(Hakimiyet Gazetesi'nin resmi internet sitesidir)

BİRLİKTE İNCELEDİLER

Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) Genel Başkanı Hakan Yeşil ve Yönetim Kurulu üyelerinin, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez ve Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay ile görüştüğü bildirildi.

GMİS Basın bürosundan yapılan yazılı açıklamada, Bakan Dönmez’in, Karadeniz doğalgazının karaya çıkartılacağı Çaycuma İlçesine bağlı Filyos Beldesindeki tesislerde incelemede bulunduğu belirtilerek, şunlar kaydedildi:

“Sahada incelemelerde bulunan heyet, Oruç Reis Sismik Araştırma Gemisi’nde Türk Petrolleri Anonim Ortaklığı (TPAO) Genel Müdürü Melih Han Bilgin’in çalışmalar hakkında bilgiler verdiği toplantıya katıldı. Genel Başkan Yeşil, toplantıda sendikanın çalışmaları ve TTK’nın işçi açıkları ve promosyonlar konusunda Bakan Dönmez’e bilgiler vererek işçilerin beklentilerini iletti.

Ardından GMİS Genel Başkanı Hakan Yeşil ve yönetim kurulu üyeleri, Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay ile birlikte Kanuni Sondaj Gemisi’ni gezdi. Gemide görevli personelden çalışmalar hakkında bilgi alan heyet, ardından Bakan Dönmez ile birlikte akşam yemeği yedi.

Bakan Dönmez ve Türk-İş Genel Başkanı Atalay, bugün (20 Eylül) Bartın’daki çeşitli ziyaretlerinin ardından, Türkiye Taş kömürü kurumu (TTK) Amasra Müessese Müdürlüğü’nü ziyaret ederek işçilerle bir araya gelecek.”

Açıklamada, söz konusu incelemede; Petrol İş Sendikası Genel Başkanı Süleyman Akyüz, Genel Başkan Yardımcısı İsa Mutlu, Genel Sekreter Ertan Kaya, Genel Mali Sekreter Volkan Yıldız, Genel Teşkilatlandırma ve Eğitim Sekreteri Tayfun Demir ve BOTAŞ Genel Müdür Yardımcısı Selçuk Advan’ın hazır bulunduğu kaydedildi.
Bu sayfayı yazdır

20.9.2022 14:14:21

Bu haber 382 defa okunmuştur

Facebook'ta Paylaş
YORUM EKLE
DEĞERLİ OKURLARIMIZ;
Sitemizde takip ettiğiniz haberlerimize gönderdiğiniz yorumlarınızda; suç teşkil edecek, yasa dışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri içerikli olanlar; basın meslek ahlakı ile topluma saygı dolayısıyla yayınlanmamaktadır. Bu konudaki hassasiyetimize anlayış göstereceğiniz düşüncesiyle, teşekkür ediyoruz. HAKİMİYET
Adınız


(1000 / )

YORUMLAR (0)Şu anda 7 kişi online
Toplam ziyaret : 73.017.939

Başlangıç Tarihi Bitiş Tarihi

KABIZLIĞIN ÖNEMLI BIR NEDENI: ANISMUS


Devamını oku »

10.1.2023 13:01:29 tarihinde yazıldı
1873 kez okundu

Fikri KAPAN { KÖŞEMDEN }
AYNI EKSENDE DÖNÜYORUZ!


Devamını oku »

26.9.2023 09:32:06 tarihinde yazıldı
197 kez okundu

TUĞBA ARSLAN TAMİRCİ { KALEMİMDEN }
GÜNÜMÜZ KUTLU OLSUN…


Devamını oku »

11.8.2023 12:51:55 tarihinde yazıldı
324 kez okundu

Deniz ÖZSAN { DİYETİSYENDEN... }
     Uzman Diyetisyen - denizozsan@gmail.com
ŞİMDİ DETOKS ZAMANI


Devamını oku »

20.5.2022 11:53:37 tarihinde yazıldı
1752 kez okundu

Recep ÇETİN { TARİHTEN... }
EREĞLİ TARİHTE BİR DEVLETTİ


Devamını oku »

26.6.2023 12:12:54 tarihinde yazıldı
717 kez okundu


Bu site en iyi IE5+ tarayıcı ve 1024 x 768 çözünürlükte izlenir.
Tüm Hakları Saklıdır
© 2006 EregliHakimiyet.Com - EregliHakimiyet.Net

Tasarım & Programlama RSNet tarafından yapılmıştır

Ereğli Haberleri