(Hakimiyet Gazetesi'nin resmi internet sitesidir)

ÜNİVERSİTEDE DEPREMZEDE ÇOCUKLAR…

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi (ZBEÜ) kampüslerinde, depremzede ve küçük çocuklara yönelik etkinlikler düzenlendiği bildirildi.

Üniversitenin Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamaya göre, ZBEÜ Çaycuma Gıda ve Tarım Meslek Yüksekokulu ile ÇaycumaMeslek Yüksekokulu, afetzede çocukları ve annelerini kampüste ağırladı.

Etkinlikte, yaşları 1 ile 17 arasında değişen çocuklara önce Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Vakfının destekleriyle ve meslek yüksekokulu personelinin katkılarıyla hazırlanan oyuncaklar ile kırtasiye malzemeleri dağıtıldı ve ardından Çaycuma Yükseköğrenim Kurumlarını Destekleme Derneği ve personelin destekleri ile alınan pamuk şeker, kek, çikolata ve meyve suyu ikram edildi.

Etkinlikte, Çaycuma Gıda ve Tarım Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Deniz Karaelmas ve Çaycuma Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Hikmet Yazıcının organizasyonunda düzenlenen etkinliğe Çaycuma Kampüsündeki Kredi Yurtlar Kurumuna yerleşen 130 depremzede çocuk ve anneleri katıldı. Her iki meslek yüksekokulunun akademik ve idari personeli de etkinlikte hazır bulundu.

MİNİKLER FEN FAKÜLTESİNİ GEZDİ

Diğer yandan, ZBEÜ Hacı Mevlüt ve Hacı Sabahat Hamzaoğlu Anaokulu, Bilim ve Teknoloji Haftası kapsamında dün Fen Fakültesini ziyaret etti.

Anaokulu Birim Sorumlusu Öğretim Görevlisi Yasemin Cengiz Demir’in koordinasyonunda 27 minik öğrenciye Fen Fakültesi gezdirildi. Çocukları Fen Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Kadir Demir, Dr. Öğretim Üyesi Seval Çapanlar ve Dr. Öğretim Üyesi Faruk Çolak karşıladı.  Çocukların bilim ve teknolojiye ilgi duymalarını sağlamak amacıyla düzenlenen gezide önce Biyoloji müzesini gezen minikler, müzede bulunan çeşitli canlı kalıntılarını büyük bir merakla inceledi.Ardından öğretim üyelerinin kontrolünde deney yapmak üzere Kimya laboratuvarına giden minikler,yaşlarına uygun şekilde, koruyucu önlemler alınarak, mikroskop ve çeşitli aletlerle deney yapmanın tadını çıkardı.


http://www.ereglihakimiyet.com/tumyazilar.asp?yazar=yustundagBu sayfayı yazdır

14.3.2023 18:54:45

Bu haber 206 defa okunmuştur

Facebook'ta Paylaş
YORUM EKLE
DEĞERLİ OKURLARIMIZ;
Sitemizde takip ettiğiniz haberlerimize gönderdiğiniz yorumlarınızda; suç teşkil edecek, yasa dışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri içerikli olanlar; basın meslek ahlakı ile topluma saygı dolayısıyla yayınlanmamaktadır. Bu konudaki hassasiyetimize anlayış göstereceğiniz düşüncesiyle, teşekkür ediyoruz. HAKİMİYET
Adınız


(1000 / )

YORUMLAR (0)Şu anda 7 kişi online
Toplam ziyaret : 70.372.606

Başlangıç Tarihi Bitiş TarihiKABIZLIĞIN ÖNEMLI BIR NEDENI: ANISMUS


Devamını oku »

10.1.2023 13:01:29 tarihinde yazıldı
945 kez okundu

Fikri KAPAN { KÖŞEMDEN }
SEÇİMLERDE SONA DOĞRU!..


Devamını oku »

28.3.2023 10:19:50 tarihinde yazıldı
88 kez okundu

TUĞBA ARSLAN TAMİRCİ { KALEMİMDEN }
ONLAR BAŞA TAC İMİŞ…


Devamını oku »

25.3.2023 12:38:09 tarihinde yazıldı
154 kez okundu

Deniz ÖZSAN { DİYETİSYENDEN... }
     Uzman Diyetisyen - denizozsan@gmail.com
ŞİMDİ DETOKS ZAMANI


Devamını oku »

20.5.2022 11:53:37 tarihinde yazıldı
1136 kez okundu

Recep ÇETİN { TARİHTEN... }
ALAPLI-BÜYÜK TEKKE KÖYÜNDE, HIRİSTİYAN AZİZİ VE İSLAM SEYİDİ Mİ YATMAKTADIR?


Devamını oku »

27.10.2022 11:53:34 tarihinde yazıldı
876 kez okundu


Bu site en iyi IE5+ tarayıcı ve 1024 x 768 çözünürlükte izlenir.
Tüm Hakları Saklıdır
© 2006 EregliHakimiyet.Com - EregliHakimiyet.Net

Tasarım & Programlama RSNet tarafından yapılmıştır

Ereğli Haberleri