(Hakimiyet Gazetesi'nin resmi internet sitesidir)

TÜBİTAK İŞBİRLİĞİYLE…

(Haber: Fikri Kapan) - Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesinde (ZBEÜ), “Özel Eğitim Öğretmen Adaylarıyla Bilimi Yaşıyoruz, Bilimsel Düşünmeyi Öğreniyoruz!” konulu etkinlik düzenlendiği bildirildi.

Üniversitenin Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Koordinatörlüğünden yapılan yazılı açıklamada,

TÜBİTAK 4008 Özel Gereksinimli Bireylere Yönelik Kapsayıcı Toplum Uygulamaları Destekleme Programı kapsamında hayata geçirilen projesinin açılışının 27 Ocak’ta Tahir Karauğuz Konferans Salonunda yapıldığı belirtildi.

Açılışa, ZBEÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Şenol Hakan Kutoğlu, akademik- idari personel ve çeşitli üniversitelerden Özel Eğitim Bölümlerinin 3. veya 4. sınıfına devam eden öğrencilerin katıldığı anlatılan açıklamada, şunlar kaydedildi:

“Rektör Yardımcısı Kutoğlu’nun yaptığı açılış konuşmasının ardından bir sunum gerçekleştiren Proje Yürütücüsü Ereğli Eğitim Fakültesi Özel Eğitim Bölümü öğretim üyesi Dr. Necla Işıkdoğan Uğurlu, projenin yüzlerce başvuru arasından yüksek puanla kabul edilmesinin gururunu yaşadıklarını ifade etti.

“Özel gereksinimli çocuklar zorluk yaşıyor.”

Çocukların olgunlaşmayla beraber yaşadıkları çevre ve dünyaya ilişkin bilgilerinin de geliştiği belirten Uğurlu, özel gereksinimli çocuklarda bu sürecin sahip oldukları sınırlılıklardan dolayı daha yavaş ilerlediğini, gözlem, deneyim ve bilgi alışverişinde bazı zorluklar yaşadıklarını kaydetti. Uğurlu, gerçekleştirdikleri bu proje ile özel eğitim öğretmen adaylarına bilimsel düşünmeyi öğretmek ve özel gereksinimli öğrencilerin ihtiyaç duyduğu; kendilerini tanıma, çevre bilinci ve canlıları benimseme konularında bilgi edinmelerini amaçladıklarını vurguladı. 8 aylık araştırma ve raporlaştırma sürecinin sonunda hazırlanan projenin, grup çalışmaları, yansıtıcı düşünme ürünleri ve gözlem gibi faaliyetler ile tamamlanması planlanıyor. 27 Ocak’ta başlayan etkinlik 3 gün sürecek.”


http://www.ereglihakimiyet.com/tumyazilar.asp?yazar=yustundagBu sayfayı yazdır

29.1.2023 15:40:53

Bu haber 193 defa okunmuştur

Facebook'ta Paylaş
YORUM EKLE
DEĞERLİ OKURLARIMIZ;
Sitemizde takip ettiğiniz haberlerimize gönderdiğiniz yorumlarınızda; suç teşkil edecek, yasa dışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri içerikli olanlar; basın meslek ahlakı ile topluma saygı dolayısıyla yayınlanmamaktadır. Bu konudaki hassasiyetimize anlayış göstereceğiniz düşüncesiyle, teşekkür ediyoruz. HAKİMİYET
Adınız


(1000 / )

YORUMLAR (0)Şu anda 9 kişi online
Toplam ziyaret : 70.372.586

Başlangıç Tarihi Bitiş TarihiKABIZLIĞIN ÖNEMLI BIR NEDENI: ANISMUS


Devamını oku »

10.1.2023 13:01:29 tarihinde yazıldı
945 kez okundu

Fikri KAPAN { KÖŞEMDEN }
SEÇİMLERDE SONA DOĞRU!..


Devamını oku »

28.3.2023 10:19:50 tarihinde yazıldı
88 kez okundu

TUĞBA ARSLAN TAMİRCİ { KALEMİMDEN }
ONLAR BAŞA TAC İMİŞ…


Devamını oku »

25.3.2023 12:38:09 tarihinde yazıldı
154 kez okundu

Deniz ÖZSAN { DİYETİSYENDEN... }
     Uzman Diyetisyen - denizozsan@gmail.com
ŞİMDİ DETOKS ZAMANI


Devamını oku »

20.5.2022 11:53:37 tarihinde yazıldı
1136 kez okundu

Recep ÇETİN { TARİHTEN... }
ALAPLI-BÜYÜK TEKKE KÖYÜNDE, HIRİSTİYAN AZİZİ VE İSLAM SEYİDİ Mİ YATMAKTADIR?


Devamını oku »

27.10.2022 11:53:34 tarihinde yazıldı
876 kez okundu


Bu site en iyi IE5+ tarayıcı ve 1024 x 768 çözünürlükte izlenir.
Tüm Hakları Saklıdır
© 2006 EregliHakimiyet.Com - EregliHakimiyet.Net

Tasarım & Programlama RSNet tarafından yapılmıştır

Ereğli Haberleri