(Hakimiyet Gazetesi'nin resmi internet sitesidir)

FORD İLE İŞBİRLİĞİ...

(Haber: Fikri Kapan) - Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi (ZBEÜ) Rektörü Prof. Dr. İsmail Hakkı Özölçer’i, Ford Otosan Geliştirme Müdürü Melih Saçlı ve Kopuz Mühendislik Genel Müdürü Dr. Şadi Kopuz’u ziyaret ettiği bildirildi.

Üniversitenin Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Koordinatörlüğünden yapılan yazılı açıklamada, gerçekleştirilen görüşmede, ZBEÜ ve Zonguldak Teknopark ile Kopuz Mühendislik ve Ford Otosan arasında yürütülebilecek iş birliklerine yönelik fikir alışverişinde bulunulduğu belirtilerek, şunlar kaydedildi:

Ziyaretten memnuniyet duyduğunu ifade eden Rektörümüz Özölçer, Kopuz Mühendislik ve Ford Otosan ile kurulacak işbirlikleri sayesinde önemli işlere imza atabileceklerini belirtti. Makamdaki görüşmenin ardından Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Şenol Hakan Kutoğlu ile birlikte kampüsümüzü ve Mühendislik Fakültesini gezen konuklarla öğrencilerimize yönelik yapılabilecek çalışmalar üzerine görüşüldü. Kampüs gezisi sonrasında Zonguldak Teknopark Binasına geçen konuklara, Teknopark Genel Müdürü Doç. Dr. Ferdi Kesikoğlu tarafından Teknoparkın avantajları ve Zonguldak ilinde gelişmekte olan projeler hakkında bilgilendirme toplantısı düzenlendi.”

- Greenmetric Türkiye Ulusal Çalıştayı-

Diğer yandan, ZBEÜ’de, 30 Eylül - 1 Ekim tarihleri arasında düzenlenecek olan Greenmetric Türkiye Ulusal Çalıştayı için hazırlıklar ettiği anlatılan ayrı bir açıklamada ise şöyle denildi:

 “Dünya üniversitelerini çevreci uygulamalar ve sürdürülebilirlik açısından değerlendiren GreenMetric (Yeşil Ölçüm) Türkiye Ulusal Çalıştayı, 30 Eylül-1 Ekim tarihleri arasında Üniversitemizin ev sahipliğinde gerçekleşecek. Sürdürülebilirlik, İklim Değişikliği ve Atık Yönetimi Başlıkları Ele Alınacak olan Sezai Karakoç Kültür Merkezinde başlayacak olan çalıştayın açılış konuşmalarını Rektörümüz Prof. Dr. İsmail Hakkı Özölçer ve UI GReenmetric Başkanı Yardımcısı Dr. Junaidi S.S. M.A yapacak. Organizasyon Komite Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Yıldırım ise UI GreenMetric Türkiye Ulusal Ağı oturumunda üniversite eğitim ve araştırmalarında çevre açısından sürdürülebilirlik konularını gündeme taşıyacak.
Çalıştay, 1 Ekim’de bazı teknik sunularla birlikte yapı - altyapı, enerji ve iklim değişikliği, atık yönetimi, su yönetimi, ulaşım ve eğitim konularındaki oturumlarla devam edecek. Endonezya Üniversitesi Greenmetric başkan yardımcısının yanı sıra Türkiye’deki 12 üniversiteden konukların ve akademisyenlerin katılacağı çalıştayda, şehrimizin güzide değerlerinden olan Gökgöl Mağarası ve Maden Müzesi ziyaret edilecek.”

http://www.ereglihakimiyet.com/tumyazilar.asp?yazar=yustundag
Bu sayfayı yazdır

29.9.2022 10:29:59

Bu haber 483 defa okunmuştur

Facebook'ta Paylaş
YORUM EKLE
DEĞERLİ OKURLARIMIZ;
Sitemizde takip ettiğiniz haberlerimize gönderdiğiniz yorumlarınızda; suç teşkil edecek, yasa dışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri içerikli olanlar; basın meslek ahlakı ile topluma saygı dolayısıyla yayınlanmamaktadır. Bu konudaki hassasiyetimize anlayış göstereceğiniz düşüncesiyle, teşekkür ediyoruz. HAKİMİYET
Adınız


(1000 / )

YORUMLAR (0)Şu anda 7 kişi online
Toplam ziyaret : 69.176.189

Başlangıç Tarihi Bitiş Tarihi

SESSİZ ÇÖLYAK HASTALIĞI! GİZLİ DÜŞMAN


Devamını oku »

16.10.2022 11:18:22 tarihinde yazıldı
482 kez okundu

Fikri KAPAN { KÖŞEMDEN }
BAŞÖĞRETMEN!


Devamını oku »

22.11.2022 10:40:52 tarihinde yazıldı
164 kez okundu

TUĞBA ARSLAN TAMİRCİ { KALEMİMDEN }
ASIL AYDINLIK SİZDE ÇOCUKLAR…


Devamını oku »

22.11.2022 11:50:32 tarihinde yazıldı
154 kez okundu

Deniz ÖZSAN { DİYETİSYENDEN... }
     Uzman Diyetisyen - denizozsan@gmail.com
ŞİMDİ DETOKS ZAMANI


Devamını oku »

20.5.2022 11:53:37 tarihinde yazıldı
728 kez okundu

Recep ÇETİN { TARİHTEN... }
ALAPLI-BÜYÜK TEKKE KÖYÜNDE, HIRİSTİYAN AZİZİ VE İSLAM SEYİDİ Mİ YATMAKTADIR?


Devamını oku »

27.10.2022 11:53:34 tarihinde yazıldı
318 kez okundu


Bu site en iyi IE5+ tarayıcı ve 1024 x 768 çözünürlükte izlenir.
Tüm Hakları Saklıdır
© 2006 EregliHakimiyet.Com - EregliHakimiyet.Net

Tasarım & Programlama RSNet tarafından yapılmıştır

Ereğli Haberleri