(Hakimiyet Gazetesi'nin resmi internet sitesidir)

SÖZLEŞMELERE DESTEK İÇİN...

Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) Genel Başkanı Hakan Yeşil’in, Ankara’da bir dizi ziyaretlerde bulunduğu bildirildi.

GMİS Basın Bürosundan yapılan yazılı açıklamaya göre, Yeşil, beraberinde Genel Başkan Yardımcısı İsa Mutlu, Genel Teşkilatlandırma ve Eğitim Sekreteri Tayfun Demir ile birlikte; TÜRK-İŞ Genel Başkanı Ergün Atalay, AK Parti Milletvekili Polat Türkmen, AK Parti Milletvekili Ahmet Çolakoğlu ve AK Parti Milletvekili Hamdi Uçar ile CHP Milletvekili Ünal Demirtaş ve CHP Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz’ı ziyaret etti.

Yeşil,ziyaretlere ilişkin yaptığı açıklamada, şunları kaydetti:

“Türkiye Taş Kömürü kurumundaki (TTK) işçi açıkları nedeniyle 5 işçinin yapması gereken işi 3 işçi yapıyor. Hem üretimi artırarak stratejik kaynak olan taşkömürünü ülkemiz ekonomisine ve sanayisine kazandırmak hem de iş sağlığı ve güvenliği zafiyetini ortadan kaldırmak için TTK’nın işçi açıklarının giderilmesi gerekiyor. Maden Tetnik Aram Kurumunun (MTA) daha aktif hale getirilmesi gerekiyor. Bunun için de kuruma kalifiye eleman alınmalı.
TTK’da özellikle yer üstünde ve MTA’da çalışan arkadaşlarımızın düşük ücret ile yeraltında çalışanların sanatları arasındaki ücret sorunlarının çözülmesi için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Eşit işe eşit ücret talebimiz var. TTK’da 30’uncu dönem, MTA’da 20’nci dönem toplu iş sözleşmelerine ilişkin çalışmalarımıza destek olmanızı ve katkı vermenizi bekliyoruz”

TÜRK-İŞ Genel Başkanı Ergün Atalay, TTK ve MTA’ya işçi alımı için çalıştığını, toplu iş sözleşmelerinin ise işçileri memnun edecek şekilde en kısa sürede tamamlamayı hedeflediklerini belirtilen açıklamada, Milletvekillerinin de TTK ve MTA’ya işçi alınması gerektiğini belirterek, GMİS’in çalışmalarına destek ve katkı vereceklerini ifade ettikleri anlatıldı.

GMİS Yönetimi ayrıca; Atalay, Türkmen, Çolakoğlu, Uçar, Demirtaş ve Yavuzyılmaz’ı 4 Şubat’ta yapılacak GMİS 12. Olağan Genel Kurulu’na davet etti.


http://www.ereglihakimiyet.com/tumyazilar.asp?yazar=yustundagBu sayfayı yazdır

26.1.2023 13:32:48

Bu haber 314 defa okunmuştur

Facebook'ta Paylaş
YORUM EKLE
DEĞERLİ OKURLARIMIZ;
Sitemizde takip ettiğiniz haberlerimize gönderdiğiniz yorumlarınızda; suç teşkil edecek, yasa dışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri içerikli olanlar; basın meslek ahlakı ile topluma saygı dolayısıyla yayınlanmamaktadır. Bu konudaki hassasiyetimize anlayış göstereceğiniz düşüncesiyle, teşekkür ediyoruz. HAKİMİYET
Adınız


(1000 / )

YORUMLAR (1)
26.01.2023 21:54:00
Madenci diyor ki;

Promosyonda aldığınız zaferden de bahsedin vekillere başkanlarŞu anda 3 kişi online
Toplam ziyaret : 70.372.464

Başlangıç Tarihi Bitiş TarihiKABIZLIĞIN ÖNEMLI BIR NEDENI: ANISMUS


Devamını oku »

10.1.2023 13:01:29 tarihinde yazıldı
945 kez okundu

Fikri KAPAN { KÖŞEMDEN }
SEÇİMLERDE SONA DOĞRU!..


Devamını oku »

28.3.2023 10:19:50 tarihinde yazıldı
88 kez okundu

TUĞBA ARSLAN TAMİRCİ { KALEMİMDEN }
ONLAR BAŞA TAC İMİŞ…


Devamını oku »

25.3.2023 12:38:09 tarihinde yazıldı
154 kez okundu

Deniz ÖZSAN { DİYETİSYENDEN... }
     Uzman Diyetisyen - denizozsan@gmail.com
ŞİMDİ DETOKS ZAMANI


Devamını oku »

20.5.2022 11:53:37 tarihinde yazıldı
1135 kez okundu

Recep ÇETİN { TARİHTEN... }
ALAPLI-BÜYÜK TEKKE KÖYÜNDE, HIRİSTİYAN AZİZİ VE İSLAM SEYİDİ Mİ YATMAKTADIR?


Devamını oku »

27.10.2022 11:53:34 tarihinde yazıldı
876 kez okundu


Bu site en iyi IE5+ tarayıcı ve 1024 x 768 çözünürlükte izlenir.
Tüm Hakları Saklıdır
© 2006 EregliHakimiyet.Com - EregliHakimiyet.Net

Tasarım & Programlama RSNet tarafından yapılmıştır

Ereğli Haberleri