(Hakimiyet Gazetesi'nin resmi internet sitesidir)

GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN

24 Kasım Öğretmenler Günü, törenlerle kutlanacak.

İl Milli Eğitim Müdürü Züleyha Aldoğan’ın açıklamasına göre, Zonguldak’ta, yarın (24 Kasım) Valilik Binası Önündeki alanda düzenlenecek törende, saat 10.00’da Atatürk Anıtı’na çelenk konulacak.

Zonguldak’taki Program, saat 11.00’de, Şehit Prof. Dr. İlhan Varank Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Konferans Salonu’nda devam edecek.

EREĞLİ’DEKİ PROGRAM

Karadeniz Ereğli’de de İlçe Milli Eğitim Müdürü Harun Akgül’ün açıklamasına göre, Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile Ereğli Mesleki Eğitim Merkezi tarafından hazırlanan program kapsamında, Atatürk Anıtı Alanında saat 10.00’da başlayacak törende, Anıt’a çelenk konulacak.

Saygı Duruşunda bulunulup, İstiklal Marşı okunmasının ardından, program, saat 10.30’da Hüseyin Tatoğlu Kültür Merkezi salonunda devam edecek.

Burada da Saygı Duruşunda bulunulup, İstiklal Marşı’nın okunması ardından, Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer’in kutlama mesajı okunacak.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Akgül’ün, günün anlam ve önemini belirten konuşma yapacağı programda, adaylığı kaldırılan öğretmenlerin yemin töreni gerçekleştirilecek.

Emekli öğretmenlere Hizmet Şeref Belgelerinin takdim edileceği törende, emekli öğretmenler adına Hüseyin Uysal bir konuşma yapacak.

Program, öğretmen ve öğrencilerin hazırladığı Oratoryo ve koro sunumu ile sona erecek.

VALİ TUTULMAZ’IN MESAJI

Bu arada, Zonguldak Valisi Mustafa Tutulmaz, Öğretmenler Günü dolayısıyla yayınladığı mesajında şunları kaydetti:

“Ulvi bir kamu görevi olan öğretmenlik, büyük bir sabır, sevgi, hoşgörü ve fedakârlık gerektiren onurlu bir meslektir.
Ülkelerin toplumsal refahı, gelişip, kalkınması, baş döndürücü bir hızla ilerleyen teknolojik ve diğer gelişmelere anında adapte olunması, ancak eğitim öğretime gereken hassasiyetin gösterilmesi ve nitelikli bir eğitim sistemi ile mümkündür.
Ülkemizin her zaman öncelikleri arasında yer alan eğitim öğretim konusunda, Cumhuriyetin ilanı ile birlikte başlatılan eğitim seferberliğinde devletimizin sağladığı imkânlarla ve değerli öğretmenlerimizin gösterdiği azim ve fedakârlık sayesinde bugün çok iyi bir noktaya ulaşılmıştır.
Büyük Önder Atatürk’ün Başöğretmen unvanını kabul ettiği tarih olan 24 Kasım gününün Öğretmenler Günü olarak kutlanması devletimizin öğretmenlere verdiği değerin ve önemin en anlamlı göstergesidir.
Yaşantımızda saygın bir yeri olan, çocuklarımıza ışık saçan, sevgi,sabır ve şefkat dolu yaklaşımları ile iyiyi, güzeli, doğruyu, yanlışı göstererek sevgili çocuklarımızı eğiten, bilgi ve beceri ile donatan değerli öğretmenlerimiz büyük ve güçlü Türkiye yolunda görevlerini büyük bir sorumluluk, azim ve fedakârlıkla yerine getirmektedirler.
Öğretmenlerimizin eğitici, öğretici, yol gösterici kimlikleriyle bir nakış gibi işleyecekleri kuşaklar büyük devletimizi dünya ülkeleri içinde söz sahibi yapacak, ülkesini, devletini, milletini seven, milli manevi değerlere bağlı, bilim ve teknolojiyi özümseyen, düşünen, araştıran,sorgulayan kendisine güvenen,  sorumluluk sahibi, çocuklarımız ve gençlerimiz sayesinde devletimiz hedeflerine kararlı ve emin adımlarla ulaşacaktır.
Bu duygu ve düşüncelerle; çocuklarımızın, ülkesine, milletine ve insanlığa faydalı bireyler olmaları yolunda fedakârca çabalayan, onlara yoğun emek, özveri, sabır ve hoşgörü göstererek her yönden gelişmelerine büyük katkı sağlayan, eğitimin temel taşı, vazgeçilmezleri öğretmenlerimizin öğretmenler gününü en içten duygularımla kutluyor, başta Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, ebediyete intikal etmiş tüm öğretmenlerimizi rahmet, minnet ve saygıyla anıyor, emekli öğretmenlerimize sağlıklı, huzurlu, mutlu, uzun ömürler, halen görevde olan öğretmenlerimize de kolaylıklar ve başarılar diliyorum.”

