(Hakimiyet Gazetesi'nin resmi internet sitesidir)

BAYRAKTAROĞLU İSPANYA’DA…

(ZONGULDAK/Fikri Kapan) - Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi (ZBEÜ Obezite ve Diyabet Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü ve Tıp Fakültesi Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Taner Bayraktaroğlu’nun, İspanya’daki Barselona Üniversitesine bağlı Podoloji/Podiatri Hastanesini ziyaret ettiği bildirildi.

ZBEÜ Basın yayın ve Halkla İlişkiler koordinatörlüğünden yapılan yazılı açıklamaya göre

Barselona Üniversitesi Podoloji Hastanesi Merkez Müdürü Dr. Carles Vergis tarafından karşılanan Bayraktaroğlu,  ziyarette Üniversitemiz Obezite ve Diyabet Uygulama ve Araştırma Merkezinin çalışmaları hakkında bilgi paylaştı.

Ziyareti, akademik ve uluslararası işbirliği sağlanması amacıyla gerçekleştirdiğini belirten Bayraktaroğlu, şunları kaydetti:

“Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi bünyesinde ülkemizin kamuya bağlı ilk ve tek Obezite ve Diyabet Uygulama ve Araştırma Merkezimizin faaliyetleri içerisinde podoloji eğitim, araştırma ve sağlık hizmetlerini ulusal boyutta önemli bir düzeyde yürütmekteyiz. Üniversitemizde podoloji ön lisansı, podoloji yüksek lisans ve podoloji doktora eğitim programları pratik uygulamaları ile araştırmalarını merkezimizde gerçekleştirmektedir.”

Obezite ve Diyabet Uygulama ve Araştırma Merkezimizde podolojinin eğitim ve sağlık hizmeti faaliyetlerini uluslararası standartlara ulaştırmak, bu açıdan uluslararası koordinasyon ve işbirliğini arttırmak için yapılan ziyarette, kurumsal akademik faaliyetler, eğitimler, çalışmalar, tecrübe paylaşımı için koordinasyon ve işbirliği çerçevesinde fikir alışverişinde bulunuldu. Ardından hastanedeki faaliyet alanları gezildi.

Bayraktaroğlu, ziyarete verdiği destekten dolayı Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. İsmail Hakkı Özölçer’e, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Murat Can’a, İç Hastalıkları Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Şehmus Ertop’a, teşekkür etti.


https://www.ereglihakimiyet.com/tumyazilar.asp?yazar=yustundagBu sayfayı yazdır

28.3.2023 09:50:23

Bu haber 268 defa okunmuştur

Facebook'ta Paylaş
YORUM EKLE
DEĞERLİ OKURLARIMIZ;
Sitemizde takip ettiğiniz haberlerimize gönderdiğiniz yorumlarınızda; suç teşkil edecek, yasa dışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri içerikli olanlar; basın meslek ahlakı ile topluma saygı dolayısıyla yayınlanmamaktadır. Bu konudaki hassasiyetimize anlayış göstereceğiniz düşüncesiyle, teşekkür ediyoruz. HAKİMİYET
Adınız


(1000 / )

YORUMLAR (0)


Şu anda 3 kişi online
Toplam ziyaret : 71.354.254

Başlangıç Tarihi Bitiş Tarihi

KABIZLIĞIN ÖNEMLI BIR NEDENI: ANISMUS


Devamını oku »

10.1.2023 13:01:29 tarihinde yazıldı
1362 kez okundu

Fikri KAPAN { KÖŞEMDEN }
NORMALE DÖNME ZAMANI! ÇÜNKÜ BEKA SORUNU VAR!


Devamını oku »

30.5.2023 09:50:26 tarihinde yazıldı
104 kez okundu

TUĞBA ARSLAN TAMİRCİ { KALEMİMDEN }
KIRK YILLIK KANİ,OLUR MU YANİ…


Devamını oku »

23.5.2023 11:41:52 tarihinde yazıldı
283 kez okundu

Deniz ÖZSAN { DİYETİSYENDEN... }
     Uzman Diyetisyen - denizozsan@gmail.com
ŞİMDİ DETOKS ZAMANI


Devamını oku »

20.5.2022 11:53:37 tarihinde yazıldı
1403 kez okundu

Recep ÇETİN { TARİHTEN... }
ALAPLI-BÜYÜK TEKKE KÖYÜNDE, HIRİSTİYAN AZİZİ VE İSLAM SEYİDİ Mİ YATMAKTADIR?


Devamını oku »

27.10.2022 11:53:34 tarihinde yazıldı
1234 kez okundu


Bu site en iyi IE5+ tarayıcı ve 1024 x 768 çözünürlükte izlenir.
Tüm Hakları Saklıdır
© 2006 EregliHakimiyet.Com - EregliHakimiyet.Net

Tasarım & Programlama RSNet tarafından yapılmıştır

Ereğli Haberleri