN { TARİHTEN... }
ORHAN GAZİ''NİN İMRENDİĞİ KÖY; İMRENLER


Devamını oku »

6.11.2019 10:19:30 tarihinde yazıldı
845 kez okundu

(ESPRİYLE) KAREDEN YANSIYAN

NE KONUŞTULAR DERSİNİZ?Bu site en iyi IE5+ tarayıcı ve 1024 x 768 çözünürlükte izlenir.
Tüm Hakları Saklıdır
© 2006 EregliHakimiyet.Com - EregliHakimiyet.Net

Tasarım & Programlama RSNet tarafından yapılmıştır

Ereğli Haberleri