BAŞKAN ALAN’IN MESAJI

Zonguldak Belediye Başkanı Ömer Selim Alan’da mesajında şu görüşlere yer verdi:

“Dünyanın en kutsal mesleklerinden biri olan öğretmenlik mesleğini yerine getiren tüm öğretmenlerin bu onurlu gününü kutlamanın mutluluğu içerisinde olduklarını ifade ederek şu görüşlerine yer verdi: ‘Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın çağın gerektirdiği bilgi ve becerilere sahip olmaları, evrensel değerlere açık, aklı hür vicdanı hür kişiler olarak yetişmeleri için bin bir fedakârlıkla çalışan öğretmenlerimize sonsuz şükran duygularımı ifade etmek istiyorum. Öğretmenlerimiz büyük bir özveri ile çalışan, vatanının ve milletinin selameti için çaba sarf eden eğitim neferleridir. Yurdumuzun her köşesinde en zorlu şartlarda dahi mesleklerini sevgiyle icra eden öğretmenlerimiz, her türlü takdire layıktır.”

GMİS YÖNETİMİNİN MESAJI

Genel Maden İşçileri Sendikası Genel Başkanı Hakan Yeşil’in, yönetim adına yayınladığı Öğretmenler Günü Kutlama Mesajı şöyle:

“Tüm öğretmenlerimizin Öğretmenler Gününü kutluyoruz. Başöğretmenimiz Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere tüm öğretmenlerimizi sevgi, saygı ve şükranla anıyoruz.

Sevgiyle, şefkatle, emekle bu kutsal görevi yerine getiren, ülkemizi aydınlık yarınlara taşımak için canla başla çalışan tüm öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü kutlu olsun.”

http://www.ereglihakimiyet.com/tumyazilar.asp?yazar=yustundag
Bu sayfayı yazdır

23.11.2022 13:19:41

Bu haber 158 defa okunmuştur

Facebook'ta Paylaş
YORUM EKLE
DEĞERLİ OKURLARIMIZ;
Sitemizde takip ettiğiniz haberlerimize gönderdiğiniz yorumlarınızda; suç teşkil edecek, yasa dışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri içerikli olanlar; basın meslek ahlakı ile topluma saygı dolayısıyla yayınlanmamaktadır. Bu konudaki hassasiyetimize anlayış göstereceğiniz düşüncesiyle, teşekkür ediyoruz. HAKİMİYET
Adınız


(1000 / )

YORUMLAR (0)Şu anda 4 kişi online
Toplam ziyaret : 69.176.804

Başlangıç Tarihi Bitiş Tarihi

SESSİZ ÇÖLYAK HASTALIĞI! GİZLİ DÜŞMAN


Devamını oku »

16.10.2022 11:18:22 tarihinde yazıldı
483 kez okundu

Fikri KAPAN { KÖŞEMDEN }
BAŞÖĞRETMEN!


Devamını oku »

22.11.2022 10:40:52 tarihinde yazıldı
165 kez okundu

TUĞBA ARSLAN TAMİRCİ { KALEMİMDEN }
ASIL AYDINLIK SİZDE ÇOCUKLAR…


Devamını oku »

22.11.2022 11:50:32 tarihinde yazıldı
154 kez okundu

Deniz ÖZSAN { DİYETİSYENDEN... }
     Uzman Diyetisyen - denizozsan@gmail.com
ŞİMDİ DETOKS ZAMANI


Devamını oku »

20.5.2022 11:53:37 tarihinde yazıldı
729 kez okundu

Recep ÇETİN { TARİHTEN... }
ALAPLI-BÜYÜK TEKKE KÖYÜNDE, HIRİSTİYAN AZİZİ VE İSLAM SEYİDİ Mİ YATMAKTADIR?


Devamını oku »

27.10.2022 11:53:34 tarihinde yazıldı
318 kez okundu


Bu site en iyi IE5+ tarayıcı ve 1024 x 768 çözünürlükte izlenir.
Tüm Hakları Saklıdır
© 2006 EregliHakimiyet.Com - EregliHakimiyet.Net

Tasarım & Programlama RSNet tarafından yapılmıştır

Ereğli Haberleri