(Hakimiyet Gazetesi'nin resmi internet sitesidir)

BAŞSAĞLIĞI MESAJI YAYINLADI

EREĞLİ
  Zonguldak’ın Ereğli İlçesi Belediye Başkanı Halil Posbıyık, geçirdiği ameliyat sonrası yaşamını yitiren gazeteci Mehmet Ali Birand’ın, Türk basınının büyük duayeni ve ustası olduğunu bildirdi.
  Posbıyık, yayınladığı başsağlığı mesajında, şunları kaydetti:
  Hayatının son dönemlerinde, yakalandığı amansız hastalığın pençesinden kurtulmak için büyük mücadeleler veren, yüreğinde yaşattığı insan sevgisi ve yüzünden hiç eksik etmediği o unutulmaz tebessümüyle hastalığa ve ölüme meydan okuyan Mehmet Ali Birand, küçük bir operasyon için gittiği hastanede hiç beklenilmeyen biçimde hayata gözlerini yumdu.
  Kuşku yoktur ki Sayın Birand için sadece ‘iyi bir gazeteciydi’ demek yeterli bir ifade olmayacaktır. Türk basınında ilk kez’“uluslararası gazetecilik’ kimliğini halka tanıştıran isim olan Birand, televizyon haberciliğinin de ilk program yapımcısı özelliğine sahip olan, meslek hayatı boyunca da sayısız gazeteci yetiştiren bir ustaydı.
  Dünya genelinde, ulaşılmaz ya da bir araya gelinemez denilen birçok kişiyle tarihe geçen röportajlara ve söyleşilere imza atan Birand’ın vefatı, hiç kuşku yoktur ki sadece Türk basını için değil hepimiz için büyük bir kayıptır. Yaşamının son anına kadar, Cumhuriyet’e, Atatürk ilke ve devrimleri ile demokrasiye bağlı kalan; yurdumuzda yaşayan herkesin sevgi ve barış içinde bir arada olması adına didinen Birand, hepimizin kalbinde bu özellikleriyle yaşayacak ve asla unutulmayacaktır.
  Duayen gazeteci Mehmet Ali Birand’a yüce Allah’tan gani rahmet, başta ailesi ve basın camiamız olmak üzere tüm Türk halkına ve başsağlığı diliyorum.”
  Diğer yandan, Belediye Basın Bürosu sorumlusu Serkan Aydemir ile Altan Akçakese de yayınladıkları mesajla Birand’a başsağlığı dileğinde bulundular.Bu sayfayı yazdır

18.1.2013 14:53:38

Bu haber 1071 defa okunmuştur

Facebook'ta Paylaş
YORUM EKLE
DEĞERLİ OKURLARIMIZ;
Sitemizde takip ettiğiniz haberlerimize gönderdiğiniz yorumlarınızda; suç teşkil edecek, yasa dışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri içerikli olanlar; basın meslek ahlakı ile topluma saygı dolayısıyla yayınlanmamaktadır. Bu konudaki hassasiyetimize anlayış göstereceğiniz düşüncesiyle, teşekkür ediyoruz. HAKİMİYET
Adınız


(1000 / )

YORUMLAR (0)Şu anda 15 kişi online
Toplam ziyaret : 62.791.292

Başlangıç Tarihi Bitiş Tarihi

RAPUNZEL SENDROMU


Devamını oku »

6.7.2021 11:32:20 tarihinde yazıldı
253 kez okundu

Fikri KAPAN { KÖŞEMDEN }
24 TEMMUZ BASIN BAYRAMI!


Devamını oku »

27.7.2021 10:34:13 tarihinde yazıldı
134 kez okundu

TUĞBA ARSLAN TAMİRCİ { KALEMİMDEN }
BOŞVERME..!


Devamını oku »

28.7.2021 10:53:19 tarihinde yazıldı
288 kez okundu

Deniz ÖZSAN { DİYETİSYENDEN... }
     Uzman Diyetisyen - denizozsan@gmail.com
BU BAYRAM NELERE DİKKAT ETMELİ?


Devamını oku »

13.7.2021 12:13:04 tarihinde yazıldı
220 kez okundu

Recep ÇETİN { TARİHTEN... }
KAMİL ERDEM''DEN CELAL BAYAR''A MEKTUP...


Devamını oku »

29.7.2021 09:31:27 tarihinde yazıldı
205 kez okunduBu site en iyi IE5+ tarayıcı ve 1024 x 768 çözünürlükte izlenir.
Tüm Hakları Saklıdır
© 2006 EregliHakimiyet.Com - EregliHakimiyet.Net

Tasarım & Programlama RSNet tarafından yapılmıştır

Ereğli Haberleri